American Horror Story - Double Feature (TV seriál)

Hodnotenie používateľov: 3 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Story resizePred desiatimi rokmi nás režisér, scenárista a producent Ryan Murphy vystrašil s prvou sériou, ako tomu už napovedá názov, hororového seriálu American Horror Story. So seriálu sa stal okamžite fenomén, ktorý si rýchlo vytvoril silnú fanúšikovskú základňu. Koncept American Horror Story je veľmi zaujímavý. Každá séria má iný príbeh, avšak rovnaký ansámbel hercov. Herecké tváre ako Jessica Lange, Evan Peters, Sarah Paulson, Lily Rabe a mnoho ďalších sú už veteránmi tohto často odvážne zvráteného seriálu.

Strašidelné príbehy na dobrú noc (Nightbooks)

Hodnotenie používateľov: 3 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Pribeh resizeFantasy horor Strašidelné príbehy na dobrú noc od streamovacej spoločnosti Netflix je o malom chlapcovi posadnutom strašidelnými príbehmi. Jeho izba je polepená ikonickými hororovými príbehmi, ktoré nás desaťročia sprevádzali svetovou kinematografiou. Aj samotný Alex (Winslow Fegley) sa oduševnene venuje písaniu hororových príbehov. Jedného dňa sa však rozhodne zo všetkým prestať a jediné, po čom túži je zničiť svoje majstrovské dielo. Zhodí všetky plagáty zo stien a svoje rukopisy odloží do hlbín starého ruksaku. Následne sa výťahom odvezie k peci, kde chce všetky svoje príbehy spáliť. Výťah ho však neodvezie tam, kde pôvodne Alex plánoval. Ocitne sa v neznámom byte s lákavým koláčikom a televíznym programom v podobe Lost Boys (1978). Akonáhle vkročí do bytu, už niet cesty späť. Alex je uväznený zlou čarodejnicou Natashou (Krysten Ritter) v jej magickom byte. Každú noc musí Natashe napísať a vyrozprávať jej jeden strašidelný príbeh, aby ho nechala nažive. Celkom strašidelný príbeh, nemyslíte?

Bestsellery (Best Sellers)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Best resizeMladá dedička známeho vydavateľského domu Lucy (Aubrey Plaza) sa snaží zachrániť životné dielo svojho otca. V žiadnom prípade ho však nechce predať. Najlepším spôsobom, ako udržať rodinný podnik pokope, je publikovať knihu nejakého bestsellerového autora. Prehrabovaním sa v starých kontraktoch zistí, že niekdajší úspešný autor Harris Shaw (Michael Caine) vydavateľstvu stále dlží jednu knihu. Jeho posledná totiž bola publikovaná pred niekoľkými desiatkami rokov. Lucy si myslí, že tento spisovateľ je jej záchranou a rozhodne sa ho kontaktovať. Harris Shaw sa ale o túto spoluprácu vôbec nezaujíma. Respektíve, nezaujíma sa o nič a nikoho. Jediné na čom mu záleží je, aby ho celý svet nechal na pokoji. Avšak, podľa starého kontraktu nemá na výber. Rozhodne sa Lucy dať jeden zo svojich starých rukopisov s tým, že sú vyrovnaní. Čo sa však stane, keď Harris Shaw zistí, že s kontraktom je spojené aj propagačné turné, na ktorom sa spolu s Lucy musí zúčastniť?

Gaštanko (Kastanjemanden /The Chestnut Man, TV seriál)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Gastan resizeZdá sa, že popularita škandinávskeho modelu kriminálneho a detektívneho žánru dosiahla vrchol a to, čo milovníkov tohto druhu napätia čaká ďalej, asi nebude veľmi objavné, hoci prekvapujúce dávky originality nie sú v tomto zaujímavom a obľúbenom regióne vylúčené. Známky „starnutia“ sa poznajú aj tak, že sa osvedčený model opakuje už pravidelne a jeho konštrukčné schémy sú čoraz priehľadnejšie.

Asistentka (The Assistant)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Asi resizeJane je pohľadná mladá absolventka vysokej školy. Má to šťastie, že sa jej podarilo získať prestížne miesto vo firme pomerne významného filmového producenta pracujúceho v New Yorku. Pre dievča z amerického vidieka ide pochopiteľne o splnený životný sen, jej rodina je, samozrejme, na ňu patrične hrdá, ako sa dozvedáme z ich spoločného telefonického hovoru. Pochopiteľne skutočný život nikdy neodpovedá našim ilúziám o kariére, a tak aj Jane čaká behom jedného pracovného dňa precitnutie do reality. Nejde síce o nič s priamo zničujúcim efektom, čo však neznamená, že tieto udalosti nebudú mať na jej život a celkové chápanie okolitého sveta určitý významný dopad.

