Nová česká komédia

Režisér Zdeněk Troška v týchto dňoch dokončuje nakrúcanie novej českej komédie Doktor od jezera hrochů na motívy rovnomennej knižnej predlohy Miloslava Švandrlíka.

Doktor od jezera hrochů sa nakrúcal počas tohto leta v Prahe a v týchto dňoch sa herci a tvorcovia vrátili z nakrúcania v Afrike. Diváci sa už teraz môžu tešiť na typický český humor Zdeňka Trošku, ktorého poznáme aj z jeho notoricky známej trilógie Slunce, seno...

V komédii sa predstavia Jaroslav Šmíd (Nemocnice na kraji města po dvaceti letech), Tereza Bebarová (Všichni moji blízcí, Ulice, Četnické humoresky), Eva Holubová (Líbáš jako Bůh, Gympl, Taková normální rodinka, Účastníci zájezdu, Jak se krotí krokodýli, Pupendo, Pelíšky), Oldřich Navrátil (Prvý krok, Rafťáci, Slnečný štát, Všetci moji blízki, Nejasná správa o konci sveta, Jak svět přichází o básníky, Konec básníků v Čechách, Jak básníci neztrácejí naději), Jiří Langmajer (Na vlastní nebezpečí, Pravidla lži, Milenci a vrazi, Snowboarďáci) Adela Gondíková (úspešná moderátorka, Rady ptáka Loskutáka), Bohumil Klepl (Veni Vidi Vici, Účastníci zájezdu, Ulice, Snowboarďáci, Pupendo) Miroslav Vladyka (U mě dobrý, Četnické humoresky), a dôležitú úlohu v živote hlavnej postavy zohrá aj Slovenka Betka Stanková (Keby bolo keby, Panelák, Peklo s princeznou, Rebelové).

Zatiaľ čo produkcia prebieha v Českej republike, producentom filmu je Marek Veselický zo slovenskej spoločnosti Farbyka Production. V slovenských kinách sa bude Doktor od jezera hrochů premietať od 4. marca 2010.

Prípravy filmu sú v týchto dňoch zatienené smutnou udalosťou – 26. 10. 2009 nás navždy opustil autor knižnej predlohy Miloslav Švandrlík.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.