Festival Barbakan bude aj tento rok

Barbakan 2014 logo resizeAni tento rok nebude kultúrna scéna v Banskej Bystrici ochudobnená o festival Barbakan. Vo verzii, ktorá bude oproti minulým rokom skromnejšia, sa bude konať 8. a 9. novembra, pričom prvý deň bude patriť hudbe a ten druhý filmom. Vstupenky na vystúpenie sa už predávajú priamo v Záhrade za 8 (neštudenti) a 5 (študenti) eur.  

Barbakan ponúkne aj domácu filmovú tvorbu

Barbakan logo resizeNa medzinárodnom festivale Barbakan (3. - 6. októbra, Banská Bystrica) si na svoje prídu nielen fanúšikovia svetovej kinematografie, ale aj priaznivci slovenskej tvorby. Ani tento rok totiž na podujatí nebude chýbať tradičná sekcia Domáca úroda. Zostavovatelia programu do nej zaradili štyri celovečerné, prevažne dokumentárne slovenské snímky.

Film Bez snehu víťazom festivalu Barbakan

Barbakan logo resizeFilmová časť festivalu Barbakan 2012 ponúkla tento rok súťažnú sekciu, do ktorej finálneho výberu sa tentoraz dostalo 15 snímok z 9 krajín sveta. Hrané, dokumentárne i animované diela súťažili o Grand Prix festivalu, udeľovanú v spolupráci s filmovým portálom Filmpress.sk a honorovanú sumou 600 €. Rôznorodé súťažné filmy hodnotila trojčlenná porota, zložená z filmových profesionálov Mehdiho Naderiho a Márie Ferenčuhovej a zástupkyne mesta MonikyPastuchovej.

Slovenská oscarová nádej na Barbakane

Barbakan logo resizeSlovenská filmová a televízna akadémia nominovala do boja o Oscara v kategórii najlepších cudzojazyčných filmov celovečerný debut režisérky Ivety Grófovej, snímku Až do mesta Aš. Drámu, ktorú Grófová nakrúcala šesť rokov, zvolili členovia a členky akadémie hlasovaním spomedzi desiatich kandidátov, spĺňajúcich kritériá určené Americkou akadémiou filmových umení a vied.

Barbakan 2012 otvorí dráma Ony

Barbakan logo resizeFestival Barbakan 2012 oficiálne otvorí svoj program v stredu 10. októbra 2012 o 20:00 v kinosále banskobystrického Pamätníka SNP otváracím ceremoniálom a projekciou snímky Ony (Elles, r. Malgorzata Szumowska, 2011).

Súťažná sekcia filmového Barbakanu - filmy z celého sveta

Barbakan logo resizeFilmová časť festivalu Barbakan 2012 ponúka tento rok okrem piatich nesúťažných aj jednu súťažnú sekciu. Už štvrtý rok ňou bude Súťaž krátkych filmov, do ktorej finálneho výberu sa tentoraz dostalo 15 snímok z 9 krajín sveta. Hrané, dokumentárne i animované diela budú súťažiť o Grand Prix festivalu, udeľovanú v spolupráci s filmovým portálom Filmpress.sk a honorovanú sumou 600 €. Ocenenie jednému z filmov udelí aj publikum - Cenu divákov finančne zastrešuje mesto Banská Bystrica sumou 300 €.

Na Barbakane aj ozveny z filmových festivalov

Barbakan logo resizeFilmová časť festivalu Barbakan ponúka každoročne banskobystrickému publiku okrem horúcich noviniek aj filmy, ktoré na Slovensku alebo v jeho okolí s úspechom premietali spriatelené filmové festivaly či prehliadky.  Aktuálny ročník nebude výnimkou a sekciu nazvanú Ozveny filmových festivalov naplní niekoľko výnimočných a oceňovaných filmov.

Na Barbakane budú aj zaujímavé sprievodné podujatia

Barbakan logo resizeOkrem množstva kvalitných filmov, klubových koncertov a výtvarných počinov budú súčasťou tohto ročníka festivalu Barbakan aj zaujímavé sprievodné podujatia. Návštevníci festivalu sa budú môcť zúčastniť niekoľkodňového workshopu PRISTRIHNI SI!, na ktorom sa naučia niečo zaujímavé o filme a filmovom materiáli.

Výstava „Z druhej ruky“ na Barbakane

Barbakan logo resizeFestival Barbakan vo svojom výtvarnom programe v spolupráci so Stredoslovenskou galériou  predstaví umeleckú výstavu Z druhej ruky. Autorkami sú Marianna Mlynárčíková a Nora Ružičková a kurátormi Zuzana Majlingová a Michal Šedík. Vernisáž sa uskutoční  3.10. v Bethlenovom dome a expozícia potrvá do 11. 11. Príďte sa pozrieť na zaujímavé diela a ponorte sa do sveta umenia na festivale Barbakan.

ZOZNAM VÝHERCOV o vstupenky a permanentky na festival BARBAKAN

Správna odpoveď na 1. otázku bola  - 18. ročník

Dve vstupenky na otvorenie festivalu vyhráva: TEREZA SEJKOVÁ, Prešov

Správna odpoveď na 2. otázku - The Cubes, Zlotok, Vetroplach

Dve vstupenky na druhý deň festivalu vyhráva: MATÚŠ  SOJKA, Banská Bystrica

Správna odpoveď na 3. otázku - 6 filmových sekcií

Dve vstupenky na tretí deň festivalu vyhráva: IVAN MOJŽITA, Badín

Správna odpoveď na 4. otázku - Marek Janičík

Dve vstupenky na štvrtý deň festivalu vyhráva: MIROSLAV KRIŠKA, Liptovský Mikuláš

Správna odpoveď na 5. otázku - Marcin Wrona

Dve vstupenky na piaty deň festivalu vyhráva: GABRIELA BÖMCHESOVÁ, Banská Bystrica

Správna odpoveď na 6. otázku: Pristrihni si !

Dve permanentky na celú filmovú časť festivalu vyhráva: Ing. PAVOL SOKOL, Banská Bystrica

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.