Zomrela speváčka a herečka Naďa Urbánková

Naďa UrbánkováV piatok 3. februára 2023 zomrela v jednej z pražských nemocníc vo vysokom veku 83 rokov speváčka a herečka Naďa Urbánková. Známej hviezde českej scény sa stali osudnými komplikácie spojené s rakovinou a nedávno prekonaným ochorením Covid-19. Informovala o tom jej dcéra Jana Fabiánová na sociálnej sieti Facebook, ktorá zároveň uviedla, že jej matka odišla z tohto sveta v spánku.

Zomrela legendárna Gina Lollobrigida

Gina LollobrigidaVo vysokom veku 95 rokov opustila tento svet ďalšia legenda filmovej scény - talianska herečka Gina Lollobrigida, ktorá naposledy vydýchla v Ríme v pondelok 16. januára 2023. Túto smutnú správu oznámila talianska agentúra ANSA s odvolaním sa jej najbližšiu rodinu. Samotná Lollobrigida bola svojho času považovaná za jednu z najkrajších herečiek svojej doby a patrila k najuznávanejším Európankám vo filmovom biznise.

Zomrela herečka Inna Čurikovová z Mrázika

Inna ChurikovaVo veku 79 rokov zomrela v Moskve 14. januára 2023 známa ruská herečka Inna Čurikovová. Informovala o tom ruská agentúra TASS s tým, samotná herečka sa údajne nedokázala zotaviť zo zranenia, ktoré utrpela vlani v lete pri nehode na javisku. Pohreb národnej umelkyňe sa uskutoční v utorok 17. januára.

Zomrel dvorný skladateľ Davida Lyncha Angelo Badalamenti

Angelo BadalamentiEšte v nedeľu 11. decembra 2022 zomrela vo svojom dome v New Jersey vo veku 85 rokov významná osobnosť zo sveta filmovej hudby, americký skladateľ Angelo Badalamenti. Verejnosti bol predovšetkým známy ako dvorný skladateľov hudby k dielam kultového režiséra Davida Lyncha, no v niekoľkých prípadoch sa dokonca i sám postavil pred kameru. Podľa informácií tlačovej agentúry DPA odišiel z tohto sveta prirodzenou smrťou v kruhu svojich najbližších.

Zomrela herečka Soňa Valentová

Soňa ValentováVo veku 76 rokov zomrela v sobotu 10. decembra 2022 známa slovenská herečka Soňa Valentová. Bola považovaná za jednu z najvýznamnejších osobností slovenského filmu a divadla, no v posledných rokoch bojovala s viacerými zdravotnými problémami. Túto informáciu potvrdila pre TASR tlačová tajomníčka Slovenského národného divadla Izabela Pažitková.

Zomrela legendárna slovenská herečka Mária Kráľovičová

Mária KráľovičováVo vysokom veku 95 rokov zomrela v pondelok 5. decembra 2022 prvá slovenská televízna herečka a národná umelkyňa Mária Kráľovičová. V priebehu svojho života pôsobila neuveriteľných 74 rokov na doskách Slovenského národného divadla a stvárnila tam množstvo výrazných postáv. Posledné chvíle strávila v centre pre seniorov v bratislavskom Starom Meste, kam sa presťahovala len tento rok.

Zomrela herečka Kirstie Alley

Kirstie AlleyAmerická herečka Kirstie Alley, ktorá sa v priebehu kariéry objavila v mnohých známych filmoch či televíznych projektoch, zomrela 5. decembra 2022 vo veku 71 rokov. Informovala o tom dvojica jej adoptívnych detí prostredníctvom sociálnej siete Twitter s tým, že príčinou úmrtia bola rakovina hrubého čreva s ktorou herečka bojovala iba veľmi krátko.

Zomrela Mylène Demongeot známa z Troch mušketierov

Mylène DemongeotFrancúzska herečka ukrajinského pôvodu Mylène Demongeot zomrela vo švrtok 2. decembra 2022 vo veku 87 rokov. Divákom bola známa z mnohých známych filmov, ktoré nakrútila v priebehu takmer siedmich dekád. O jej úmrtí informoval jej dlhoročný priateľ Henry-Jean Servat, ktorý uviedol, že naposledy vydýchla v jednej z parížskych nemocníc po dlhej chorobe.

Zomrela kostymérka Tatiana Kovačevičová

Tatiana KovačevičováVo veku 77 rokov skonala dňa 16. novembra 2022 slovenská kostýmová výtvarníčka Tatiana Kovačevičová. Verejnosti možno až tak nebola známa, no jej prínos domácej filmovej scéne bol nespochybniteľný. Behom svojej kariéry spolupracovala s mnohými slávnymi režisérmi, pričom kostýmy tvorila aj pre televíziu či divadlo. Tuto smutnú správu oznámila jej najbližšia rodina s tým, že posledná rozlúčka sa má konať piatok 25. novembra o 13.15 hod. v bratislavskom krematóriu.

Zomrela režisérka Marie Poledňáková

Poledňáková MarieV utorok 8. novembra 2022 zomrela známa česká režisérka a scenáristka Marie Poledňáková. V čase úmrtia mala 81 rokov a podľa informácií českých médií s odvolaním na filmového producenta, respektíve šéfa spoločnosti Falcon Jána Bradáča odišla v kruhu najbližšej rodiny. Poledňáková bola mnohými považovaná za kráľovnú českých komédií a podieľala sa na na vzniku hneď niekoľkých legendárnych snímok.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.