Víťazom Cinematiku je Karaoke Blues

Cinematik2023logo resizeMedzinárodný filmový festival Cinematik sa uskutočnil od 12. do 17. septembra v Piešťanoch. Program bol bohatý, v rôznych sekciách premietli 100 filmov, diváci sa teda mali na čo pozerať. Pozrime sa, kto sa stal viťazom jednotlivých kategórií.

Cinematik sa začína už o niekoľko dní a uvedie 100 filmov

Cinematik2023logo resizePrípravy 18. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Cinematik v týchto dňoch vrcholia. Svoje brány otvorí už v utorok 12. septembra 2023. Počas šiestich festivalových dní sa jeho návštevníci môžu tešiť na bezmála 100 filmov z 26 krajín sveta. V rámci slávnostného otváracieho ceremoniálu to napríklad bude česko-slovenská dráma Úsvit režiséra Matěja Chlupáčka.

Cinematik je aj príležitosťou spoznať novú rakúsku kinematografiu

Cinematik2023logo resizeMedzinárodný filmový festival Cinematik v Piešťanoch otvorí brány svojho 18. ročníka12. septembra. Jeho návštevníci budú môcť spoznať aj súčasnú rakúsku kinematografiu, ktorej sa festival bude venovať hneď v dvoch sekciách: v prehliadke Pod lupou aj v retrospektíve Rešpekt, venovanej režisérke a scenáristke Jessice Hausner. V sekcii DokMa zase Cinematik prináša pozoruhodné dokumentárne filmy z celého sveta.

Na Cinematiku budú mať premiéru pozoruhodné domáce filmy

Cinematik2023logo resizeDomáce aj zahraničné filmové festivaly sú obľúbeným dejiskom exkluzívnych premiér. Platí to aj pre Cinematik, ktorý svojou návštevnosťou, medzinárodným presahom a atraktivitou programu patrí k najvýznamnejším filmovým podujatiam na Slovensku aj v širšom regióne. V rámci jeho 18. ročníka, ktorý sa v Piešťanoch začne už 12. septembra, bude mať pred festivalovými návštevníkmi premiéru aj pestrá zostava výnimočných domácich noviniek.

Cinematik premietne filmy z festivalov v Cannes aj Karlových Varoch

Cinematik2023logo resizeFilmový festival Cinematik12. septembra v Piešťanoch slávnostne otvorí svoj 18. ročník. Pre milovníkov kvalitnej kinematografie to bude jedinečná príležitosť vychutnať si na veľkom plátne skoro stovku výnimočných filmov – napríklad aj v sekciách Cesty slávy a Výber umeleckého riaditeľa, ktoré sú už tradične nabité oceňovanými a originálnymi titulmi z celého sveta. Tento rok medzi nimi budú napríklad aj víťazné filmy z posledných ročníkov prestížnych festivalov v Cannes a Karlových Varoch.

Cinematik otvorí slovenská premiéra krimi drámy Úsvit

Cinematik2023logo resizeOtvárací ceremoniál Medzinárodného filmového festivalu Cinematik sa už tradične spája s exkluzívnymi slovenskými premiérami. Po vlaňajšej Obeti a predvlaňajšej Cenzorke – domácich filmoch, ktoré sa predstavili aj v programe prestížneho MFF Benátky, bude otváracím filmom 18. ročníka festivalu česko-slovenská koprodukčná dráma Úsvit. Svetovú premiéru mala začiatkom júla v Karlových Varoch, návštevníci Cinematiku ju ako prví na Slovensku uvidia 12. septembra.

Cinematik dá priestor dokumentom aj netradičným filmovým pohľadom na deti

Cinematik2023logo resizeMedzinárodný filmový festival Cinematik v Piešťanoch12. septembra pozýva na svoj 18. ročník. Ponúkne viac než stovku jedinečných filmových zážitkov, diskusií, masterclassov a sprievodných podujatí. V jeho programe nemôže chýbať ani obľúbená „polnočná sekcia” Za hranicou kultu, ktorá tentokrát prinesie netradičné pohľady na tému detí a detstva. Festival však dá priestor napríklad aj novým dokumentárnym filmom od domácich tvorcov. Aj tento rok sa o priazeň divákov a odbornej poroty budú uchádzať v súťaži Cinematik.doc.

Víťazom Cinematiku je Trojuholník smútku

Cinematiklogo resizeV nedeľu 18. septembra sa vo večerných hodinách skončil 17. ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik. Ako každý rok, aj tentokrát boli neodmysliteľnou súčasťou festivalového programu aj súťažné kategórie. Medzi víťazmi sú zvučné mená aj talentovaný nováčik. Festivalové kiná odpremietali celkovo 104 celovečerných a krátkometrážny filmov.  Festival má v programe dve hlavné súťaže. Tá medzinárodná s názvom Meeting point Europe predstavuje výber toho najlepšieho, čo sa za posledný rok objavilo na poli celovečerných európskych hraných filmov. O víťazoch rozhoduje odborná porota zložená z 13 filmových kritikov a kritičiek federácie FIPRESCI.

Cinematik predstavuje svoju hlavnú súťaž

Cinematiklogo resizeNeodmysliteľnou súčasťou programu Medzinárodného filmového festivalu Cinematik sú aj dve súťažné sekcie: Meeting Point Europe a Cinematik.doc. V prvej diváci uvidia to najlepšie z nových hraných filmov z celej Európy, druhá je súťažou domácich dokumentov. Hlavná súťaž Meeting Point Europe prináša súbor výnimočných európskych filmov, z ktorých si svojho favorita okrem divákov bude vyberať aj odborná porota zložená z filmových kritikov a členov federácie FIPRESCI. Výber tradične pozostáva zo špičkových počinov, ktoré už za sebou neraz majú úspechy zo svetových festivalov. Pred slovenských divákov Cinematik viaceré prináša v domácich premiérach.

Cannes, Sundance, Berlín, San Sebastian, Benátky na Cinematiku

Cinematiklogo resizeV pestrom programe Medzinárodného filmového festivalu Cinematik majú diváci často exkluzívnu príležitosť vidieť ako prví na Slovensku novinky špičkových európskych aj svetových filmárov. Mnohé z nich už prichádzajú ovenčené niektorou z cien z prestížnych festivalov Sundance, San Sebastián, Benátky, Cannes či Berlinale. Inak to nebude ani počas 17. ročníka Cinematiku, ktorý sa v Piešťanoch začne už 13. septembra 2022. Novinky z dielne oceňovaných režisérov ako Gaspar Noé, Park Chan-wook, Roger Michell alebo Felix van Groeningen sa sústredia napríklad aj v sekciách Cesty slávy a Výber umeleckého riaditeľa.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.