Resident Evil: Vitajte v Raccoon City (USA / Nemecko, 2021)

resident evil raccoon cityResident Evil: Welcome to Raccoon City
Akčný / Horor / Sci-Fi, 107 minút
Réžia: Johannes Roberts. Scenár: Johannes Roberts. Kamera: Maxime Alexandre. Strih: Dev Singh. Hudba: Mark Korven. Hrajú: Kaya Scodelario, Robbie Amell, Hannah John-Kamen, Tom Hopper, Avan Jogia, Donal Logue, Neal McDonough, Lily Gao, Nathan Dales, Chad Rook, Marina Mazepa, Josh Cruddas, Janet Porter, Dylan Taylor, Avaah Blackwell, Holly de Barros a ďalší.
Slovenská premiéra: 2. decembra 2021
V RESIDENT EVIL: VITAJTE V RACCOON CITY, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc.
Foto: Itafilm

Budiž voda! (Česko, 2021)

Budiz vodaBudiž voda!
Dokumentárny, 120 minút
Réžia: Karel Žalud. Scenár: Karel Žalud. Kamera: Prokop Souček. Strih: Petr Smělík. Hudba: Jiří Hradil. Účinkujú: Mgr. Jiří Potužník, Doc. Ing. Tomáš Matuška, Ing. Vladimír Zmrhal, Ing. Bořivoj Šourek, Doc. RNDr. Miroslav Vosátka, Ing. arch. Jan Tůma, Ing. arch. MgA. Jindřich Ráftl a ďalší.
Slovenská premiéra: 2. decembra 2021
Dokument o českom vynáleze s názvom S.A.W.E.R. (Solar-Air-Water-Earth-Resource) popisuje udalosti, ktoré ovplyvňujú, menia a determinujú českú účasť na výstave EXPO 2020. Film o dvojročnej bitke s okolnosťami predstavuje sedem odvážnych českých vedcov, ktorí si vzali do hlavy, že vyrobia prístroj, ktorý dokáže získať zo vzduchu vodu a s jeho pomocou je možné uvažovať o vzniku oáz na púšti. Snímka mapuje zostavenie S.A.W.E.R.u, jeho testovanie v laboratóriách a následne aj v púštnych podmienkach. Je zasadený do širších súvislostí problému s nedostatkom vody v mnohých oblastiach sveta. Český vynález s pomocou slnka získava zo vzduchu vodu a ňou sýti zem – z extrémne vyprahnutého vzduchu dokáže získať až 200 litrov vody denne!
Foto: Continental film

Ľudia krvi (Česko, 2021)

Lidi krveLidi krve
Dráma, 85 minút
Réžia: Miroslav Bambušek. Scenár: Miroslav Bambušek. Kamera: Jakub Halousek. Strih: Jan Daňhel. Hudba: Tomáš Vtípil. Hrajú: Miloslav König, Karel Dobrý, Miloslav Mejzlík, Tereza Hofová, Juraj Bača, Jakub Gottwald, Jiří Černý, Jakub Folvarčný, Tomáš Bambušek a ďalší.
Slovenská premiéra: 2. decembra 2021
Ľudia krvi je filmová dráma o našej prítomnosti, v ktorej je hlavný hrdina filmu Otto Hille najatý, aby zaviedol starého Švarca do krajiny predkov. Starec by chcel na sklonku života prejsť bolestným očistcom k zmiereniu s tým, čo celý život skrýval.
Foto: ASFK

Klan Gucci (USA, 2021)

House of GucciHouse of Gucci
Životopisný / Thriller / Dráma / Krimi, 164 minút
Réžia: Ridley Scott. Scenár: Roberto Bentivegna, Becky Johnston (podľa knihy Sary Gay Forden). Kamera: Dariusz Wolski. Strih: Claire Simpson. Hudba: Harry Gregson-Williams
Hrajú: Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Salma Hayek, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Reeve Carney, Camille Cottin, Youssef Kerkour a ďalší.
Slovenská premiéra: 25. novembra 2021
Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Jeremy Irons a Al Pacino, od režiséra Ridleyho Scotta – KLAN GUCCI.
Foto: Forum Film SK

Encanto: Čarovný svet (USA, 2021)

