100% Vlk (Austrália 2020)

100 Vlk100% Wolf
Animovaná komédia, 96 minút
Scenár: Fin Edquist. Réžia: Alexs Stadermann. Hudba: Ash Gibson Greig. Slovenský dabing: Michal Domonkoš, Natália Košová, Dušan Szabó, Martin Kaprálik, Jana Valocká, Martin Trnavský, Juraj Predmerský, Zuzana Porubjaková, Zuzana Krónerová a ďalší
Slovenská premiéra: 17. decembra 2020
Tento Halloween bude stopercentne zábavný a stopercentne chlpatý. Freddy Lupine vyzerá ako obyčajný mladý chlapec, akurát nie je obyčajný a nie je ani tak celkom chlapec. Má štrnásť a je… vlkolak. Alebo skôr bude. Freddy je súčasťou hrdého starého rodu vlkolakov a všetci očakávajú, že sa raz z neho stane vodca svorky – rovnako ako kedysi jeho otec. Keď nadíde slávnostná noc jeho prvej premeny, Freddy je pripravený stať sa hrôzostrašným a silným vlkom. Niečo sa však zvrtne a Freddy sa zmení sa na nie príliš dravého ani veľmi strašidelného, za to však mimoriadne rozkošného… pudlíka. Toto je stopercentné sklamanie pre všetkých. Keďže vlci a psi sebou navzájom pohŕdajú, Freddy sa stáva hanbou rodiny a končí na ulici. Zatiaľ. Čarovná noc a spln prvej premeny stále trvá a Freddy musí do rána dokázať, že je skutočným stopercentným vlkolakom, inak bude navždy vylúčený zo svorky. So srdcom vlka a ružovou natupírovanou frizúrou sa pudel Freddy vydáva do ulíc za dobrodružstvom a kopou zábavy. Stretne pár túlavých psích kamošov, šialeného zmrzlinára, zažije psie väzenie, odhalí jedno dávne tajomstvo a napokon všetkým dokáže, že stopercentný vlkolak môže byť drsný ako vlk a zároveň rozkošný a kučeravý ako pudlík.
Foto: Bontonfilm

Wonder Woman 1984 (USA 2020)

Wonder Woman 1984Wonder Woman 1984
Akčný dorodružný fantasy, 151 minút
Scenár: Patty Jenkins, Geoof Johns. Réžia: Patty Jenkins. Kamera: Matthew Jensen. Strih: Richard Pearson. Hudba: Hans Zimmer. Hrajú: Gal Gadot, Chris Pine, Kristen Wiig, Pedro Pascal, Natasha Rothwell, Robin Wright, Connie Nielsen, Gabriella Wilde, Ravi Patel, Kristoffer Polaha, Amr Waked, Jonathan Ajayi a ďalší.
Slovenská premiéra: 17. decembra 2020
V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky Diany Prince – Wonder Woman (Gal Gadost) sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom – Max Lordovi (Pedro Pascal) a Barbare „Gepardici“ Minerve (Kristen Wiig). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig.
Foto: Continental film

Mačky a psy 3: Labky na to! (USA 2020)

Macky a psy 3 Labky na toCats & Dogs 3: Paws Unite
Rodinná komédia, 84 minút
Scenár: Scott Bindley. Réžia: Sean McNamara. Kamera: Adam Sliwinski. Strih: Simon Davidson. Hudba: John Coda. Slovenský dabing: Martin Hronský, Elena Podzámska, Natália Košová, Ivo Gogál, Michal Kaprálik, Martin Vítek, Dušan Szabó a ďalší.
Slovenská premiéra: 10. decembra 2020
Mačka Gwen a pes Roger, ktorí zachraňujú svet bez toho, aby to ľudia kedy zistili. Dlhoročný mier medzi psami a mačkami je však ohrozený, keď zlodušský papagáj zistí, ako manipulovať frekvencie, ktoré počujú práve len tieto dva živočíšne druhy. Podarí sa našim hrdinom poraziť zákerného operenca, alebo sa mu podarí krehké medzidruhové prímerie rozbiť?
Foto: Continental film

Nightlife (SRN 2020)

