Začína sa Medzinárodný filmový festival Febiofest Bratislava

Febiologo resizeOrganizátor Asociácia slovenských filmových klubov a hlavný spoluorganizátor festivalu Slovenský filmový ústav ponúknu od 13. do 19. marca 2024 v priestoroch bratislavského Kina Lumière vyše 70 snímok a vďaka spolupráci s medzinárodnou vzdelávacou platformou Visegrad Film Forum aj účasť oceňovaných svetových filmárov. Divákov čaká i bohatý sprievodný program.

Počas Febiofestu budú Bratislava Industry Days

Febio2023logo resizeMedzinárodný filmový festival Febiofest je aj miestom stretnutia filmových profesionálov s odbornou verejnosťou. Už po ôsmykrát sa na jeho pôde uskutoční podujatie Bratislava Industry Days (BID). Jeho hlavný program tvorí prezentácia pripravovaných slovenských filmových projektov Works in Progress, ktorá sa bude konať naživo i online zároveň. Podujatie sa uskutoční od 15. do 18. marca 2023 v kinosále Slovenskej národnej galérie a jeho súčasťou budú aj dve sprievodné akcie.

O 30. medzinárodnom filmovom festivale Febiofest 2023

Febio2023logo resizeUž o mesiac 15. marca otvorí Asociácia slovenských filmových klubov v spolupráci so Slovenským filmovým ústavom v priestoroch novozrekonštruovanej Slovenskej národnej galérie jubilejný 30. medzinárodný filmový festival Febiofest Bratislava 2023. Päťdňový filmový maratón bude pokračovať v Kine Mladosť, Kine Klap, v Jurkovičovej teplárni a následne poputuje do vybraných kín a filmových klubov po celom Slovensku.

Febiofest sa dnes končí, ale už vyhlásil víťazov

Febiofestlogo resizeMedzinárodný filmový festival Febiofest  Bratislava 2022 sa skončí už dnes večer. Ceny boli však rozdané počas včerajšieho večera. Odniesli si ich nielen režiséri zo súťažnej sekcie krátkych filmov V strede Európy – s udelenou hlavnou cenou a Zvláštnym uznaním, ale aj tvorcovia, ktorí svoj projekt iba chystajú. V rámci Bratislava Industry Days sa odovzdali Best Pitch Award a Cineuropa Work in Progress Award.

Febiofest otvorí Jan P. Matuszynski a jeho nový film Nezanechať stopy

Febiofestlogo resizeMedzinárodný filmový festival Febiofest Bratislava už  čoskoro (16. 3, - 22. 3. 2022) uvedie 75 filmov. Tie budú rozdelené v 8 sekciách – V strede Európy - súťaž krátkych filmov; V strede Európy – mimo súťaž, s výberom celovečerných filmov z V4, Rakúska a Ukrajiny; FILM+ s významnými klubovými titulmi, sekcia Bez limitov plná netradičných spojení; Zrkadlo minulosti so skvelými archívnymi filmami; takzvaná „polnočná sekcia“ Planet Dark; Filmový kabinet deťom pre deti a mladé publikum. Tento tento rok je súčasťou programu aj jedna mimoriadna sekcia – Ukrajina v strede Európy. Chýbať nebudú filmy ocenené na svetových festivaloch ani detský program, zahraniční hostia, diskusie, odborné úvody či podujatie Works in Progress, na ktorom bude tento rok viac ako 30 filmových profesionálov z celého sveta. Festival aj tento rok doplnil skvelý spot od Andreja Kolenčíka a Adama Mateja. V Bratislave bude festival prebiehať v kinách Lumière a Mladosť. Vybrané filmy si môžu pozrieť aj diváci v slovenských regiónoch, v takmer dvadsiatich kinách.

Febiofest 2021 ocenil ako najlepší film Potopu Martina Gondu

Febio2021logo resizePo prvýkrát v histórii ocenil Medzinárodný filmový festival Febiofest Bratislava najlepší pripravovaný slovenský film. Hoci sa festival tento rok neuskutočnil vo svojej tradičnej podobe, dal priestor domácim tvorcom, aby svoje projekty predstavili online takmer stovke domácich aj zahraničných filmových expertov z renomovaných festivalov. Ocenenie za najlepší prezentovaný projekt - Cenu Best Febio Pitch s finančnou prémiou 3000 eur získal pripravovaný celovečerný hraný debut režiséra Martina Gondu Potopa.

Hlavná cena Febiofestu 2020 putuje do Poľska

Febio2020logo resizeTrvalo presne deväť mesiacov od pôvodného termínu, kým sa dvadsiatka filmov medzinárodnej súťaže festivalu Febiofest dostala k divákom. Po tom, čo Ozveny Febiofestu priniesli od 11. do 14. decembra 2020 na plátno krátke hrané, dokumentárne, animované aj experimentálne snímky zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska a Ukrajiny, boli na záverečnom online ceremoniáli vyhlásené ocenenia sekcie V strede Európy. O víťazovi rozhodla medzinárodná porota, zložená z filmových profesionálov z Nemecka, Slovinska a Portugalska.

Filmy, ktoré sa uchádzajú o trofej Febiofestu

Febonovelogo resizeHoci bol dvakrát pripravený a chýbalo len niekoľko hodín do jeho štartu, 27. ročník Medzinárodného filmového festivalu Febiofest sa tento rok vo svojej pôvodnej podobe neuskutočnil. Pôvodný aj náhradný termín zastavila korona kríza. Po znovuotvorení kín sa však Febiofest vracia k divákom znova a v podobe „ozvien“ festivalu ponúkne ďalšiu tohtoročného programového výberu. Od 11. do 14. decembra 2020, presne 9 mesiacov od pôvodného termínu, tak konečne prinesie na plátno dvadsiatku filmov z kľúčovej programovej sekcie Febiofestu – V strede Európy. Medzinárodná súťaž sa odohrá v bratislavskom Kine Lumière.

Febiofest predsa pokračuje

Febio2020logo resizeAby sme však priniesli aj nejaké dobré správy, napriek tomu, že sme včera festival Febiofest úspešne otvorili aj ukončili, rozhodli sme sa, že vám (možno) od dnes do nedele 4.10. v Kine Lumière a Kino Mladosť prinesieme Ozveny Febiofestu Bratislava!

Otvárací aj záverečný film uvedie Febiofest v jediný deň

Febio2logo resizeVčerajšia prezentácia nových opatrení v boji s korona vírusom platných od 1. októbra 2020 zakazuje konanie akýchkoľvek hromadných podujatí. Medzinárodný filmový festival Febiofest sa mal uskutočniť od 30. septembra do 4. októbra 2020.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.