EncantoEncanto
Animovaný / Dobrodružný / Komédia / Rodinný / Fantasy, 110 minút
Réžia: Jared Bush, Byron Howard, Charise Castro Smith. Scenár: Jared Bush, Charise Castro Smith. Hudba: Germaine Franco. Slovenský dabing: Simona Augustovičová, Ľudmila Mandžárová, Gizela Oňová, Juraj Hrčka, Svätopluk Malachovský, Monika Drgáňová, Andrea Sabová, Miroslava Drínová, Andrea Somorovská, Natália Kóšová, Pavol Plevčík, Dávid Hartl, Monika Hilmerová, Filip Tůma, Šimon Somorovský, Patrik Vyskočil, Jeanette Švoňavská, Olívia Portella a ďalší.
Slovenská premiéra: 25. novembra 2021
Encanto: Čarovný svet rozpráva o neobyčajnej rodine Madrigalovcov, ktorí žijú ukrytí v kolumbijskom pohorí v zázračnom dome na kraji živého mestečka, na úžasnom, čarovnom mieste zvanom Encanto. Kúzlo Encanta obdarovalo každé dieťa v rodine jedinečnou schopnosť od supersily po moc uzdravovať – každé okrem Mirabel. No keď Mirabel zistí, že kúzlo Encanta je v ohrození, povie si, že ona, jediná obyčajná Madrigalová, je azda poslednou nádejou pre svoju výnimočnú rodinu.
Foto: CinemArt SK

Macher na 30 dní (Francúzsko, 2020)

30 jours max30 jours max
Komédia, 87 minút
Réžia: Tarek Boudali. Scenár: Tarek Boudali. Kamera: Vincent Richard. Hudba: Maxime Desprez, Michael Tordjman. Hrajú: Tarek Boudali, José Garcia, Philippe Lacheau, Vanessa Guide, Marie-Anne Chazel, Julien Arruti, Chantal Ladesou, Elisa Bachir Bey, Brahim Bouhlel, Mériem Sarolie a ďalší.
Slovenská premiéra: 25. novembra 2021
Režisér, scenárista a hlavná postava v jednej osobe. Tarek Boudali si film napísal, zrežíroval a zahral si policajta Rayana. Tomu lekár oznámi, že od potkana, ktorý ho pri policajnej akcii pohrýzol, dostal smrteľnú chorobu a zostáva mu maximálne 30 dní života. Plachý a neschopný Rayane sa tak konečne odviaže a namiesto vyčkávania na smrť začína svoj život skutočne žiť. Podarí sa mu dostať drogového dealera a získať ženu svojich snov?
Foto: Continental film

Milenci (Francúzsko, 2020)

AmantsAmants
Dráma / Thriller, 102 minút
Réžia: Nicole Garcia. Scenár: Nicole Garcia, Jacques Fieschi. Kamera: Christophe Beaucarne. Strih: Frédéric Baillehaiche. Hudba: Grégoire Hetzel. Hrajú: Pierre Niney, Stacy Martin, Benoît Magimel, Roxane Duran, Danny Bhowaneedin a ďalší.
Slovenská premiéra: 25. novembra 2021
Lisa a Simon sú nerozlučná dvojica. Milostná idylka na hranici zákona sa však náhle skončí po nečakanej tragédii spojenej so Simonovou kriminálnou aktivitou. Zo strachu a hanby sa Simon rozhodne utiecť na “koniec sveta”. Bez Lisy. Tá sa prediera životom sama až dokým nestretne staršieho a solventného Léa. Po troch rokoch Lisa s manželom Léom dovolenkuje v luxusnom rezorte na ostrove v indickom oceáne, kde náhodne stretáva Simona. Po traumatickom rozchode sa medzi Lisou a Simonom znovu rozpáli tlejúca láska. Lisa pred manželom zatají svojho ex a začne žiť dvojitý život, v ktorom si vyberá medzi luxusom a pohodlím a vášňou a neistotou. Režisérka Nicole Garcia prináša moderný pohľad na tému milostného trojuholníka s pravidlami filmu noir. K tomu jej napomáhajú aj excelentné herecké výkony Stacy Martin, Pierre Nineyho a Benoît Magimela.
Foto: Film Europe

Palladio (Taliansko, 2019)