NightlifeNightlife
Komédia, 111 minút
Scenár a réžia: Simon Verhoeven. Kamera: Jo Heim. Strih: Denis Bachter. Hudba: Tai Jason. Hrajú: Elyas M´Barek, Palina Rojinski, Frederick Lau, Julian Looman, Nicholas Ofczarek, Caro Cult, Cristina do Rego, Simon Verhoeven, Mark Filatov a ďalší.
Slovenská premiéra: 10. decembra 2020
Život barmana Mila (Elyas M´Barek) je jeden nekonečný žúr. Užíva si párty, zábavu, kamošov, dievčatá – každý večer, iba v trochu inom poradí. Milo žije v noci a na plný plyn. Občas, keď náhodou zahliadne obyčajný život, ktorý vedú ľudia cez deň, mu napadne, či už nie je načase trochu pribrzdiť. A potom to príde… Milo sa zamiluje. Zhodou mnohých náhod stretne Sunny (Palian Rojinski), ženu svojho života, a dokonca sa mu podarí pozvať ju na rande. Pri prvom stretnutí zapôsobil a teraz má jeden večer na to, aby sa zamilovala aj ona a neodišla za prácou až do Ameriky. Ale okrem toho, že má šancu zmeniť svoj život a získať ženu snov, má Milo aj trochu uleteného kamoša Renza (Frederick Lau) – bezstarostného, nezodpovedného chaotika. A tak presne v okamihu, keď sa dôležité rande začne dobre vyvíjať, objaví sa Renzo a celý večer naberie úplne iný smer. Divoký, nečakaný, plný ostrých zákrut a nárazov. Renzo, ktorý má v pätách polovicu berlínskeho podsvetia, strhne Mila a Sunny na zbesilú jazdu nočným mestom. Ich rodiaca sa láska sa aj napriek tomu zdá byť neotrasiteľná, obidvaja ale musia toto rande najskôr prežiť. Berlín ešte nikdy nebol taký zábavný...
Foto: Bontonfilm

Undine (SRN/Francúzsko 2020)

UndineUndine / Ondine
Romantická dráma, 92 minút
Scenár a réžia: Christian Petzold. Kamera: Hans Fromm. Strih: Bettina Böhler. Hrajú: Paula Beer, Franz Rogowski, Maryam Zaree, Jacob Mateschenz, Anne-Ratte- Polle, Rafael Stachowiak, Gloria Endres de Oliveira, Enno Trebs, José Barros a ďalší.
Slovenská premiéra: 10. decembra 2020
Undine Wibeau (Paula Beer) je historička, ktorá prednáša o mestskej výstavbe Berlína. Keď ju však opustí muž, ktorého miluje, dostihne ju starý mýtus. Musí zabiť muža, ktorý ju zradil, a vrátiť sa do vody. Nečakane stretáva profesionálneho potápača Christopha (Franz Rogowski)a zamiluje sa do neho. Je to nová, šťastná a čistá láska, naplnená zvedavosťou a dôverou. Keď však Christoph začne cítiť, že Undine pred niečím uniká, prinúti ju to čeliť svojmu prekliatiu raz a navždy...
Foto: Film Europe Media Company

Maškrtné medvedie príbehy (ČR 2020)

Maskrtne medvedie pribehyMlsné medvědí příběhy
Animovaný rodinný poviedkový, 45 minút
Scenár: Alexandra Májová, Kateřina Karhánková, Tomáš Končinský, Milada Těšitelová. Réžia: Alexandra Májová, Keteřina Karhánková. Hudba: Prokop Holoubek. Slovenský dabing: Boris Farkaš, David Hartl, Natália Košová, Lucia Vráblicová, Michal Domonkoš, Lukáš Krčmár, Barborka Rajčany, Simonka Polakovičová a ďalší.
Slovenská premiéra: 3. decembra 2020
Jeden je veľký a druhý drobček. Obaja sú medvede a sú stále hladní. Nielen nielen láska k dobrému jedlu však z nich robí najlepších priateľov. Ich hlavným spoločným cieľom je poriadne si napchať brušká, a tak sa väčšina ich každodenných dobrodružstiev točí okolo toho, ako sa čo najľahšie dostať k niečomu naozaj dobrému na zjedenie. Zdrojom inšpirácií pri vymýšľaní stratégií sú pre ne ich koníčky. Medveď rád číta dennú tlač, odborné publikácie, sleduje televíziu a surfuje po internete. Medvedík miluje rozprávky a príbehy o medveďoch. Často sa im však stane, že aj ten najlepší plán nevychádza podľa pôvodných predstáv. To je potom v medveďom živote všetko hore nohami. Napriek mnohým nezdarom ich príhody dopadnú šťastne.
Foto: ASFK

Chľast (Dánsko 2020)

ChlastDruk
Dráma, 117 minút
Scenár: Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg. Réžia: Thomas Vinterberg. Kamera: Sturta Brandth Grøvlen. Strih: Janus Billeskov Jansen, Anne Østerud. Hrajú: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Lars Ranthe, Albert Rudbeck Lindhardt, Frederik Winther Rasmussen, Martin Greis-Rosenthal, Morten Thunbo, Palmi Gudmundsson, Michael Asmussen a ďalší.
Slovenská premiéra: 26. novembra 2020
Existuje teória, že sa rodíme s malým množstvom alkoholu v krvi a mierna podnapitosť otvára našu myseľ svetu okolo nás, zmenšuje naše problémy a zvyšuje kreativitu. Povzbudení touto teóriou sa Martin (Mads Mikkelen) a jeho traja priatelia, unavení stredoškolskí učitelia, pustia do experimentu spočívajúceho v tom, že si počas pracovného dňa udržujú stálu hladinku. Ak dokázal Churchill vyhrať druhú svetovú vojnu v alkoholickom opare, čo by mohlo pár kvapiek znamenať pre nich a ich študentov? Prvotné výsledky sú povzbudivé a malý projekt sa stane skutočným akademickým výskumom. Ako ich hodiny, tak aj výsledky sa zlepšujú a skupina dostane znova chuť do života! Keď však výskum preženú, niektorí musia skončiť. Je stále jasnejšie, že aj keď alkohol mohol pomôcť k skvelým úspechom v histórii, niektoré odvážne činy majú svoje dôsledky...
Foto: Film Europe Media Company

