Zaklínač: Pokrvné puto (The Witcher: Blood Origin, TV seriál)

Hodnotenie používateľov: 2 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Zak7 resizeV roku 2019 sa rozhodol streamovací gigant Netlix adaptovať jednu z najpopulárnejších fantasy knižných sérií poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowskeho Zaklínač. Prvá, 8 dielna séria bola aj napriek občasným odklonom od predlohy prijatá prevažne kladne. Hlavnej roli zádumčivého lovca monštier Geralta z Rivie, sa navyše ujal nedávny predstaviteľ Supermana, Henry Cavill. Cavill je známy pre svoju lásku k fantasy a sám sa považuje za znalcu Sapkowskeho kníh. Jeho stvárnenie tejto fanúšikmi obľúbenej postavy bolo kladne prijaté. Ako to už v súčasnej, mainstreamovej kinematografii býva, úspech prvej série Zaklínača dal Netflixu jasnú správu – vytvoriť z tohto sveta čo najskôr franšízu.

Koruna - 5. séria (The Crown, TV seriál)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Koruna resizeRoyal News, správy o dianí v britskej kráľovskej rodine asi nikdy nevyjdú z módy a bez váhania ich možno označiť ako „global events“. Zaujímajú celý svet , či už sú to svadby, narodenie detí, rozvody i pohreby. V roku 1997 sa svetová verejnosť lúčila s princeznou Dianou, minulý rok v apríli s princom Phillipom a v roku 2022, v septembri s kráľovnou Alžbetou II. Zástup ľudí, ktorí sa prišli pokloniť mŕtvej kráľovnej, dosiahol počet 250 tisíc, priebeh pohrebu mal na celom svete podľa odhadov štvormiliardové publikum.

Na nože: Glass Onion (Glass Onion: A Knives Out Mystery)

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Glas resizeKaždý z nich dostal svoju pozvánku na údajne zábavný víkend s vraždou a následným pátraním po vrahovi v podobe tajuplnej krabice s rébusmi. Vyriešili ju, samozrejme, spoločnými silami, hoci sa vtedy všetci nachádzali na inom mieste. Guvernérka Connecticutu Claire Debellaová (Kathryn Hahn), popredný vedec spoločnosti Alpha práve skúmajúci nový energetický zdroj Lionel Toussaint (Leslie Odom Jr.), módna návrhárka, čo počas pandémie Covid-19 prišla s nápadom na nové tepláky Birdie Jayová (Kate Hudson), svalovec, priekopnícky influencer a bojovník za mužské práva Duke Cody (Dave Bautista) – do jedného spojenci, možno dokonca aj priatelia pohybujúci sa v blízkosti miliardára Milesa Brona (Edward Norton). A potom je tu ešte Andi Brandová (Janelle Monáe), odvrhnutá spoluzakladateľka jeho spoločnosti, ktorej nárok pár mesiacov spätne nikto zo spomínaných nepodporil pred súdom...

Barbar (Barbarian)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Bar resizePre komika Zacha Creggera bol Barbar dlho vysnívaným hororovým projektom. Kvôli špecifickosti scenára trvalo viac ako desať rokov, kým sa niekto tento projekt rozhodol financovať. Barbar bol po následnom uvedení, spočiatku nenápadným, nízkorozpočtovým filmom s obmedzenou kino distribúciou. Avšak originalita a vzrušujúca nepredvídateľnosť tejto snímky, sa rýchlo stali predmetom nadšených diskusii filmových fanúšikov na sociálnych sieťach.

Bardo, falošná kronika niekoľkých právd (Bardo, falsa crónica de unas cuantas verdades / Bardo, False Chronicle of a Handful of Truths)

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Ardo resizePôvodne bol novinárom, no neskôr sa z neho stal dokumentarista. Mexičan Silverio Gama (Daniel Giménez Cacho) v to možno na začiatku svojej kariéry ani nedúfal, jeho umelecké úspechy mu však dopriali, o čom mnoho jeho krajanov môže len snívať – život v USA. Tam žije spolu s milovanou manželkou Lucíou (Griselda Siciliani) a dospievajúcim, občas mu oponujúcim synom Lorenzom (Íker Sánchez Solano).Tam sa snaží upútať pozornosť svojej dcéry Camily (Ximena Lamadrid), ktorej sa ich aktuálna domovina začína pozvoľna scudzovať. Aj on sa vraj až príliš vzdialil svojej rodnej kultúre. Zatiaľ, čo sa v médiách hovorí o plánoch Amazonu kúpiť mexický štát Baja California a problémoch s migráciou, Silverio sa psychicky pripravuje na slávnostné odovzdávanie prestížneho amerického ocenenia za žurnalistiku. Nie je si však vôbec istý, či ju ako prvý Latinskoameričan v histórií nezískava práve z dôvodu zmiernenia napätej politickej situácie medzi obomi krajinami.

