Tajná posadnutosť (Secret Obsession)

Hodnotenie používateľov: 2 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Tajna5 resizeThriller o žene, ktorá po nehode stratila pamäť má veľavravný názov Tajná posadnutosť a je dielom amerického režiséra Petera Sullivana. Film je ďalším príspevkom do nespočetného radu diel o amnézii, ktorú sme už videli v rôznych dobrých, prijateľných a zlých variáciách. Snímka Tajná posadnutosť všaka v tomto žánri k špičkovým filmom v nijakom prípade nepatrí, dokonca ani k stredu, ale osciluje kdesi medzi posledným a stredným radom. Celkom do koša ju však zahodiť nemožno, ale ani vyjadriť sa o nej pochvalne. Škoda, lebo expozícia je sľubná, plná hrôzy a napätia.

Sviatočné rande (Holidate)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Rande2 resizeZlatý vek komédií je už síce minulosťou, no i v dnešnej dobe má tento žáner čo ponúknuť. Týka sa to aj romantických komédií, hoci máloktorá z nich už dokáže prekvapiť svojou schémou, či spracovaním. No a z tejto škatuľky nijak nevybočuje ani Sviatočné rande, akokoľvek vychádza z relatívne originálnej premisy.V centre diania je dvojica mladých ľudí, ktorým sa príliš nedarí v láske. Sloane, mladú ambicióznu ženu, pracujúcu z pohodlia domova, už nebaví počúvať poznámky svojej rodiny na to, že aktuálne nemá vzťah. Nemenej ju otravujú aj neustále pokusy jej matky jej niekoho dohodiť. Na druhej strane zase stojí Jackson, golfista pochádzajúci z Austrálie, ktorého posledná priateľka ho privedie svojim správaním k náhlemu rozchodu a následnej frustrácii.

Dillíjský zločin (Delhi Crime, TV seriál)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Crime resizeGlobalizácia mediálneho priestoru rozšírila aj vďaka streamovacím platformám možnosť vidieť filmy i seriály z pestrého kultúrneho spektra. Multikultúrne fúzie a ich variácie sú nespočetné a tak už vieme, ako vyzerá čínske science-fiction alebo juhokórejská detektívka, nakrútená ako „frančíza“ izraelskej predlohy. Iránci nakrúcajú romantické drámy v Indii, kazašský režisér "súka" hollywoodske hity, vo francúzskych štúdiách si podávajú kľučky režiséri z Mali i celého Maghrebu a v Nemecku sú Turci už takmer domestikovanými autoritami. Ako vyzerá indická detektívka už vďaka titulu Dillíjský zločin, vieme tiež. Je dielom v Kanade usadeného Richie Mehtu a pre poriadok treba dodať, že s renomovanou filmovou režisérkou Deepou Mehtou, ktorá tiež žije v Kanade, ho nespájajú žiadne rodinné väzby.

Bridgertonovci (Bridgerton, TV seriál)

Hodnotenie používateľov: 3 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Brid resizeO autorke predlohy, Američanke Julii Quinn iste vedia verné čitateľky, lebo prečítali všetko čo u nás zatiaľ z jej prebohatej tvorby vyšlo na oboch stranách rieky Moravy. Tituly hovoria samy za seba: Spaľujúca vášeň, Vojvoda a ja, Pred svadbou, Desať dôvodov, prečo ťa milujem, alebo S láskou Eloise. Intenzívne sa venovala aj rodine Bridgertonovcov v rozsiahlom opuse, kde je každý román venovaný jednej z postáv, áno aj Daphne, hlavnej postave televízneho seriálu, získavajúceho srdcia diváčok po celom svete. Na základe literárneho materiálu tak vznikol dráždivý popis pred a po - manželskej anabáze Daphne Bridgertonovej a Simona Basseta, vojvodu z Hastingsu.

Temné hmoty – 2 séria (His Dark Materials)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Temne8 resizeSeriálové spracovanie úspešnej knihy Zlatý kompas od britského spisovateľa Philipa Pullmana malo svoju televíznu premiéru koncom roka 2019. V podaní stanice BBC One išlo o ďalší zásah do čierneho a v konečnom dôsledku asi nikto nespochybňoval, že hravo prekonalo o niečo staršiu filmovú verziu štúdia New Line Cinema. No a v rovnakých kvalitatívnych šľapajach kráča aj druhá séria, vychádzajúca z druhej knihy fantasy trilógie Temné hmoty.

Mossad!

