Febiofest sa dnes končí, ale už vyhlásil víťazov

Febiofestlogo resizeMedzinárodný filmový festival Febiofest  Bratislava 2022 sa skončí už dnes večer. Ceny boli však rozdané počas včerajšieho večera. Odniesli si ich nielen režiséri zo súťažnej sekcie krátkych filmov V strede Európy – s udelenou hlavnou cenou a Zvláštnym uznaním, ale aj tvorcovia, ktorí svoj projekt iba chystajú. V rámci Bratislava Industry Days sa odovzdali Best Pitch Award a Cineuropa Work in Progress Award.

Febiofest otvorí Jan P. Matuszynski a jeho nový film Nezanechať stopy

Febiofestlogo resizeMedzinárodný filmový festival Febiofest Bratislava už  čoskoro (16. 3, - 22. 3. 2022) uvedie 75 filmov. Tie budú rozdelené v 8 sekciách – V strede Európy - súťaž krátkych filmov; V strede Európy – mimo súťaž, s výberom celovečerných filmov z V4, Rakúska a Ukrajiny; FILM+ s významnými klubovými titulmi, sekcia Bez limitov plná netradičných spojení; Zrkadlo minulosti so skvelými archívnymi filmami; takzvaná „polnočná sekcia“ Planet Dark; Filmový kabinet deťom pre deti a mladé publikum. Tento tento rok je súčasťou programu aj jedna mimoriadna sekcia – Ukrajina v strede Európy. Chýbať nebudú filmy ocenené na svetových festivaloch ani detský program, zahraniční hostia, diskusie, odborné úvody či podujatie Works in Progress, na ktorom bude tento rok viac ako 30 filmových profesionálov z celého sveta. Festival aj tento rok doplnil skvelý spot od Andreja Kolenčíka a Adama Mateja. V Bratislave bude festival prebiehať v kinách Lumière a Mladosť. Vybrané filmy si môžu pozrieť aj diváci v slovenských regiónoch, v takmer dvadsiatich kinách.

Febiofest 2021 ocenil ako najlepší film Potopu Martina Gondu

Febio2021logo resizePo prvýkrát v histórii ocenil Medzinárodný filmový festival Febiofest Bratislava najlepší pripravovaný slovenský film. Hoci sa festival tento rok neuskutočnil vo svojej tradičnej podobe, dal priestor domácim tvorcom, aby svoje projekty predstavili online takmer stovke domácich aj zahraničných filmových expertov z renomovaných festivalov. Ocenenie za najlepší prezentovaný projekt - Cenu Best Febio Pitch s finančnou prémiou 3000 eur získal pripravovaný celovečerný hraný debut režiséra Martina Gondu Potopa.

Hlavná cena Febiofestu 2020 putuje do Poľska

Febio2020logo resizeTrvalo presne deväť mesiacov od pôvodného termínu, kým sa dvadsiatka filmov medzinárodnej súťaže festivalu Febiofest dostala k divákom. Po tom, čo Ozveny Febiofestu priniesli od 11. do 14. decembra 2020 na plátno krátke hrané, dokumentárne, animované aj experimentálne snímky zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska a Ukrajiny, boli na záverečnom online ceremoniáli vyhlásené ocenenia sekcie V strede Európy. O víťazovi rozhodla medzinárodná porota, zložená z filmových profesionálov z Nemecka, Slovinska a Portugalska.

Filmy, ktoré sa uchádzajú o trofej Febiofestu

Febonovelogo resizeHoci bol dvakrát pripravený a chýbalo len niekoľko hodín do jeho štartu, 27. ročník Medzinárodného filmového festivalu Febiofest sa tento rok vo svojej pôvodnej podobe neuskutočnil. Pôvodný aj náhradný termín zastavila korona kríza. Po znovuotvorení kín sa však Febiofest vracia k divákom znova a v podobe „ozvien“ festivalu ponúkne ďalšiu tohtoročného programového výberu. Od 11. do 14. decembra 2020, presne 9 mesiacov od pôvodného termínu, tak konečne prinesie na plátno dvadsiatku filmov z kľúčovej programovej sekcie Febiofestu – V strede Európy. Medzinárodná súťaž sa odohrá v bratislavskom Kine Lumière.

Febiofest predsa pokračuje

Febio2020logo resizeAby sme však priniesli aj nejaké dobré správy, napriek tomu, že sme včera festival Febiofest úspešne otvorili aj ukončili, rozhodli sme sa, že vám (možno) od dnes do nedele 4.10. v Kine Lumière a Kino Mladosť prinesieme Ozveny Febiofestu Bratislava!

Otvárací aj záverečný film uvedie Febiofest v jediný deň

Febio2logo resizeVčerajšia prezentácia nových opatrení v boji s korona vírusom platných od 1. októbra 2020 zakazuje konanie akýchkoľvek hromadných podujatí. Medzinárodný filmový festival Febiofest sa mal uskutočniť od 30. septembra do 4. októbra 2020.

Febiofest 2020 otvorí Zelenkov nový film

Febiologo resizeFebiofest ako jeden z najväčších a najdlhšie prebiehajúcich filmových festivalov na Slovensku čoskoro odštartuje svoj 27. ročník. Jeho pôvodný marcový termín zastavilo tesne pred štartom zatvorenie kín na začiatku korona krízy. Od 30. septembra do 4. októbra 2020 však počas piatich festivalových dní prinesie k divákom v premiérach nové slovenské filmy, oceňované zahraničné tituly, ktoré majú na konte uvedenia na prestížnych festivaloch ako Cannes, Benátky či Toronto, medzinárodnú súťaž, ktorá reflektuje dianie v strednej Európe, diela klasikov, aj program pre detských divákov. Mnohé zo snímok uvidia diváci v exkluzívnych prvých slovenských uvedeniach. Projekcie sa uskutočnia v bratislavských kinách Lumière a Mladosť, pôvodne plánovaný sprievodný program bude prebiehať v obmedzenej podobe a ostane výlučne v priestoroch kinosál. Organizátori pripravujú bezpečný festival, počas jeho konania budú dodržané všetky hygienické a protiepidemické opatrenia v súlade s aktuálne platnými predpismi Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Febiofest prinesie výnimočné tituly

Febio2020logo resizeMedzinárodného filmového festival Febiofest  a bude to už jeho 27. ročník.  Jeho pôvodný marcový termín zastavilo tesne pred štartom zatvorenie kín ako aj všetkého verejného života. Od 30. septembra do 4. októbra 2020 však konečne k divákom prinesie očakávané aj dlho odkladané premiéry nových slovenských aj zahraničných snímok od oceňovaných režisérov. Organizátori pripravujú pre divákov bezpečný festival a spúšťajú predpredaj festivalových cinepassov.

Febiofest sa usporiada asi na jeseň

Oficiálne stanovisko organizátorov festivalu
Febiologo resizeVzhľadom k aktuálnej situácii týkajúcej sa zvyšujúceho sa počtu osôb infikovaných vírusom COVID-19 a predpokladom jeho ďalšieho šírenia na Slovensku a v Bratislavskom kraji, sme sa rozhodli MFF Febiofest Bratislava2020 v aktuálnom termíne 11. - 17. marec 2020 zrušiť, respektíve presunúť na termín, ktorý spresníme v najbližších týždňoch a mesiacoch. Konáme tak aj v súlade s odporúčaním Magistrátu hlavného mesta Bratislava a Úradu verejného zdravotníctva.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.