Zomrel slovenský velikán Milan Lasica

Milan LasicaV nedeľu 18. júla 2021 zomrel náhle vo veku 81 rokov známy slovenský herec, režisér, moderátor, spevák a zabávač Milan Lasica. V posledných minútach svojho života bol účastníkom výročného koncertu Bratislava Hot Serenaders, ktorým tento slovenský orchester oslavoval 30. výročie svojho vzniku a 20. výročie spolupráce so samotným Lasicom. Počas záverečnej klaňačky v Štúdiu L+S však náhle odpadol a snaha zdravotníkov o jeho oživenie už nebola úspešná. Príčinou bolo zlyhanie srdca, pričom tragickú správu priniesol ako prvý denník SME a neskôr o tom informovalo aj ministerstvo kultúry.

Zomrel český herec Ladislav Potměšil

Potmesil LadislavVo veku 75 rokov zomrel 12. júla 2021 známy český herec Ladislav Potměšil. Fanúšikovia budú poznať ako Majora Maisnera z trilógie Byl jednou jeden polda, no mimo toho sa objavil i v mnohých ďalších filmoch, či televíznych seriáloch. Už dlhšiu dobu ho trápili zdravotné problémy, pričom presným dôvodom úmrtia mala byť rakovina. Smutnú správu potvrdil pre denník Blesk jeho syn, ktorý zároveň uviedol, že zomrel v spánku v nemocnici Motol.

Zomrel legendárny režisér Richard Donner

richard donnerZnámy režisér Richard Donner, ktorého budú fanúšikovia poznať napríklad vďaka akčnej sérii Smrtnosná zbraň, navždy opustil tento svet vo veku 91 rokov. Stalo sa tak v pondelok 5. júla 2021, pričom túto správu potvrdila i jeho manželka Lauren Schuler Donner. Presná príčina úmrtia zatiaľ nebola zverejnená.

Zomrel známy predstaviteľ vedľajších rolí Ned Beatty

ned beatty marqueePočas víkendu, konkrétne 13. júna 2021 opustil tento svet vo veku 83 rokov americký herec Ned Beatty, známy ako z filmov, tak i televíznych seriálov. Pre agentúru AP to oznámila jeho manažérka Deborah Miller, ktorá dodala, že zomrel prirodzenou smrťou a medzi svojimi najbližšími.

Zomrela česká Popoluška Libuše Šafránková

libuse safrankovaDňa 9. júna 2021 nás navždy opustila česká herečka Libuše Šafránková, ktorá nezabudnuteľne zažiarila v slávnej rozprávke Tri oriešky pre Popolušku. Len tento pondelok, deň svojich šesťdesiatych ôsmich narodenín bola hospitalizovaná v pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici, kde podstúpila náročnú operáciu. V stredu ráno však zomela, pričom túto smutnú správu potvrdil aj jej syn Josef Abrhám mladší. V minulosti už prekonala rakovinu pľúc a v poslednej dobe nekomunikovala s verejnosťou.

Zomrel Norman Llyod, najstarší herec na svete

norman lloydV utorok dňa 11. mája 2021 zomrel v Los Angeles herec, producent a režisér Norman Lloyd a to vo veku neuveriteľných 106 rokov. Bol najstarším aktívnym hercom na svete a jeho posledný film s názvom Vykoľajená (2015) mal premiéru v čase, keď už oslávil sté narodeniny. Správu o jeho úmrtí potvrdil jeho dlhoročný priateľ a spolupracovník, producent Dean Hargrove.

Zomrela držiteľka Oscara Olympia Dukakis

210501 olympia dukakis mb 2103Vo veku 89 rokov zomrela v New Yorku 1. mája 2021 americká herečka Olympia Dukakis, ktorá získala Oscara za vedľajšiu rolu matky v romantickej komédii Pod vplyvom splnu. O tejto smutnej udalosti informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na jej agenta Allisona Levyho.

Zomrel predstaviteľ komisára Moulina, Yves Rénier

yves renierFrancúzsky herec a režisér Yves Rénier zomrel 23. apríla 2021 vo veku 78 rokov. Divákom v našich končinách bol známy hlavne ako komisár Moulin z rovnomenného seriálu, ktorý riešil zapeklité prípady logickou dedukciou. Túto smutnú správu oznámila verejnosti jeho manželka a zároveň uviedla, že príčinou jeho skonu bola srdcová príhoda.

Zomrela známa herečka Emília Došeková

DošekováEmília Došeková zomrela 19. apríla 2021 v Šali vo veku nedožitých 84 rokov. TASR o tom informovalo Divadlo Andreja Bagara v Nitre, v rámci ktorého patrila k prvej výraznej hereckej generácii. Počas svojho dlhoročného pôsobenia v v ňom odohrala viac ako 1400 predstavení a naštudovala 50 postáv.

Zomrela dabingová legenda Štefan Mandžár

Mandzar StefanV utorok ráno zomrel vo veku nedožitých 69 rokov Štefan Mandžár. Herec a režisér, ktorý bol širokej verejnosti známy najmä vďaka dabingu, podľahol ochoreniu COVID-19.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.