Víťazom Cinematiku je Trojuholník smútku

Cinematiklogo resizeV nedeľu 18. septembra sa vo večerných hodinách skončil 17. ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik. Ako každý rok, aj tentokrát boli neodmysliteľnou súčasťou festivalového programu aj súťažné kategórie. Medzi víťazmi sú zvučné mená aj talentovaný nováčik. Festivalové kiná odpremietali celkovo 104 celovečerných a krátkometrážny filmov.  Festival má v programe dve hlavné súťaže. Tá medzinárodná s názvom Meeting point Europe predstavuje výber toho najlepšieho, čo sa za posledný rok objavilo na poli celovečerných európskych hraných filmov. O víťazoch rozhoduje odborná porota zložená z 13 filmových kritikov a kritičiek federácie FIPRESCI.

Cinematik predstavuje svoju hlavnú súťaž

Cinematiklogo resizeNeodmysliteľnou súčasťou programu Medzinárodného filmového festivalu Cinematik sú aj dve súťažné sekcie: Meeting Point Europe a Cinematik.doc. V prvej diváci uvidia to najlepšie z nových hraných filmov z celej Európy, druhá je súťažou domácich dokumentov. Hlavná súťaž Meeting Point Europe prináša súbor výnimočných európskych filmov, z ktorých si svojho favorita okrem divákov bude vyberať aj odborná porota zložená z filmových kritikov a členov federácie FIPRESCI. Výber tradične pozostáva zo špičkových počinov, ktoré už za sebou neraz majú úspechy zo svetových festivalov. Pred slovenských divákov Cinematik viaceré prináša v domácich premiérach.

Cannes, Sundance, Berlín, San Sebastian, Benátky na Cinematiku

Cinematiklogo resizeV pestrom programe Medzinárodného filmového festivalu Cinematik majú diváci často exkluzívnu príležitosť vidieť ako prví na Slovensku novinky špičkových európskych aj svetových filmárov. Mnohé z nich už prichádzajú ovenčené niektorou z cien z prestížnych festivalov Sundance, San Sebastián, Benátky, Cannes či Berlinale. Inak to nebude ani počas 17. ročníka Cinematiku, ktorý sa v Piešťanoch začne už 13. septembra 2022. Novinky z dielne oceňovaných režisérov ako Gaspar Noé, Park Chan-wook, Roger Michell alebo Felix van Groeningen sa sústredia napríklad aj v sekciách Cesty slávy a Výber umeleckého riaditeľa.

Prvá reklamná kampaň vygenerovaná umelou inteligenciou na Cinematiku

Cinematiklogo resizeMedzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany v spolupráci s agentúrou dotcom advertising spúšťa prvú reklamnú kampaň na Slovensku, ktorej vizuál vytvorila umelá inteligencia a to za necelých 20 sekúnd. Séria vygenerovaných festivalových plagátov, spotov a postov zobrazuje emócie, ktoré prežívajú návštevníci Cinematiku sediaci v kinosálach.

Cinematik pozýva filmami do zjazvených krajín

Cinematiklogo resizeMedzinárodný filmový festival Cinematik13. septembra 2022 otvorí v Piešťanoch svoj 17. ročník. V rámci šesťdňového maratónu jedinečných filmových zážitkov sa diváci môžu tešiť na pestrý program vyskladaný z horúcich svetových aj domácich noviniek. Okrem dvojice súťaží (Cinematik.doc a Meeting Point Europe) sú každoročne súčasťou festivalu aj výberové prehliadky, ktoré divákom umožnia vychutnať si kvalitné filmy nie len individuálne, ale aj v dômyselnom dramaturgickom kontexte. Na takýto jedinečný zážitok tento rok láka aj sekcia Zjazvené krajiny.

Obeť aj Piargy na Cinematiku

Cinematiklogo resizeSedemnásty ročník medzinárodného filmového festivalu Cinematik v Piešťanoch štartuje 13. septembra 2022. Už tradične tak úzko nadviaže na prestížny filmový festival v Benátkach – jeho 79. ročník sa skončí len o tri dni skôr. Návštevníci Cinematiku sa vďaka tomuto načasovaniu neraz môžu tešiť na exkluzívne uvedenie filmov, ktoré mali práve v Benátkach svetovú premiéru. Bude to tak aj tento rok a dôvod na radosť je o to väčší, že pôjde aj o domácu premiéru filmu slovenského režiséra. Obeť je celovečerným hraným debutom Michala Blaška. Cinematik film uvedie počas svojho slávnostného otváracieho ceremoniálu.

Domáce dokumenty aj temné filmy o rodine

Cinematiklogo resizeSedemnásty ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik štartuje v Piešťanoch už o necelé dva mesiace. V pestrej ponuke jeho súťažných aj nesúťažných sekcií sa diváci môžu tešiť na takmer stovku skvelých nových filmov, mnohé z nich v exkluzívnej slovenskej premiére. Už tradične by si festival nemali nechať ujsť milovníci kvalitných dokumentov. Skvelým novým filmom od domácich dokumentaristov festival venuje aj jednu zo svojich súťaží, Cinematik.doc. Festival sa usporiada od 13. do 18. septembra 2022 a prinesie aj množstvo ďalších originálnych a intenzívnych filmových zážitkov. Akreditácie sú aktuálne v predaji za výhodnú cenu na www.cinematik.sk.

Cinematik pozná svojich víťazov

Cinematiklogo resizeV nedeľu 19. septembra sa vo večerných hodinách skončil 16. ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik. Ako každý rok, aj tentokrát boli neodmysliteľnou súčasťou festivalového programu aj súťažné kategórie. Medzi víťazmi sú zvučné mená aj talentovaný nováčik.

Cinematik sa začína už zajtra a otvorí ho Cenzorka

Cinematiklogo resizeBezmála stovka projekcií, desiatky premiér, dve prestížne súťaže, pestrá plejáda medzinárodných a domácich hostí a nezameniteľná atmosféra jedinečných stretnutí a zážitkov. Medzinárodný filmový festival Cinematik (14.9.- 19.9.) je po roku späť. Brány jeho 16. ročníka sa v Piešťanoch slávnostne otvoria už zajtra. Jeho program bude veľkolepý od prvej minúty. Hneď počas otváracieho večera diváci v domácej premiére uvidia jeden z najočakávanejších slovenských filmov roka – Cenzorku režiséra Petra Kerekesa, ktorá si len pred niekoľkými dňami pripísala historické ocenenie na prestížnom festivale v Benátkach.

Cinematik predstaví mimoriadne filmy a uvidíme ich aj v kinách

Cinematiklogo resizeMedzinárodný filmový festival Cinematik v Piešťanoch už o dva týždne otvorí brány svojho 16. ročníka. V sekciách Cesty slávy a Výber umeleckého riaditeľa sa tento rok stretlo hneď trinásť exkluzívnych slovenských premiér, mnohé už prichádzajú ovenčené prestížnymi cenami z festivalov v Cannes, Benátkach či Berlíne. Núdza však nebude ani o skvelé domáce snímky zo sekcie Čo dom dal, ktoré taktiež uvidia ako prví na Slovensku práve návštevníci Cinematiku.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.