Cinematik pozná svojich víťazov

Cinematiklogo resizeV nedeľu 19. septembra sa vo večerných hodinách skončil 16. ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik. Ako každý rok, aj tentokrát boli neodmysliteľnou súčasťou festivalového programu aj súťažné kategórie. Medzi víťazmi sú zvučné mená aj talentovaný nováčik.

Cinematik sa začína už zajtra a otvorí ho Cenzorka

Cinematiklogo resizeBezmála stovka projekcií, desiatky premiér, dve prestížne súťaže, pestrá plejáda medzinárodných a domácich hostí a nezameniteľná atmosféra jedinečných stretnutí a zážitkov. Medzinárodný filmový festival Cinematik (14.9.- 19.9.) je po roku späť. Brány jeho 16. ročníka sa v Piešťanoch slávnostne otvoria už zajtra. Jeho program bude veľkolepý od prvej minúty. Hneď počas otváracieho večera diváci v domácej premiére uvidia jeden z najočakávanejších slovenských filmov roka – Cenzorku režiséra Petra Kerekesa, ktorá si len pred niekoľkými dňami pripísala historické ocenenie na prestížnom festivale v Benátkach.

Cinematik predstaví mimoriadne filmy a uvidíme ich aj v kinách

Cinematiklogo resizeMedzinárodný filmový festival Cinematik v Piešťanoch už o dva týždne otvorí brány svojho 16. ročníka. V sekciách Cesty slávy a Výber umeleckého riaditeľa sa tento rok stretlo hneď trinásť exkluzívnych slovenských premiér, mnohé už prichádzajú ovenčené prestížnymi cenami z festivalov v Cannes, Benátkach či Berlíne. Núdza však nebude ani o skvelé domáce snímky zo sekcie Čo dom dal, ktoré taktiež uvidia ako prví na Slovensku práve návštevníci Cinematiku.

16. ročník festivalu Cinematik otvorí Cenzorka. Do Piešťan príde priamo z Benátok

Cinematiklogo resizeSkvelá správa pre milovníkov kvalitnej domácej kinematografie: Medzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany otvorí svoj 16. ročník novým celovečerným filmom režiséra Petra Kerekesa Cenzorka. Film, ktorý vznikol v slovensko-česko-ukrajinskej koprodukcii, bude mať svetovú premiéru začiatkom septembra na 78. ročníku prestížneho MFF Benátky. Na Cinematiku, ktorý sa tento rok uskutoční od 14. do 19. septembra, bude mať len o niekoľko dní neskôr Cenzorka svoju slávnostnú slovenskú premiéru.

16. MFF Cinematik predstaví exkluzívnu programovú sekciu filmov o sledovaní a dozore

Cinematiklogo resizeMedzinárodný filmový festival Cinematik okrem domácich aj svetových noviniek, profilových sekcií a súťaží prináša tiež silné tematické prehliadky. Jednou z nich bude v rámci 16. ročníka festivalu aj programová sekcia Nemáš čo skrývať, ktorá predstavuje filmy tematizujúce dozor a sledovanie, ktoré sú také bežné v našej súčasnosti.

Cinematik do Piešťan opäť prináša súťaže najlepších európskych hraných filmov aj domácich dokumentov

Cinematiklogo resizeMedzinárodný filmový festival Cinematik tento rok do Piešťan už po šestnástykrát prinesie bohatú nádielku kvalitných filmových zážitkov. Neodmysliteľnou súčasťou jeho programu sú aj dve súťažné sekcie: Meeting Point Europe a Cinematik.doc. V prvej diváci uvidia to najlepšie z nových hraných filmov z celej Európy, druhá je súťažou domácich dokumentov. Viaceré z filmov uvádzaných v súťažných sekciách budú mať návštevníci festivalu možnosť vidieť v domácej či svetovej premiére.

Na Cinematik sa vracia polnočná sekcia

Cinematiklogo resizeK najvyhľadávanejším sekciám MFF Cinematik patrí “polnočná sekcia” Za hranicou kultu. Po minuloročnej prestávke predstaví 16. ročník festivalu režisérsku tvorbu amerického nezávislého filmára Larryho Fessendena. Fessenden (nar. 1963 v New Yorku) je renesančným mužom nezávislého filmu – je to scenárista, strihač, kameraman, režisér, herec a hudobník v jednej osobe. Od roku 1985 tiež vo svojej produkčnej spoločnosti Glass Eye Pix podporuje mladé talenty, stál tak na začiatku kariér filmárov ako Kelly Reichardt, Ti West, Jim Mickle či Adam Wingard. Cinematik predstaví Larryho Fessendena predovšetkým ako režiséra, a to prostredníctvom šestice jeho celovečerných filmov.

Cinematik vzdá poctu režisérke Ildikó Enyedi

Cinematiklogo resizeMedzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany každý rok v sekcii Pod lupou upriamuje pozornosť na národnú kinematografiu vybranej krajiny sveta. Predstavuje jej pestrosť a rôznorodosť, ale aj priesečníky či spoločné témy jej najvýraznejších súčasných predstaviteľov. Šestnásty ročník festivalu sa zameria na filmovú tvorbu nášho bezprostredného suseda, Maďarska. Tešiť sa môžete na reprezentatívny výber filmov rôznych žánrov, pričom viaceré z nich budú môcť slovenskí diváci vidieť po prvý raz. Kurátorsky sekciu pripravila dlhoročná spolupracovníčka festivalu, filmová kritička Kata Anna Váró z Maďarska.

Cinematik sa otvorí Cenzorkou, príde priamo z Benátok

Cinematiklogo resizeSkvelá správa pre milovníkov kvalitnej domácej kinematografie: Medzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany otvorí svoj 16. ročník novým celovečerným filmom režiséra Petra Kerekesa Cenzorka. Film, ktorý vznikol v slovensko-česko-ukrajinskej koprodukcii, bude mať svetovú premiéru začiatkom septembra na 78. ročníku prestížneho MFF Benátky. Na Cinematiku, ktorý sa tento rok uskutoční od 14. do 19. septembra, bude mať len o niekoľko dní neskôr Cenzorka svoju slávnostnú slovenskú premiéru.

Zlatá zem je najlepším dokumentom na Cinematiku

FilmExpandedlogo resizeDebut Dominika Jursu  Zlatá zem o obyvateľoch východného Slovenska, ktorí dlhé roky bojovali s americkou ropnou spoločnosťou, vyhral v domácej súťažnej sekcii Cinematic.doc v Piešťanoch hlavnú cenu - Cenu literárneho fondu. Práve táto sekcia populárneho Medzinárodného filmového festivalu Cinematik má v lokálnom kontexte veľký význam.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.