Hodnotenie používateľov: 3 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Snímka resizeIzraelské komédie sú artiklom, ktorý naša distribúcia obchádza, zrejme nikto neverí, že by divákov mohli zaujať. Dávame prednosť vojnovým témam, naposledy sme v kinách videli skvelý Foxtrot (2018) a v roku 2009 rovnako pôsobivý Valčík s Bashirom. Zmysel pre humor, najmä jeho čierny a absurdný variant, je však obľúbený a bohato aj v našich krajoch zdieľaný. Na Febiofeste sme pred dvoma rokmi videli snímku Tel Aviv v plameňoch režiséra Sameha Zoabiho, príbeh palestínskeho scenáristu Salama, ktorému sa do jeho práce na populárnom televíznom seriáli začne iniciatívne montovať veliteľ izraelskej kontrolnej hliadky. Tou musí Salam každý deň prechádzať na ceste do práce.

Duša (Soul)

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Dusa resizeJoe (v pôvodnom znení Jamie Foxx) miluje hudbu. Nikdy sa mu však nepodarilo preraziť na hudobnej scéne tak, ako jeho otcovi. Talent, ktorý má rozhodne presahuje schopnosti nudného učiteľa hudobnej výchovy na strednej škole. Zdá sa však, že práve na spomínanej pozícií zostane trčať už doživotne. Jeho matka Libba (Phylicia Rashad) je rada, že konečne má prácu na plný úväzok a prestáva sa hnať za nesplniteľnými snami. Preňho má však rezignácia na sny pomerne trpkú príchuť. Až do chvíle, keď mu nečakaný telefonát prinesie šancu zahrať si spolu s obľúbenou hudobníčkou Dorotheou Williams (Angela Bassett) na jej večernom vystúpení.

Nechajte ich všetkých hovoriť (Let Them All Talk)

Hodnotenie používateľov: 3 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Hovorit6 resizeAtrakciami tohto neveľmi nápaditého príbehu o ceste renomovanej americkej spisovateľky do Británie, kde má prevziať nejakú prestížnu literárnu cenu a navštíviť hrob obľúbenej spisovateľky, je herečka Meryl Streep a, samozrejme, režisér Steven Soderberhg. S návrhom vydavateľstva, zastúpeného redaktorkou Karen (Gemma Chang) veľmi nesúhlasí, nechce sa jej lietať, a tak jej ponúknu plavbu loďou Queen Mary. Alice (Meryl Streep) začne hneď vyjednávať, chce aby s ňou cestovali jej dve priateľky z univerzity, synovec a osobný lekár. Na palubu sa teda nalodia všetci, vrátane Karen, ktorá však chce byť inkognito.

Bež! (Run)

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Bez11 resizeScenárista a režisér Aneesh Chaganty upútal filmový svet pred dvoma rokmi originálne vystavanou detektívkou s názvom Pátranie. Niežeby príbeh o nezvestnom dieťati bol v rámci kinematografie niečím nevídaným, každopádne tu išlo o najmä o novú formu a štylistiku. Otec šesťnásťročnej zmiznutej dcéry totiž pátra po jej únoscovi prostredníctvom dievčatinho notebooku a divák doslova od monitoru neodvráti zrak. Spoločne s otcom sledujeme fotky, chaty a rôzne videá, ktoré nakoniec vedú k prekvapivému odhaleniu. Pátranie získalo pozornosť aj vďaka známym tváram v hlavných úlohách, Johnovi Cho a Debre Messing. Druhý autorský film tohto tvorcu Bež! sa vzhľadom na neutešený vývoj v kinematografii a distribúcii filmov kvôli Covidu 19 do našich kinosál nedostal, ale je dostupný cez platformu Hulu.

Vidím ťa (I See You)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Vidim resizeHarperovci si žijú nad pomery, rozľahlý dom akoby nezodpovedal manželovmu povolaniu miestneho policajta. Jeho manželka Jackie je bohatá, pred časom sa však dopustila nevery a celá rodina týmto jej prehreškom naďalej trpí. Jej syn Connor ju doslova nenávidí a svoje antipatie dáva najavo napríklad pri spoločnej večeri. Otec Greg má však iné problémy, v meste opäť začína vyčíňať únosca, ktorý bol pred istou dobou zdanlivo zatknutý, usvedčený a mal by sedieť vo väznici. To nakoniec aj sedí, takže buď došlo k justičnému omylu, alebo sa jeho dielom inšpiroval neznámy zločinec. Zanecháva totiž po sebe podobné stopy, konkrétne zelený vreckový nožík. ako pôvodný únosca. Alebo je nakoniec všetko úplne inak a s rodinou zdanlivo nesúvisiace vyšetrovanie začne ohrozovať životy všetkých jej členov?

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.