PalladioPalladio
Dokumentárny, 97 minút
Réžia: Giacomo Gatti. Scenár: Giacomo Gatti, Elia Gonella. Kamera: Massimiliano Gatti, Marco Sgorbati. Strih: Giacomo Gatti, Tommaso Feraboli. Hudba: Diego Ronzio. Účinkujú: Marine Butera, Mara Carla Cavallaro, Andrea Crociani, Alexandra di Valmarana, Francesco Doglioni, Peter Eisenman, Antonio Foscari, Kenneth Frampton, Laura Lucioli, Gregorio Carboni Maestri, Fabrizio Magani, Christian Malinverni, Louis P. Nelson, Lionello Puppi, George Saumarez Smith, Caroline Stanford, Lorella Tonellotto, Alberto Torsello, Agnese Tucci, Nicolò Valmarana a ďalší.
Slovenská premiéra: 25. novembra 2021
Vydajte sa skrz filmové plátno za tvorbou a odkazom najvplyvnejšieho architekta všetkých čias Andrey Palladia, ktorého majestátne stavby sa stali inšpiráciou pre nespočetne slávnych budov po celom svete. Nechýbajú medzi nimi Biely dom, Kapitol Spojených štátov amerických alebo budova newyorskej burzy. Film nahliada na jeho dielo unikátnym spôsobom cez tých, ktorí dnes jeho odkaz študujú, uchovávajú ho a odovzdávajú mladším generáciám. Prevedie vás nielen Talianskom, ale aj rôznymi kútmi USA, kam Palladiov vplyv dosiahol pri formovaní nového národa dlho po jeho smrti.
Foto: Pannonia Ent.

U Petrovovcov zúri chrípka (Rusko / Francúzsko / Nemecko / Švajčiarsko, 2021)

petrov fluPetrovy v grippe
Dráma, 145 minút
Réžia: Kirill Serebrennikov. Scenár: Kirill Serebrennikov. Kamera: Vladislav Opeljanc. Strih: Jurij Karich. Hrajú: Jurij Kolokolnikov, Julija Pěresild, Čulpan Chamatova, Jurij Borisov, Semjon Serzin, Alexandra Revenko, Alexandr Iljin ml., Timofej Tribuncev a ďalší.
Slovenská premiéra: 25. novembra 2021
Halucinačné blúdenie po postsovietskom Rusku. V meste zasiahnutom chrípkovou epidémiou zápasí rodina Petrovovcov s ďalším dňom v krajine, kde minulosť nikdy nie je minulosťou a súčasnosť je presiaknutá chlastom. Mrazivý horúčkovitý sen o násilí a nehe, v ktorom sa veci pod nánosom obyčajnosti menia na celkom neobyčajné. Podľa rovnomenného románu Alexeja Saľnikova.
Foto: Film Europe

Král Richard: Zrození šampiónek (USA, 2021)

Kral RichardKing Richard
Dráma / Životopisný / Športový, 138 minút
Réžia: Reinaldo Marcus Green. Scenár: Zach Baylin. Kamera: Robert Elswit. Strih: Pamela Martin. Hudba: Kris Bowers
Hrajú: Will Smith, Aunjanue Ellis, Demi Singleton, Saniyya Sidney, Jon Bernthal, Tony Goldwyn, Dylan McDermott, Susie Abromeit, Erin Cummings, Judith Chapman, Hannah Barefoot, Noah Bean, Andy Bean, Katrina Begin, Vaughn W. Hebron, Chet Grissom, Vivienne Bersin, Layla Crawford, Mel Fair, Jimmy Walker Jr. a ďalší.
Slovenská premiéra: 18. novembra 2021
King Richard je životopisná dráma, natočená podľa skutočného príbehu, ktorý inšpiruje celý svet. Príbeh Richarda Williamsa (Will Smith), trénera a otca svetovo preslávených tenistiek Venus a Sereny, ktorý má geniálny plán ako dostať svoje dcéry z ulíc Comptonu v Kalifornii na svetovú tenisovú scénu. Hlboko dojemný príbeh ukazuje silu rodiny, vytrvalosť a nezlomnú vieru ako prostriedok k dosiahnutiu nemožného.
Foto: Continental film

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.