Padla prvá klapka filmu Svetlonoc

Bfilmlogo resizeDňa 4. augusta padla v Stankovanoch pri Ružomberku prvá klapka nového filmu Terezy Nvotovej Svetlonoc. Druhý film tvorivého tímu, ktorý stojí za filmom Špina, hovorí o cene slobody a odvahe odmietnuť konvenčnú cestu.

Ako byť mamou a nezblázniť sa z toho rieši film Matky

Matky2 resizeUprostred leta padla prvá klapka romantickej komédie Matky režiséra Vojtěcha Moravca o tom, aké to naozaj je byť v dnešnej dobe mamou malých detí a okrem toho súčasne aj ženou, kamarátkou a partnerkou. Vzťahy a láska môžu byť popri materstve náročnejšie, ale rozhodne sa nikam nestratia. Aspoň nie natrvalo. Mužskými partnermi hlavných hrdiniek budú Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Vladimír Polívka, Václav Neužil a Štěpán Benoni.

O pripravovanom životopisnom filme Havel

HAVELTEASER resizeŽivotopisný film Havel prináša príbeh jednej z najvýraznejších postáv česko-slovenskej histórie z disidentského obdobia, keď ešte Václav Havel nebol slávnou osobnosťou. „Portrét štátnika nečakajte,“ sľubuje režisér Slávek Horák.

Milióny fanúšikov, dva príbehy, jeden šampionát

JonasPahuli resizeSlovensko je hokejový národ. Krajina víťazov Stanleyho pohára a majstrov sveta. Hviezdna generácia je však už na dôchodku a nástupcovia stále neexistujú. Novú nádej priniesli minuloročné domáce majstrovstvá sveta, na ktorých sa zápasy slovenskej reprezentácie po prvý raz konali v Košiciach. Východ tak dostal jedinečnú šancu zapáliť vášeň pre hokej v srdciach mladej generácie fanúšikov.

Film o Dubčekovi sľubne pokračuje

Lecalogo resizeAndrej Antonio Leca, producent a autor projektu Dubček – sloboda alebo smrť – Ľudská tvár produkčnej spoločnosti Leca Production, oslovil ešte vo februári rakúskeho exprezidenta Heinza Fischera o pomoc v medzinárodných kontaktoch a tiež ako konzultanta filmového projektu o Dubčekovi, ktorý túto úlohu prijal. V týchto dňoch dostal od neho list, ktorom mu oznámil, že prevzal záštitu nad filmovým projektom, ktorého režisérom je svetoznámy režisér Lordan Zavfanović.

Juraj Jakubisko oslavuje narodeniny pracovne

JurajJakubisko resizeJuraj Jakubisko sa narodil 30. apríla 1938 v Kojšove a v týchto dňoch oslavuje svoje 82. narodeniny. Na veľké oslavy však nemá čas, a to ani teraz, keď sa aktivity drvivej väčšiny filmárov zastavili. Jakubisko totiž aj napriek súčasnej situácii pracuje a dokončuje trikové scény k svojmu novému filmu Perinbaba a dva svety, ktorým nadväzuje na legendárnu rozprávku Perinbaba.

Dokument Hokejový sen prinesie radosť z hokeja

LacoNagy resizeSlovensko je hokejový národ. Krajina víťazov Stanleyho pohára a majstrov sveta. Hviezdna generácia je však už na dôchodku a nástupcovia neexistujú. Novú nádej priniesli minuloročné domáce majstrovstvá sveta, na ktorých sa zápasy slovenskej reprezentácie po prvý raz konali v Košiciach. Východ tak dostal jedinečnú šancu zapáliť vášeň pre hokej v mladej generácii fanúšikov.

Tom Hanks vo vojnovej dráme Greyhound: Bitka o Atlantik

Hanks3 resizeRok 1942, v Európe naplno zúri druhá svetová vojna. Nacistické Nemecko má víťazstvo na dosah, rozbúrenými vodami Atlantického oceána sa však k Spojencom blíži očakávaná pomoc - americká flotila s posilami a zásobami.

Zuzana Piussi dokončuje film V hmle o slovenskej justícii

Vhmle resizeZuzana Piussi v týchto dňoch intenzívne dokončuje svoj najnovší dokument V hmle s podtitulom “slovenské cesty kspravodlivosti”. Vzhľadom na tému je podľa nej dôležité, aby ho videli ľudia ešte do parlamentných volieb.

Padla posladná klapka filmu Sviňa

Klapka resizeAutorka Únosu, jedného z najúspešnejších slovenských filmov v novodobej histórii Mariana Čengel Solčanská a producent mnohých oceňovaných filmov Rudolf Biermann sa spojili, aby adaptovali mimoriadny bestseller, knihu Arpáda Soltésza Sviňa.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.