Lucia Žitňanská otvorila VI. Minority Film Festival

MINORITY_vizual_2011Predpremiérou česko-nemecko-slovenskej animovanej filmovej drámy Alois Nebel, navrhnutej na nomináciu na Oscara v dvoch kategóriách, sa vo štvrtok 24. novembra v Trenčíne začal šiesty ročník prehliadky filmov o menšinách Minority Film Festival. V zaplnenej sále kina Cinemax v trenčianskom zábavnom a obchodnom centre Max ho oficiálne otvorila ministerka spravodlivosti Slovenskej republiky Lucia Žitňanská. Vo svojom príhovore zdôraznila význam diskusie, výmeny názorov ale aj tolerancie a schopnosti načúvať druhým pri posilňovaní a rozvoji demokracie.

Diskusia o menšinách za účasti vicepremiéra

MINORITY_vizual_2011V sobotu 26. novembra 2011 o 17.00 h sa v kine CINEMAX trenčianskeho zábavného a obchodného centra Max uskutoční v rámci VI. prehliadky filmov o menšinách MINORITY FILM FESTIVAL už piata diskusia za okrúhlym stolom, tentoraz na tému Česi a Slováci - od 28. októbra 1918 po dnešok. Účasť na diskusii potvrdil podpredseda vlády SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Rudolf Chmel.

Diskusia Česi a Slováci – od 28. októbra 1918 po dnešok

MINORITY_vizual_2011V sobotu 26. novembra 2011 o 17.00 h sa v kine CINEMAX trenčianskeho zábavného a obchodného centra Max uskutoční v rámci VI. prehliadky filmov o menšinách MINORITY FILM FESTIVAL diskusia za okrúhlym stolom na tému Česi a Slováci - od 28. októbra 1918 po dnešok. Účasť na diskusii potvrdil podpredseda vlády SR pre ľudské práva a národnostné menšiny RUDOLF CHMEL. Srdečne pozývame, vstup je - tak ako na všetky festivalové podujatia - pre verejnosť voľný - zdarma.

Lucia Žitňanská otvorí VI. Minority Film Festival

MINORITY_vizual_2011Šiesty ročník prehliadky filmov o menšinách MINORITY FILM FESTIVAL, ktorý spolu s Úradom vlády SR organizuje občianske združenie FILMPRESS.SK (prevádzkovateľ týchto internetových stránok), v Trenčíne vo štvrtok 24. novembra 2011 o 19.00 h slávnostne otvorí ministerka spravodlivosti SR Lucia Žitňanská.

Minority Film Festival otvorí vernisáž výstavy fotografií

MINORITY_vizual_2011Súčasťou slávnostného otvorenia šiesteho ročníka prehliadky filmov o menšinách Minority Film Festival, ktorá sa uskutoční v Trenčíne od 24. do 27. novembra 2011, bude vernisáž výstavy fotografí z tvorby členov trenčianskej skupiny Méta.

Program VI. Minority Film Festivalu

MINORITY_vizual_2011Hlavnými organizátormi VI. Minority Film festivaluÚrad vlády Slovenskej republikyobčianske združenie Filmpress.sk, spoluorganizátormi Barok FilmFuria FilmContinental film. Partnermi prehliadky sú Trenčiansky samosprávny kraj, Trenčianske osvetové stredisko, Zábavno-obchodné centrum CineMax Trenčín, mesto Trenčianske Teplice a Kúpele Trenčianske Teplice. Festival sa realizuje s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd.
 

Predpremiéry, novinky a ocenené filmy na Minority Film Festivale

MINORITY_vizual_2011Trinásť hraných, dokumentárnych, celovečerných, strednometrážnych i krátkych filmov ponúkne divákom VI. prehliadka filmov o menšinách MINORITY FILM FESTIVAL, ktorá sa bude konať v dňoch 24. až 27. novembra 2011 v Trenčíne. Festival otvorí predstavenie nového českého filmu Alois Nebel a ukončí slovenská dráma Martina Šulíka Cigán.

MINORITY FILM FESTIVAL ožíva

MINORITY_vizual_2011Po štyroch rokoch obnovuje svoje aktivity prehliadka filmov o menšinách MINORITY FILM FESTIVAL. Jej šiesty ročník sa uskutoční v dňoch 24. - 27. novembra 2011 v multikine CINEMAX zábavno-obchodného centra MAX v meste Trenčín. Úrad vlády Slovenskej republiky si na jej realizáciu ako partnera vybral nás - občianske združenie Filmpress.sk. Na programe sú vernisáže výstav, koncerty, diskusie, besedy s tvorcami, ale predovšetkým filmové predstavenia, na ktoré majú diváci už tradične vstup voľný – zdarma. Ústrednou témou sú opäť spolunažívanie, tolerancia, kultúrna, názorová i sociálna diverzita, ale tentoraz sa prehliadka bližšie prizrie najmä českej menšine na Slovensku.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.