Zomrel herec James Michael Tyler z legendárneho seriálu Priatelia

James Michael TylerVo veku 59 rokov zomrel 24. októbra herec James Michael Tyler, ktorého môžu fanúšikovia poznať hlavne z mimoriadne obľúbeného seriálu Priatelia. V ňom síce nepatril medzi hlavné postavy, ale pravidelne sa objavoval vo všetkých jeho seriách a i médiá ho niekedy nazývali „siedmym priateľom“. Hercovi ešte pred troma rokmi diagnostikovali rakovinu prostaty, čo však verejnosti oznámil až pred niekoľkými mesiacmi. Tejto chorobe i podľahol, pričom jeho manažér sa vyjadril, že odišiel pokojne v nedeľu ráno vo svojom dome v Los Angeles.

Zomrela česká herečka Blanka Bohdanová

blanka bohdanovaV nedeľu 3. októbra 2021 zomrela v jednej z pražských nemocníc vo vysokom veku 91 rokov česká herečka Blanka Bohdanová. Fanúšikom bola známa ako z dlhoročného pôsobenia v divadle, tak z i filmov, či televíznych seriálov. O jej úmrtí informoval známy server iDNES.cz, pričom túto správu potvrdil i hovorca pražského Národného divadla Tomáš Staněk. Zároveň uviedol, že posledná rozlúčka sa bude v súlade s prianím zosnulej hereckej ikony konať v rodinnom kruhu.

Zomrel režisér Nothing Hillu Roger Michell

Roger MichellV stredu 22. septembra 2021 zomrel vo veku 65 rokov známy britský režisér Roger Michell. O tejto smutnej udalosti informovala o deň neskôr jeho najbližšia rodina prostredníctvom agentúry Press Association, žiadne detaily však neuviedla. Fanúšikovia ho môžu poznať najmä vďaka mimoriadne úspešnej romantickej komédii Nothing Hill s Hughom Grantom a Juliou Roberts.

Zomrel herec Michael Kenneth Williams

Michael K WilliamsV pondelok 6. septembra 2021 zomrel vo veku 54 rokov charizmatický americký herec Michael Kenneth Williams, disponujúci nezameniteľnou jazvou na tvári. V nočných hodinách ho našli mŕtveho v jeho newyorskom byte v Brooklyne, pričom miestna polícia vyšetruje túto tragickú udalosť ako možné predávkovanie drogami. Jeho mediálna hovorkyňa Marianna Shafran požiadala prostredníctvom médií, aby bolo jeho rodine dopriate súkromie v čase smútku.

Zomrel legendárny francúzsky herec Jean-Paul Belmondo

Belmondo resizeV pondelok, 6. septembra 2021 naposledy vydýchol vo svojom parížskom dome slávny herec Jean-Paul Belmondo. O skone veľkej filmovej hviezdy a jedného z najznámejších predstaviteľov francúzskej kinematografie informovala agentúra AFP s odvolaním sa na jeho právnika. Ten viedol, že na Belmondovi sa už istú dobu prejavovala silná vyčerpanosť.

Zomrel slovenský velikán Milan Lasica

Milan LasicaV nedeľu 18. júla 2021 zomrel náhle vo veku 81 rokov známy slovenský herec, režisér, moderátor, spevák a zabávač Milan Lasica. V posledných minútach svojho života bol účastníkom výročného koncertu Bratislava Hot Serenaders, ktorým tento slovenský orchester oslavoval 30. výročie svojho vzniku a 20. výročie spolupráce so samotným Lasicom. Počas záverečnej klaňačky v Štúdiu L+S však náhle odpadol a snaha zdravotníkov o jeho oživenie už nebola úspešná. Príčinou bolo zlyhanie srdca, pričom tragickú správu priniesol ako prvý denník SME a neskôr o tom informovalo aj ministerstvo kultúry.

Zomrel český herec Ladislav Potměšil

Potmesil LadislavVo veku 75 rokov zomrel 12. júla 2021 známy český herec Ladislav Potměšil. Fanúšikovia budú poznať ako Majora Maisnera z trilógie Byl jednou jeden polda, no mimo toho sa objavil i v mnohých ďalších filmoch, či televíznych seriáloch. Už dlhšiu dobu ho trápili zdravotné problémy, pričom presným dôvodom úmrtia mala byť rakovina. Smutnú správu potvrdil pre denník Blesk jeho syn, ktorý zároveň uviedol, že zomrel v spánku v nemocnici Motol.

Zomrel legendárny režisér Richard Donner

richard donnerZnámy režisér Richard Donner, ktorého budú fanúšikovia poznať napríklad vďaka akčnej sérii Smrtnosná zbraň, navždy opustil tento svet vo veku 91 rokov. Stalo sa tak v pondelok 5. júla 2021, pričom túto správu potvrdila i jeho manželka Lauren Schuler Donner. Presná príčina úmrtia zatiaľ nebola zverejnená.

Zomrel známy predstaviteľ vedľajších rolí Ned Beatty

ned beatty marqueePočas víkendu, konkrétne 13. júna 2021 opustil tento svet vo veku 83 rokov americký herec Ned Beatty, známy ako z filmov, tak i televíznych seriálov. Pre agentúru AP to oznámila jeho manažérka Deborah Miller, ktorá dodala, že zomrel prirodzenou smrťou a medzi svojimi najbližšími.

Zomrela česká Popoluška Libuše Šafránková

libuse safrankovaDňa 9. júna 2021 nás navždy opustila česká herečka Libuše Šafránková, ktorá nezabudnuteľne zažiarila v slávnej rozprávke Tri oriešky pre Popolušku. Len tento pondelok, deň svojich šesťdesiatych ôsmich narodenín bola hospitalizovaná v pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici, kde podstúpila náročnú operáciu. V stredu ráno však zomela, pričom túto smutnú správu potvrdil aj jej syn Josef Abrhám mladší. V minulosti už prekonala rakovinu pľúc a v poslednej dobe nekomunikovala s verejnosťou.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.