Expanzia - 6. séria (The Expanse, TV seriál)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Panz resizeSeriál Expanzia, nakrútený na motívy románov Daniela Abrahama a Ty Francka, vzniká od roku 2015 a tento rok skončil avizovanou poslednou, šiestou sezónou. Prvé tri série vznikli pre stanicu SyFy v produkcii spoločnosti Alcon Entertainment, tá potom seriál na tejto platforme zrušila. Do hry však vstúpil Amazon a Alcon sa s nimi dohodol na nakrútení ďalších troch sérií, vysielaných na Prime Video. Všetko tak skončilo dobre, fanúšikovia ako knižných predlôh, tak ich seriálovej adaptácie, môžu byť spokojní. Minimálne čo sa týka rozsahu nakrúteného materiálu.

Diablova hodina (The Devil´s Hour, TV seriál)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Hodina2 resizeNajpopulárnejšími televíznymi tvorcami súčasnosti, ktorí sa zaoberajú kvantovou fyzikou implementovanou do temného kriminálneho prípadu s komplikovanou puzzle zápletkou, je zrejme nemecké duo Baran bo Odar a Jantje Friese. Ich dielo pozostávajúce z troch sérií Dark patrí medzi najkultovejšie seriály posledného desaťročia a veľkú pozornosť si získala aj ich novinka 1899. V tieni týchto záležitostí prístupných na Netflixe, i keď určite neprávom, zostáva britská miniséria Diablova hodina Toma Morana, ktorá sa objavila na konci októbra na Amazon Prime Video. Pomyselná „šuškanda“, našťastie, funguje a seriál začína získavať na popularite.

Pinocchio Guillerma del Tora (Guillermo del Toro's Pinocchio)

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Pino resizeKeď sme už ako diváci začínali mať pocit, že príbeh Pinocchia nemôže priniesť na filmové plátno nič nové, témy sa chopil uznávaný režisér temných filmov Guillermo del Toro a predstavil nám prostredníctvom spoločnosti Netflix svoju verziu pod názvom Pinocchio Guillerma del Tora. Spolu s režisérom Marcom Gustafsonom zasadili príbeh, netradične, do Talianska v období druhej svetovej vojny. V ich rukách sa teda Pinocchio opiera o starý známy príbeh, no ten obohacujú o nové skutočnosti a nový historický kontext.

Cudzinec (The Stranger, TV seriál)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Stra4 resizeCudzinec je britská kriminálna miniséria založená na motívoch románu Harlana Cobena z roku 2015. Americký spisovateľ sa stal aj showrunnerom televíznej adaptácie a scenáre ôsmich dielov napísali hneď štyria scenáristi. Seriál sa nakrúcal v Manchesteri a jeho okolí a jeho britská atmosféra patrí k najväčším kladom diela. Najväčším diváckym ťahákom je potom herec v hlavnej úlohe; trilógiou Hobit preslávený Richard Armitage. Pokiaľ ho však máte zafixovaného ako hrdinského trpaslíka s mohutnou bradou a dlhými vlasmi, v Cudzincovi ho takmer nepoznáte. Jeho herecký výkon je ale jedným z ďalších výrazných kladov vydarenej minisérie.

Kabinet kuriozít Guillerma del Tora (Guillermo del Toro´s Cabinet of Curiosites, TV seriál)

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Toro2 resizeNetflix v spolupráci so slávnym oscarovým režisérom pripravili na halloweenske obdobie krásny darček pre fanúšikov hororu. Antológia Kabinet kuriozít Guillerma del Tora už názvom veľmi hrdo na seba upozorňuje a vzhľadom na meno showrunnera je jasné, že budeme musieť na seriál mať vyššie požiadavky, než na ľubovoľný pásový hororový počin z produkcie Netflixu. Možno aj v tom tkvie fakt, že seriál bol síce prijatý kladne, ale nie s absolútnym nadšením. Čaká nás v ňom osem strašidelných príbehov. Tie spája iba úvodné del Torove predstavenie témy a režiséra poviedky, hororový žáner a v neposlednom rade aj odkazy na tvorbu legendárneho spisovateľa H. P. Lovercrafta.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.