Chlapec z vojny (ČR/SRN 2018)

Chlapec z vojnyBoy of War
Dokumentárny, 79 minút
Scenár: Réžia: Igor Kosenko, Cyprien Clément-Delmas. Kamera: Ivan Castiñeiras, Strih: Martin Reimers, Oscar Loeser. Hudba: Matouš Hejl.
Slovenská premiéra: 19. novembra 2020
Česko-nemecký dokumentárny film od režisérskej dvojice Igor Kosenko a Cyprien Clément-Delmas. Arťomi je 18-ročný chlapec a má jediné prianie: ísť do vojny a bojovať za svoju vlasť - Ukrajinu. Tomuto cieľu podriaďuje všetko. Chodí oblečený vo vojenských farbách, sleduje vojnové videá na internete, vo voľnom čase spolu s priateľmi precvičuje bojové situácie. Alebo aspoň to, o čom si myslí, že bojové situácie sú. Z vojny si ako malé dieťa berie iba jej vnútorný efekt. A má smolu, že vojna zúri tak zvodne blízko. Observačný dokument predkladá fascinujúcu štúdiu kultu boja a vojny v postsovietskych kulisách, kde mu podliehajú tí najmenej vhodní, najmenej disponovaní. Arťomov záverečný stret s realitou je toho jasným dôkazom.
Foto: Film Expanded

Pre Samu (Veľká Británia 2019)

Pre SamuFor Sama
Dokumentárny, 95 minút
Scenár: Waad Al-Kateab. Réžia: Waad Al-Kateab, Edward Watts. Kamera: Waad Al-Kateab. Strih: Chloë Lambournr, Simon McMahon. Hudba: Nainita Desai.
Slovenská premiéra: 19. novembra 2020
Novinárke Waad Al-Khateab sa narodí dcéra Sama (po arabsky Nebo). Je to šťastná udalosť, aj keď k nej dôjde v troskách obliehaného sýrskeho Alepa, kde Waad a jej manžel Hamza prevádzkujú jenu z posledných kliník. Vzhľadom k tomu, že smrť je všade naokolo, rozhodne sa Waad nakrútiť pre ňu osobný denník, ktorý zachytáva život v drastických kulisách vojny a súčasne je i intímnym odkazom matky dcére. Výsledkom je jeden z najlepších dokumentov roku 2019, ktorý získal už 45 ocenení vrátane Európskej filmovej ceny a nominácie na Oscara.
Foto: ASFK

Ďaleko od Reykjavíku (Island/Dánsko/SRN/Francúzsko 2019)

Daleko od ReykjavikuHéraðið / Mælkekrigen / Milchkrieg in Dalsmynni / Mjólk: La guerre du lait
Tragikomédia, 92 minút
Scenár a réžia: Grímur Hákonarson. Kamera: Mart Taniel. Strih: Kristján Loðmfjörð. Hudba: Valgeir Sigurðsson. Hrajú: Arndís Hrönn Egilsdóttir, Þorsteinn Bachmann, Sigurður Sigursjónsson, Alfrun Rose, Hafdís Helga Helgadóttir, Þorsteinn Gunnar Bjarnason, Hinrik Ólafsson a ďalší.
Slovenská premiéra: 12. novembra 2020
Mlčanlivá Inga (Arndís Hrönn Egilsdóttir) vlastní malé hospodárstvo v odľahlej dedinke na severe Islandu. Vplyvom nečakaných udalostí príde v priebehu niekoľkých dní o manžela, o väčšinu životných istôt a ocitá sa až po uši v dlhoch. Jej nešťastie z veľkej časti spôsobilo chamtivé farmárske družstvo, ktorého vedenie kvôli zisku šikanuje miestnych chovateľov. Keďvšak zaženie do kúta doteraz nenápadnú ženu, narazí na tvrdý odpor. Inga už nemá čo stratiť a vydáva sa do boja. Bez strachu a plná odhodlania využíva všetky dostupné zbrane – ostré príspevky na Facebooku, mlieko i zásoby hnoja. Príbeh o silnej a tvrdohlavej žene sa odohráva v kulisách prekrásnej islandskej krajiny a je pretkaný jemnou severskou absurditou.
Foto: ASFK

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.