Po štyroch rokoch v kóme zomrel český herec Josef Laufer

Josef LauferV Česku opäť zavládol smútok, nakoľko svet navždy opustil legendárny herec, spevák a moderátor Josef Laufer. Ten už bol pritom od marca 2020 v umelom spánku po náhlych komplikáciách pri zdanlivo triviálnom zákroku. Z nej sa už nikdy plnohodnotne neprebral a v sobotu 20. apríla 2024 naposledy vydýchol po zástave srdca, čo potvrdila aj jeho dcéra Ester Lauferová. Celkovo sa dožil 84 rokov a fanúšikovia filmu na neho budú spomínať kvôli nejednej roli.

Odišla významná slovenská režisérka Eva Štefankovičová

Eva ŠtefankovičováV utorok 16. apríla 2024 prišla slovenská filmová scéna o ďalšie významné meno. Vo veku 83 rokov totiž naposledy vydýchla Eva Štefankovičová, ktorá sa do slovenskej filmovej histórie zapísala vcelku výrazným spôsobom. Patrila totiž k prvým slovenským režisérkam vôbec a hoci nenakrútila veľa celovečerných filmov, nestratila sa ani v dokumentaristike.

Zomrel uznávaný taliansky režisér Paolo Taviani

Paolo TavianiVo vysokom veku 92 rokov zomrel ešte vo štvrtok 29. februára 2024 uznávaný taliansky tvorca Paolo Taviani. Na filmovej scéne pôsobil spolu so svojim už dlhší čas zosnulým bratom Vittoriom Tavianim s ktorým sa spolu podieľali na mnohých významných talianskych filmoch. Paolo odišiel z tohto sveta po krátkej chorobe v Ríme, v obklopení svojich najbližších rodinných príslušníkov, vrátane manželky.

Zomrel legendárny herec z Rockyho, Carl Weathers

Carl WeathersVo štvrtok 1. februára 2024 opustila filmový svet ďaľšia známa herecká osobnosť. Carl Weathers, ktorého diváci mohli poznať aj z legendárnej série Rocky, zomrel vo veku 76 rokov vo svojom dome v Los Angeles. Jeho rodina potvrdila, že s týmto svetom rozlúčil pokojne behom spánku a v spoločnom vyhlásení zároveň uviedla, že bol výnimočným človekom, ktorý žil výnimočný život.

Odišiel slávny kanadský režisér Norman Jewison

Norman JewisonVo veku úctyhodných 97 rokov zomrel uznávaný kanadský filmový a televízny režisér Norman Jewison. Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters s odvolaním sa na agentúru AP. Samotný Jewison zomrel ešte v sobotu vo svojom dome v Los Angeles, no jeho rodina si nepriala bližšie špecifikovať miesto skonu.

Zomrel významný slovenský herec Ivan Letko

Ivan LetkoIvan Letko, ktorého môžu slovenskí diváci poznať predovšetkým z televízie a divadla, sa ešte v nedeľu 21. januára 2024 definitívne rozlúčil s týmto svetom. Skon tejto hereckej legendy slovenského neba potvrdil pre TASR jeho vnuk Daniel Gajdoš s tým, že samotný Letko mal skonať na zlyhanie srdca v jednej z bratislavských nemocníc. V tom čase mal inak 89 rokov a koncom toho roka by dokonca oslávil okrúhlu deväťdesiatku.

Zomrela česká herečka Jana Hlaváčová zo série Básnici

Jana HlaváčováV sobotu 13. januára 2024 odišla do hereckého neba známa jedna z najvýznamnejších herečiek staršej generácie Jana Hlaváčová. Vo veku 85 rokov naposledy vydýchla krátko pred polnocou zo soboty na nedeľu. Úmrtie potvrdil hovorca ND Tomáš Staněk, veľa detailov však zatiaľ nie je známych. Vie sa len, že posledné roky bojovala s mnohými zdravotnými problémami, ku ktorým patrila aj Parkinsonova choroba.

Odišiel britský herec Tom Wilkinson

Tom WilkinsonAj predposledný deň roka, 30. december 2023 priniesol smutnú správu pre filmový svet - navždy nás totiž odpustil uznávaný britský herec Tom Wilkison. Ten naposledy vydýchol vo veku 75 rokov vo svojom dome v Londýne, no v oznámení, ktoré zverejnil jeho agent, sa neuvádzajú bližšie informácie. Wilkinson mal za sebou mimoriadne plodnú kariéru a dočkal sa i množstva rôznych ocenení.

Za našou priateľkou a spolupracovníčkou Elenou Ťapajovou

Elenka resizeNiektorých doma, niektorých mimo, zastihla v prvý sviatok vianočný, 25. decembra 2023, veľmi smutná správa - navždy nás opustila vo veku 79 rokov popredná slovenská novinárka Elena Ťapajová. Naša Elenka, hovorili sme jej aj Ťapka, odišla tíško a nečakane. Stalo sa to síce po dlhej a ťažkej chorobe, ale aj tak nás to šokovalo. Elenka, písala dlhodobo aj pre náš filmový časopis Filmpress a preto najprv o našej spolupráci.

Opustil nás český herec Ladislav Županič

Ladislav ŽupaničČeskú filmovú scénu postihla ďalšia strata - vo veku 80 rokov totiž zomrel v sobotu 9. decembra 2023 herec Ladislav Županič, známy ako z viacerých známych komédií, tak rozprávok. Túto správu potvrdila aj Herecká asociácia na platforme Facebook, pričom samotný herec naposledy vydýchol pražskej vinohradskej nemocnici. Ďalšie informácie však zatiaľ neboli zverejnené.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.