Art Film Fest 2021 – rozpálený, s dvomi operadlami na ruky

ArfFilmFestlogo resizeKeď vlani prvá vlna covidovej epidémie znemožnila konanie prakticky všetkých kultúrnych podujatí, medzinárodný filmový festival Art Film Fest sa rozhodol pre radikálne riešenie – žiadny posun termínu, žiadny prechod do online podoby: jednoducho 28. ročník festivalu o rok odložil. Ale aj tohto roku bola situácia pomerne dramatická. Organizátori čakali až do apríla, keď prijali rozhodnutie o konaní festivalu v tradičnom termíne (23. – 27. júna), ale v časovo i obsahovo redukovanej forme.

Najlepším filmom Art Film Festu sa stala snímka Rozkoš

ArfFilmFestlogo resizeNa záverečnej tlačovej konferencii  28. ročníka vyhlásil košický Art Film Fest laureátov a laureátky cien Modrý anjel. Víťazov Medzinárodnej súťaže hraných filmov vyberala spomedzi deviatich súťažných filmov trojčlenná porota, ktorú tvorili dramaturgička Maja Hriešik, režisérka Tereza Nvotová a herečka Natália Germáni.

Art Film Fest slávnostne ocenil Petra Nárožného i Jaroslava Siakeľa

ArfFilmFestlogo resizeČeský herec Petr Nárožný si vo štvrtok 24. júna 2021 prevzal na slávnostnom ceremoniáli 28. ročníka Art Film Festu cenu Hercova misia. Festival zároveň Cenou prezidenta festivalu ocenil režiséra Jaroslava Siakeľa in memoriam.

Na Art Film Feste bude Siakeľov Jánošík a prezentácia publikácie o Miloslavovi Lutherovi

ArfFilmFestlogo resizeNa pôde 28. Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest v Košiciach sa svojimi aktivitami bude prezentovať aj Slovenský filmový ústav (SFÚ). Pri príležitosti stého výročia vzniku prvého dlhometrážneho slovenského filmu Jánošík (1921) sa uskutoční svetová premiéra hudobnej kompozície DavidaKollara k premietaniu tohto filmu Jaroslava Siakeľa. Na podujatí sa bude konať aj vernisáž novej monografickej publikácie o režisérovi Miloslavovi Lutherovi. Art Film Fest trvá od 23. do 27. júna 2021, obe aktivity SFÚ sa uskutočnia v piatok 25. júna.

V medzinárodnej súťaži uvedie Art Film Fest deväť silných svetových filmov

ArfFilmFestlogo resizeV medzinárodnej súťaži hraných filmov na košickom Art Film Feste každoročne súťažia prvé, druhé a tretie snímky režisérov či režisérok z celého sveta. Odborná porota, tento rok zložená z troch slovenských filmárok – Terezy Nvotovej, Natálie Germáni a Maje Hriešik – spomedzi nich vyberie jeden, ktorý získa ocenenie Modrý anjel za najlepší film festivalu. Soškou Modrého anjela bude ocenená aj najlepšia réžia, ženský a mužský herecký výkon. 28. ročník festivalu zaradil do súťaže deväť mimoriadnych filmových diel.

Art Film Fest ocení herca Petra Nárožného aj in memoriam Jaroslava Siakeľa

ArfFilmFestlogo resizeV dňoch 23. – 27. júna 2021 budú Košice patriť filmu – v meste sa uskutoční 28. ročník Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest. Najväčšie slovenské filmové podujatie premietne desiatky filmov svetovej i domácej produkcie za účasti množstva filmárskych osobností.

Do poroty 28. Art Film Festu zasadnú tri domáce tvorkyne

ArfFilmFestlogo resizeMedzinárodný filmový festival Art Film Fest robí z pandemických obmedzení cestovania devízu a svoj 28. ročník naplní najmä slovenskými hosťami. Porota jeho Medzinárodnej súťaže hraných filmov bude takisto zložená z výrazných filmárskych osobností, ktoré pôsobia na Slovensku, no ktorých diela majú medzinárodný ohlas.

Art Film Fest spustil predpredaj cinepassov

Predpredaj resizeMedzinárodný filmový festival Art Film Fest ponúkne aj v programe svojho 28. ročníka nabitý program, plný kvalitných svetových i domácich filmov. Uskutoční sa v dňoch 23. – 27. júna 2021 v Košiciach, už teraz si však môžu filmoví fanúšikovia zakúpiť v predpredaji festivalový cinepass za zvýhodnenú cenu.

Art Film Fest predstaví osem nových slovenských dokumentov

ArfFilmFestlogo resizeDomáca filmová tvorba preukazuje životaschopnosť aj v rokoch, počas ktorých je kinematografia ťažko skúšaná pandemickými obmedzeniami. V programovej sekcii Slovenská sezóna sa na 28. ročníku Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest v Košiciach predstaví 8 dokumentárnych filmov, viaceré z nich v premiérovom uvedení.

Art Film Fest uvedie očakávané domáce slovenské filmy

ArfFilmFestlogo resizeMedzinárodný filmový festival Art Film Fest prinesie v dňoch 23. – 27. júna 2021 na košické plátna desiatky filmov z celého sveta, medzi nimi aj rekordný počet premiérových uvedení domácich filmov v programovej sekcii Slovenská sezóna. Okrem otváracej snímky festivalu – lyrickej komédie Muž so zajačími ušami – bude mať košické publikum možnosť pozrieť si aj ďalšie tri hrané filmy, ktoré vznikli v slovenskej produkcii či koprodukcii s inými krajinami.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.