Rub a líce bratislavského festivalu

MFFBratislava2018logo resizeAni by sa človek nenazdal čo všetko sa zmestí do štyroch dní. Na tohtoročnom jubilejnom 20. ročníku Medzinárodného filmového festivalu Bratislava stihli, ako aj predchádzajúce roky, premietnuť osem celovečerných filmov hlavnej súťaže. Trochu viac sa muselo behať z kina do kina, ale dalo sa to stihnúť a sprievodný program bol tiež dostatočne bohatý.

Víťazom MFF Bratislava je Slepá škvrna z Nórska

MFFBratislava2018logo resizeŠtyri dni (29.11 – 2.12) trval jubilejný 20. ročník Medzinárodného filmového festivalu  Bratislava. V hlavnej súťaži celovečerných hraných filmov premietli osem snímok, z ktorých si trofej najvyššiu odniesol nórsky film Slepá škvrna (Blind Spot), ktorého režisérkou je Tuva Novotny. O filmoch rozhodovala trojčlenná medzinárodná porota – Marián Mitaš (Slovensko), Markéta Pášmová (Česká republika) a Gena Teodosievska (Macedónsko). Medzinárodná porota FIPRESCI v zložení Bettina Hirsch (Nemecko), Viera Langerová (Slovensko) a Michele Sancisi (Taliansko) udelila svoju cenu bieloruskej snímke Krištáľová labuť (Crystal Swan) režisérky Darje Žuk.  Študentská porota v zložení Jakub Kňažko, Gabriala Tuchyňová, Dominika Jarečná sa rozhodla odmeniť maďarskú snímku Rozkvitnuté údolie (Virágvölgy) režiséra Lászlóa Csuju. Prinášame zoznam víťazov.

Medzinárodný filmový festival Bratislava sa dnes začína

MFFBratislava2018logo resizeJubilejný 20. ročník MFF Bratislava a Súťaž hraných filmov dnes otvorí slovenská premiéra filmu José. Aj keď oslavy prebehnú v komornejšom duchu, jeho návštevníci sa opäť môžu tešiť na bohatý a kvalitný program.

Medzinárodný filmový festival Bratislava inšpiruje aj pomáha

MFFBratislava2018logo resizeMedzinárodného filmového festivalu Bratislava, ktorý sa uskutoční od 29. novembra do 2. decembra 2018, opäť prináša svojim divákom širokospektrálnu rozmanitosť. V rámci svojho programu predstaví filmy uznávaných tvorcov ako Steve McQueen, Julian Schnabel, Vitaly Mansky, či Claire Denis v hlavných úlohách s oceňovanými hercami ako Willem Dafoe, Robert Redford, Mads Mikkelsen alebo Martin Huba, no prinesie taktiež debuty doposiaľ málo známych autorov.

MFF Bratislava vzdáva hold ženám i Robertovi Redfordovi

Od 29. novembra do 2. decembra 2018 zaplnia bratislavské kiná Lumière a Mladosť výnimočné filmy z celého sveta. Medzinárodný filmový festival Bratislava opäť prinášaMFFBratislavalogo resize atraktívne programové sekcie, v rámci ktorých bratislavskému divákovi predstaví kvalitnú svetovú filmovú tvorbu.

Slovenské a české filmy na MFF Bratislava

MFFBratislavalogo resizeOd 29. novembra do 2. decembra 2018 sa v bratislavských kinách Lumiere a Mladosť uskutoční Medzinárodný filmový festival Bratislava. Jednou z jeho nosných sekcií je aj Made In CZ/SK. V súvislosti s nedávnym výročím vzniku Československej republiky reflektuje kontinuálnu a úspešnú spoluprácu filmových tvorcov dvoch susedných krajín. Tento rok uvedie viacero aktuálnych snímok, ktoré vznikli aj v česko-slovenskej koprodukcii.

Dvadsať rokov objavovania nových talentov

IFFBratislava2018logo resizeDvadsiaty ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava sa začne presne o mesiac. Od 29. novembra do 2. decembra 2018 ponúkne výber kvalitných titulov, ktoré prináša aktuálna mladá filmová tvorba. S inovatívnymi pohľadmi na svet a fungovanie v ňom sa diváci stretnú v príjemnej atmosfére bratislavských mestských kín Lumière Mladosť.

Osud s vami raz zametie, raz si môžete za všetko sám

IFFBratislavalogo resizeOkrem toho, že si usporiadatelia Medzinárodného filmového festivalu Bratislava (9.11 - 16.11.) tohto roku vytýčili, že ústrednou témou bude filmové herectvo, tematicky by sa dala hlavná súťaž (celovečerné hrané filmy) rozdeliť na tie, v ktorých si osud s hrdinami kruto zahrá a na tie kde si spôsobia problémy sami. To, že ich bolo už niekoľko rokov osem, začína byť pravidlom.

Víťazom MFF Bratislava sa stala snímka Chlapi neplačú

IFFBratislavalogo resizeMedzinárodný filmový festival Bratislava sa usporiadal už po 19 - raz, a to v dňoch od 9. do 16. novembra. Ceny sa však vyhlásili už dnes (14.11.), ale snímky sa premietajú až do štvrtka. Hlavná porota v zložení Jean-Marc Barr (USA), Katarina Krnáčová (Slovensko) a Bojan Vulezić (Srbsko) rozhodla o víťazovi v kategórii Súťaži hraných filmov. Stal sa ním koprodukčný film Chlapi neplačú režiséra Alena Drljevića. Snímka je nominovaná aj na Oscara.

Prinášame  zoznam ocenených.

Na Filmový chodník slávy pribudne Božidara Turzonovová

IFFBratislavalogo resizeK hereckým osobnostiam Ladislavovi Chudíkovi, Márii Kráľovičovej, Jozefovi Adamovičovi, Štefanovi Kvietikovi, EveKrížikovej, Ivanovi Palúchovi, Emílii Vášáryovej a Martinovi Hubovi, ktorých pamätné dlaždice zdobia bratislavský Filmový chodník slávy, pribudne  pondelok 13. novembra 2017 o 18:00 meno ďalšej výnimočnej herečky – BožidaryTurzonovovej.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.