Antebellum

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Anti2 resizeHlavnými hrdinkami amerického nezávislého trileru Antebellum z roku 2020 a momentálne dostupného na HBO GO sú relatívne mladé ženy Eden a Veronica Henley. Ich životy v Spojených štátoch amerických však delí niekoľko storočí. Eden je totiž jedna z otrokýň pracujúcich na južanských plantážach a, bohužiaľ, má tú smolu, že majitelia pozemkov a statkov nepatria medzi tých umiernenejších otrokárov. Naopak Veronica je v súčasnosti úspešnou spisovateľkou, momentálne absolvujúcou americké turné so svojou novou, spoločensky kontroverznou knihou. Doma ju navyše čaká milujúci manžel a krásna dcérka. Napriek týmto rozdielom obe ženy spájajú určité dôležité súvislosti. Tie sú v priebehu deja predmetom niekoľkých zaujímavých zvratov, špeciálne toho predchádzajúcemu intenzívnemu tretiemu aktu. Že s nami hrá dvojica režisérov špecifickú hru na schovávačku, dokumentuje, okrem iných stôp, aj obsadenie Janelle Monáe do dvojúlohy Veronicy aj Eden.

Škorec (The Starling)

Hodnotenie používateľov: 3 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Skorec resizeBol to syndróm náhleho úmrtia dojčiat, čo pripravil manželov Maynardovcov o dcéru. Jack (Chris O'Dowd), niekdajší učiteľ na základnej škole, ktorý s optimistickým nadšením pred tým malej vymaľovával izbičku, sníval o tom, že bude pedikérka a chystal jej všetko pre ten najkrajší vstup do života, sa následne psychicky zrútil. Lilly (Melissa McCarthy), zdá sa, zvláda svoje pocity lepšie, hoci je ním nútená čeliť sama. Navštevuje Jacka raz týždenne v liečebni, aj keď cesta tam a späť jej trvá únavné dve hodiny. Sama zveľaďuje ich dom aj záhradu. Vlastne... Jedného spoločníka pre svoje tiché smútenie v blízkosti má. Malý škorec sa zahniezdil na jednom zo stromov v okolí domu a nepredvídateľnými náletmi na Lilly si odhodlane bráni svoje teritórium. Alebo žeby mu išlo o niečo iné?

What if...? (TV seriál)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

What If1Pod jednoduchým názvom What If...? sa ukrýva ďalší seriál oficiálne spadajúci do aktuálne populárneho Marvel Cinematic Universe. Štvrtý celkovo, a prvý animovaný projekt, ktorý však tentoraz nepredstavuje žiadneho konkrétneho hrdinu, či postavy a miesto toho sa zameriava na udalosti, ku ktorým „v našom vesmíre“ nikdy reálne nedošlo. No inde sa to stalo realitou a práve to je najväčším lákadlom diela showrunnera A.C. Bradleyho.

Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Leto resizeRok 1969 bol dôležitým míľnikom v histórii ľudstva. Misia Apollo 11 pristála na Mesiaci, Beatles nahrali svoj posledný album Abbey Road, štvrť milióna ľudí vo Washingtone protestovalo proti vojne vo Vietname, Richard Nixon sa stáva novým prezidentom Spojených štátov amerických, hurikán Camille zasiahol Mississippi, narastajúca inflácia sa stáva celosvetovým problémom. No a v neposlednom rade sa konal aj hudobný festival vo Woodstocku. Nebol však jedinou významnou kultúrno-spoločenskou udalosťou roku 1969.

Voyeuri (The Voyeurs)

Hodnotenie používateľov: 2 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Voy resizeDva páry mileniálov Pippa (Sydney Sweeney) a Thomas (Justice Smith), Sebastian (Ben Hardy) a Julia (Natasha Liu Bordizzo) žijú v bytoch oproti sebe. Na tejto ulici je však mimoriadne zvláštne to, že ani jeden z bytov v danej lokalite nemá na oknách žiadne žalúzie, rolety ani závesy. Všetko, čo sa v ich domácnostiach odohráva, môžu navzájom vidieť v plnom formáte. Prvú noc v byte Pippa a Thomas zistia, že vidia úplne všetko, čo sa v byte Seba a Julie odohráva. Vidia aj to, čo by nemali. Túžba vidieť a dozvedieť sa ich úplne ovládne. Nevinné zásahy do ich života a súkromia sa však v jednom momente zvrtnú a stávajú sa fatálnymi. Oplatí sa tento film, pôvodný thriller z dielne Amazon Prime vidieť? Mal by byť na vašom zozname sledovaných? Alebo spravíte lepšie, keď ho preskočíte?

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.