100% Vlk (Austrália, 2020)

100 Wolf100% Wolf
Animovaný / Komédia, 96 minút
Réžia: Alexs Stadermann. Scenár: Fin Edquist. Hudba: Ash Gibson Greig. Slovenský dabing: Michal Domonkoš, Dušan Szabo, Natália Košová, Martin Kaprálik, Juraj Predmerský, Zuzana Porubjaková, Táňa Radeva, Ján Greššo a ďalší.
Slovenská premiéra: 23. septembra 2021
Freddy Lupine vyzerá ako obyčajný mladý chlapec, akurát nie je obyčajný a nie je ani tak celkom chlapec. Má štrnásť a je... vlkolak. Alebo skôr bude. Freddy je súčasťou hrdého starého rodu vlkolakov a všetci očakávajú, že sa raz z neho stane vodca svorky – rovnako ako kedysi jeho otec. Keď nadíde slávnostná noc jeho prvej premeny, Freddy je pripravený stať sa hrôzostrašným a silným vlkom. Niečo sa však zvrtne a Freddy sa zmení sa na nie príliš dravého ani veľmi strašidelného, zato ale mimoriadne rozkošného... pudlíka.
Foto: Bontonfilm SK

Mainstream (USA, 2020)

MainstreamMainstream
Dráma / Komédia, 94 minút
Réžia: Gia Coppola. Scenár: Gia Coppola. Kamera: Autumn Durald. Strih: Glen Scantlebury. Hudba: Devonté Hynes
Hrajú: Andrew Garfield, Maya Hawke, Colleen Camp, Chris Messina, Jason Schwartzman, Alexa Demie, Nat Wolff, Johnny Knoxville, Trevor White, Jefery Levy, Jake Paul a ďalší.
Slovenská premiéra: 23. septembra 2021
Kúsok nad hollywoodskym bulvárom žije Frankie, mladá žena, ktorá sa snaží zistiť, kým chce byť. Hneď potom, ako zažije niekoľko nadpozemských stretnutí so záhadným Linkom, mužom, ktorý podľa všetkého žije bez pravidiel, ju tento muž inšpiruje, aby nakrúcala jeho antimainstreamové reči na internet. Spoločne sa stávajú hviezdami internetu. Je však ťažké udržať si zdravý rozum, keď sa stupňuje tlak, aby ste boli dôležití. Aby toho nebolo málo, Frankie a Link si spolu začnú románik. Frankie sleduje, ako sa Link stáva stelesnením všetkého, čím opovrhoval. Frankie sa začne pýtať, či sa aj ona stáva monštrom, aké pomohla vytvoriť. Ľúbostný príbeh o láske k niekomu, kto nemiluje samého seba, proti novej kultúre dnešného sveta.
Foto: Film Europe

Rekonštrukcia okupácie (Česko / Slovensko, 2021)

Rekonstrukce okupaceRekonstrukce okupace
Dokumentárny, 100 minút
Réžia: Jan Šikl. Scenár: Jan Šikl. Kamera: Adam Oľha. Strih: Šimon Špidla. Hudba: Jan Šikl ml.
Slovenská premiéra: 23. septembra 2021
Dokumentarista Jan Šikl viacero rokov vyhľadáva a zbiera súkromné filmové archívy. Zašlé a vyblednuté osudy rodín, celuloidové ozvuky slávnostných i všedných okamihov. Takto pred časom narazil na niekoľkohodinový materiál zachytávajúci inváziu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa. Zábery jedinečné, napriek tomu zrejme nevidené – až do 21. augusta 2021, kedy sa historická pamäť presne po tridsiatichpiatich rokoch prebudí z dlhého spánku. Rekonštrukcia okupácie je filmové dobrodružstvo archeologickej povahy, v ktorom sa anonymné tváre premieňajú v plnokrvných svedkov dní, ktoré Československo nasmerovali do ďalších dvoch dekád neslobody.
Foto: ASFK

Správa (Slovensko / Česko / Nemecko, 2020)

