Zomrel legendárny skladateľ filmovej hudby Vangelis

VangelisGrécky inštrumentalista a hudobný skladateľ Vangelis, ktorý zložil hudbu k viacerým slávnym filmovým snímkam zomrel dňa 17. mája 2022 vo veku 79 rokov. O tejto nemilej udalosti informovala grécka agentúra ANA, ktorá síce nezverejnila presnú príčinu úmrtia, no podľa spravodajského webu Ikonomikos Tachydromos bol hospitalizovaný v jednej z francúzskych nemocníc na ochorenie COVID-19.

Zomrel slávny český herec Josef Abrhám

Josef AbrhámPopulárny český herec Josef Abrhám, ktorý patril k najznámejším menám českej filmovej tvorby sa už ďalšieho dňa nedožije. Zomrel 16. mája 2022 vo veku 82 rokov, približne 11 mesiacov po svojej nemenej slávnej manželke Libuši Šafránkovej. Správu o jeho úmrtí priniesol český denník Blesk, ktorý pripomenul, že v poslednej dobe sa úplne stiahol z verejnosti a len podľa slov jeho kamaráta Jiřího Krampola na tom údajne nebol fyzicky ani psychicky najlepšie.

Zomrel legendárny francúzsky herec Jacques Perrin

Jacques PerrinZnámy francúzsky herec, režisér a taktiež i filmový producent Jacques Perrin zomrel vo štvrtok 21. apríla 2022 vo veku 80 rokov. Informáciu priniesla tlačová agentúra AFP, ktorá zároveň uviedla, že podľa vyjadrenia jeho rodiny odišiel zo sveta pokojnou smrťou.

Zomrel český komik Josef Alois Náhlovský

josef nahlovskyJosef Alois Náhlovský, ktorý bol verejnosti ako herec a komik, zomrel vo štvrtok 7. apríla 2022 vo veku 72 rokov. Informáciu priniesla TASR na základe správ českého portálu iDNES. Známa česká osobnosť údajne zomrela na zlyhanie organizmu potom čo bojovala tri týždne o život v umelom spánku.

Zomrel herec a bývalý minister kultúry Ľubo Roman

Lubo RomanV pondelok 14. marca 2022 zomrel uznávaný slovenský herec Ľubo Roman, ktorý sa neskôr dal na politickú dráhu. Príčinou úmrtia bol podľa dostupných informácií portálu televízie JOJ noviny.sk infarkt, čo potvrdil aj obhliadajúci lekár. V minulosti už pritom jeden infarkt úspešne prekonal, bol však nútený spomaliť pracovné tempo a prestal i fajčiť. V čase úmrtia mal 77 rokov a o necelý mesiac by oslávil 78 narodeniny.

Zomrel oscarový herec William Hurt

Hurt WilliamSvet filmu opustila ďalšia legenda - len týždeň pred svojimi sedemdesiatymi druhými narodenimnami totiž zomrel v nedeľu 13. marca 2022 známy americký herec William Hurt. O tejto smutnej informácii informoval verejnosť jeho syn Will, pričom dôvodom jeho skonu boli prirodzené okolnosti a odišiel v kruhu svojich najbližších. Hurt bol už dlhodobo chorý, keďže v roku 2018 mu bola diagnostikovaná rakovina prostaty, ktorá sa rozšírila až do kostí.

Odišla Eva Zaoralová dáma, ktorá vzkriesila karlovarský festival

Eva resizeVo veku 89 rokov opustila včera (10. marca) filmové nebo publicistka, ale najmä dlhoročná spolupracovníčka karlovarského festivalu Eva Zaoralová. Tohto roku 28. novembra by bola mala 90 rokov. Neodišla nečakane, dlhý čas ju trápila choroba, ale aj tak nás všetkých, ktorí sme ju poznali, jej odchod  veľmi zaskočil a zarmútil. Už aj preto, že Eva patrila medzi žijúce legendy československého i českého filmu, a tak ľahko ju nikto nenahradí. Ak sa to vôbec dá. Jej názor i filmový vkus formovali nielen festival v Karlových Varoch , ktorému pomáhala vstávať z popola spolu s Jiřím Bartoškom od roku 1994. Ako jeho umelecká riaditeľka dokázala obhájiť pozíciu tejto filmovej udalosti v prestížnych svetových fórach. Bola predovšetkým nesmierne kultivovaným a rozhľadeným filmovým kritikom, novinárkou a jej redakčné väzby boli dlhé roky spojené s časopisom Film a doba.

Zomrela herečka Sally Kellerman z filmu M.A.S.H.

Sally KellermanAmerická herečka Sally Kellerman zomrela vo štvrtok 24. februára 2022 na zlyhanie srdca vo veku 84 rokov. Informáciu zverejnil známy server Hollywood Reporter a jej skon i potvrdil tlačový hovorca Alan Eichler. V čase úmrtia bola hospitalizovaná v zariadení pre seniorov.

Zomrel legendárny režisér slovenského pôvodu Ivan Reitman

 Ivan ReitmanIvan Reitman, známy filmový režisér, ktorého preslávila filmová séria Krotitelia duchov, zomrel v sobotu večer 12. februára 2022 vo veku 75 rokov. Naposledy vydýchol v spánku vo svojej vlastnej rezidencii v kalifornskom meste Montecito, o čom v nedeľu informovala agentúru AP jeho vlastná rodina.

Zomrela talianska stálica Monica Vitti

Monica VittiMonica Vitti, legendárna talianska herečka, ktorá sa preslávila i vďaka spolupráci s režisérom Michelangelom Antonionim zomrela vo svojom rodnom Ríme vo vysokom veku 90 rokov. Oznámil to ešte v stredu talianske ministerstvo kultúry, ktoré o to priamo požiadal jej manžel Roberto Russo. Príčinou úmrtia sú podľa oficiálneho vyjadrenia komplikácie súvisiace s Alzheimerovou chorobou, ktorá jej bola diagnostikovaná ešte v roku 2001.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.