SpravaZpráva
Dráma / Historický / Vojnový, 94 minút
Réžia: Peter Bebjak. Scenár: Jozef Paštéka, Tomáš Bombík, Peter Bebjak (podľa knihy Alfréda Wetzlera). Kamera: Martin Žiaran. Strih: Marek Kráľovský. Hudba: Mario Schneider. Hrajú: Noël Czuczor, Peter Ondrejička, Wojciech Mecwaldowski, Jacek Beler, John Hannah, Ondřej Malý, Michal Režný, Kamil Nożyński a ďalší.
Slovenská premiéra: 23. septembra 2021
Siedmeho apríla 1944 sa Alfrédovi Wetzlerovi podarilo čosi jedinečné – unikol spolu s mladším väzňom Vrbom z prísne stráženého tábora smrti Osvienčimu. Cieľom úteku však nebolo zachrániť si vlastný život, ale zabrániť umieraniu tisícov ľudí. Po smrteľne nebezpečnom putovaní došli na Slovensko, kde vznikla správa o genocíde. Tajnými cestami sa dostala až do rúk Winstona Churchilla a Franklina D. Roosevelta a zasiahla do vývoja 2. svetovej vojny. Príbeh plný napätia a emócií osloví diváka napínavou drámou úteku, absurditou vývoja dejín, ale aj vnútornou silou muža, ktorý sa postavil proti zvrátenosti systému.
Foto: Continental film

Útek cez hranice (Nórsko, 2020)

Utek cez hraniceHranice odvahy (festivalový názov)
Rodinný / Vojnový, 96 minút
Réžia: Johanne Helgeland. Scenár: Maja Lunde, Espen Torkildsen. Kamera: John-Erling H. Fredriksen. Strih: Jon Endre Mørk
Hudba: Stein Berge Svendsen. Hrajú: Anna Sofie Skarholt, Bo Lindquist-Ellingsen, Samson Steine, Bianca Ghilardi-Hellsten, Henrik Siger Woldene, Luke Neite, Kari Simonsen a ďalší.
Slovenská premiéra: 23. septembra 2021
Rodičia súrodencov Gerdy a Otta sú aktívni v nórskom hnutí odporu. Jedného dňa pred Vianocami roku 1942 ich zatknú a ich deti sú ponechané svojmu osudu. Zakrátko objavia v pivnici dve židovské deti, ktoré tam ich rodičia ukrývali. Je na nich, aby dokončili, čo ich rodičia začali a pomohli Sarah a Danielovi prekročiť hranice do neutrálneho Švédska. Nebude to však jednoduché…
Foto: ASFK

Chyby (Česko, 2021)

chybyChyby
Romantický / Dráma, 99 minút
Réžia: Jan Prušinovský. Scenár: Roman Vojkůvka. Kamera: Petr Koblovský. Strih: Michal Böhm. Hrajú: Pavla Gajdošíková, Jan Jankovský, Ondřej Kokorský, Ivo Gogál, Jan Kolařík, Eva Hacurová, Marta Dancingerová, Slávek Bílský, Monika Načeva a ďalší.
Slovenská premiéra: 16. septembra 2021
Ema (Pavla Gajdošíková) je energická dvadsaťpäťročná predavačka v supermarkete v malom meste. Tomáš (Ján Jankovský) je tridsaťročný pokrývač z neďalekej dedine. Jedna noc, od ktorej ani jeden z nich nič zásadné nečakal, rýchlo prerastie do vzťahu, lásky a spoločného bývania. Ema sa rozhodne Tomášovi zveriť so všetkým, čo v živote prežila. Toho to ale nezaujíma, pretože obaja podľa neho majú žiť len teraz a tu. Náhodné stretnutie s minulosťou však nečakane odštartuje sériu udalostí, ktorá obráti životy tejto dvojice naruby. Najnovší film režiséra Jana Prušinovského (Okresný prebor, MOST !, Kobry a Užovky) je vzťahovou romancou o chybách, ktoré robí každý z nás, a o ich odpúšťaní.
Foto: Forum Film SK

Predtuchy (Ukrajina / Litva / Slovensko, 2020)

PredtuchyPeredchuttya
Dráma, 90 minút
Réžia: Vjačeslav Krištofovič. Scenár: Anatoliy Krym. Hudba: Vladimir Gronskij. Hrajú: Stanislav Boklan, Ksenija Nikolajeva, Larisa Rusnak, Jevhenija Muc a ďalší.
Slovenská premiéra: 16. septembra 2021
Pomalý život v prímorskom mestečku je narušený miestnym škandálom okolo nedávno zosnulého muža. Len jeho manželka a najbližší priateľ vedia, kde je pochovaný a odmietajú miesto jeho odpočinku prezradiť ostatným, zdanlivo v súlade s jeho poslednou vôľou. Každá postava hľadá odpovede na svoje vlastné otázky, ale hľadajú len navonok, pátrajú medzi sebou navzájom a ich snahy sú márne. Niečo sa nezadržateľne blíži.
Foto: Itafilm

Fellini a duchovia (Taliansko, 2020)

FeliniFellini degli spiriti
Dokumentárny, 100 minút
Réžia: Anselma Dell'Olio. Kamera: Daniele Botteselle. Strih: Stuart Mabey. Hudba: Antonio Fresa. Účinkujú: Damien Chazelle, William Friedkin, Filippo Ascione, Aldo Tassone a ďalší.
Slovenská premiéra: 16. septembra 2021
Nahliadnite pri príležitosti 100. výročia narodenia režiséra a držiteľa piatich Oscarov Federica Felliniho (Sladký život, Amarcord, Osem a pol, Giulietta a duchovia) do jeho "skrytého sveta". Dokument ukáže množstvo dosiaľ neodhaleného archívneho obsahu a slávnych filmových ukážok, ktoré pomôžu vykresliť unikátny vzťah talianskeho maestra k duchovnu a nadprirodzenu. Uvidíte tiež rozhovory s Damienom Chazellem, Terrym Gilliamom, Williamom Friedkinom a ďalšími osobnosťami svetového filmu aj Felliniho blízkymi spolupracovníkmi.
Foto: Pannonia Ent.

Každá minúta života (Česko / Slovensko, 2020)

Kazda minuta zivotaKaždá minuta života
Dokumentárny, 80 minút
Réžia: Erika Hníková. Scenár: Erika Hníková. Kamera: Šimon Dvořáček, Lukáš Milota. Strih: Josef Krajbich. Účinkujú: rodina Hanuliakovcov
Slovenská premiéra: 16. septembra 2021
Manželia zo Slovenska trávia každú minútu života vychovávaním syna, aby sa jedného dňa stal úspešným atlétom a „kvalitným človekom“.
Foto: Film Expanded

Prípitok (Francúzsko, 2020)

PripitokLe Discours
Komédia, 88 minút
Réžia: Laurent Tirard. Scenár: Laurent Tirard. Kamera: Emmanuel Soyer. Strih: Valérie Deseine. Hudba: Mathieu Lamboley
Hrajú: Benjamin Lavernhe, Sara Giraudeau, Kyan Khojandi, Julia Piaton, François Morel, Guilaine Londez, Sébastien Chassagne, Sarah Suco, Daphné Bonneton-Suner a ďalší.
Slovenská premiéra: 16. septembra 2021
Adrien trčí na otravnej rodinnej večeri. Otcove historky sa po stý raz opakujú, matka sa vyžíva v nudnej konverzácii a sestrin snúbenec ako vždy predvádza svoje rozhľad. Navyše Adrienova ex-priateľka mu neodpovedá na SMSku. Nádej, že sa k nemu vráti, sa zmenšuje. Minúty sa vlečú a Adrienovi je všetko jasné – horšie už to byť nemôže. Potom ale príde posledná rana. Budúci švagor ho požiada, aby predniesol prípitok na svadbe. Adrien neznáša svadby. A rozprávanie na verejnosti. A svojho budúceho švagra. Ale nedokáže povedať „nie“. V hlave sa mu okamžite rozbehnú rôzne scenáre toho, čo všetko by sa pri jeho prípitku mohlo pokaziť.
Foto: ASFK

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.