Slepačí úlet: Zrodenie nuget (Chicken Run: Dawn of the Nugget)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Ul resizePo tom, čo sa britskej sliepke Ginger (v pôvodnom znení Thandiwe Newton) spoločne s americkým kohútom Rockym (Zachary Levi) podarilo zachrániť všetky nosnice z farmy pani Tweedyovej (Miranda Richardson) tesne pred tým, ako tá dokázala spustiť do chodu svoj pomerne dosť morbídny stroj na výrobu kuracích mäsových koláčov, zabývali sa na malom ostrovčeku, kde si v idylických podmienkach mohli nielen do sýtosti užívať slobody bez prítomnosti človeka, ale aj umožniť vyliahnuť sa svojim budúcim potomkom. Ich malá Molly (Bella Ramsey), zdá sa, zdedila Gingerinu neskrotnú povahu – veď už ako malé vajce sa takmer vydala na vandrovku a momentálne už v jedenástich rokoch (!) sa na ostrove cíti ako vo väzení. Svet na druhej strane ju láka čoraz viac, čím svojím rodičom spôsobuje len nové a nové vrásky. O to viac, keď nájde medzi starými rodinnými vecami plagát Rockyho ešte z čias jeho cirkusovej kariéry kohúta vystreľovaného v kanóne, prípadne keď po pevnine oproti začnú jazdiť nákladiaky s obrázkami kurčiat so šťastným výrazom uvelebených v akýchsi pohodlne vyzerajúcich kýblikoch...

Maestro

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Mae2 resizeBradley Cooper je širšej verejnosti známy predovšetkým ako herec z komerčne úspešných filmov, akými sú napríklad akčný film Všemocný alebo nenáročná „opilecká“ komediálna trilógia Vo štvorici po opici. Pozornejším divákom však neušlo, že sú Cooperove umelecké ambície omnoho vyššie, čo dokázal hudobným filmom Zrodila sa hviezda, v ktorom nielen účinkoval a spieval, ale posadil sa v jeho prípade aj na režisérsku stoličku. Že má k hudbe skutočne blízko sa nás všestranný Cooper pokúša presvedčiť aj vo svojom najnovšom filme Maestro, ktorý vznikol v spolupráci so streamovacou spoločnosťou Netflix a približuje nám určité úseky zo života slávneho hudobného skladateľa Leonarda Bernsteina.

Parťačky (Voleuses / Wingwomen)

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Par resizePredchádzajúca misia vo Švajčiarsku im dopadla len tak-tak. Profesionálna zlodejka Carole (Mélanie Laurent) zdolala problematický trezor, úspešne sa vyhla ochranke v milionárskej vile, snáď bez čo i len najdrobnejšieho náznaku spozorovania, aby následne s ukradnutými diamantmi vo vrecku trochu poblúdila v hmle a medzi stromami miestnych lesov. Navigovať k sebe by ju mala odstreľovačka Alex (Adèle Exarchopoulos), aktuálne svoju najlepšiu kamarátku čakajúca na už naštartovanej štvorkolke. Tá si so zbraňami rozumie viac než s mužmi a sem-tam prichádza domov s modrinami na tvári, čo podľa jej slov až tak nevadí, pretože ten, s kým sa medzi časom stihla pobiť, buď teraz vyzerá ešte horšie alebo pekne zabalený vo vaku odpočíva s rybami niekde na morskom dne. Frajer jej práve dal kopačky cez správu na mobile, čo kvôli zachytenému signálu na ňu aj jej partnerku nešťastne privolá drony...

Vražda na samom konci sveta (A Murder at the End of the World, TV seriál)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Sam resizeVražda na samom konci sveta – čo je názov značne evokujúci detektívku z pera Agathy Christie - je novým projektom amerických tvorcov Brit Marling a Zala Batmanglijho. Tí už spolu v minulosti vytvorili aj oceňovaný seriál OA, ktorý nejedno periodikum zaradilo medzi najlepšie televízne projekty poslednej dekády či dokonca dvadsiateho prvého storočia. To viedlo i v aktuálnom prípade k nemalým očakávaniam, rovno je však potrebné napísať, že tak ako OA, ani Vražda na samom konci sveta zrejme nesadne každému. No ak aj nie, určite sa tak nestane kvôli nedostatočným kvalitám.

Košer trest (Schächten/Schächten: A Retribution)

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Trest2 resizePríbeh židovského obchodníka Victora Dessauera, ktorý v koncentračnom tábore prišiel o matku, sestru a tetu, prarodičov mu popravili nacisti priamo pred očami a prežil ako osemročný sám v lese, sa vracia do verejného priestoru Rakúska v druhej svetovej vojne. V rámci mýtu o „prvej obeti fašistického Nemecka“, bola denacifikácia vlažná, a ako hovorí Simon Wiesenthal v 60. rokoch, kedy sa príbeh odohráva, o nápravu krívd by sa pokúšal len Don Quijote.

Nechaj svet svetom (Leave the World Behind)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Svet resizeSam Esmail sa po populárnom seriáli Mr. Robot vracia k dlhometrážnemu filmu a do nového projektu spoločnosti Netflix obsadzuje silný herecký tím s ústrednou trojicou Julia Roberts, Ethan Hawke, Mahershala Ali, pričom vo vedľajšej úlohe sa objavuje aj výborný Kevin Bacon v jednej zo svojich najznepokojivejších úloh. Esmail vychádza z knižnej predlohy Rumaana Alama, ktorého rovnomenná kniha vyšla v slovenskom i českom vydaní, a ponúka pomaly sa rozvíjajúci thriller v štýle M. Night Shyamalana.

Stratené kvetiny Alice Hartovej (The Lost Flowers of Alice Hart, TV seriál)

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Kvet8 resizePríbeh Alice a jej alarmujúci osud týraného dieťaťa, poznamenaného stále prítomným mužským násilím, sa na prvý pohľad môže javiť ako ďalší impulz pre rozvíjanie celosvetovo migrujúcej témy o potrebe ženského protestu a hľadaní ženského hlasu, vzpierajúceho sa mužskej nadvláde. Aj keď sa hlavná trajektória rozprávania drží tejto línie, jeho spracovanie sa zjednodušujúcej téme vymyká a posúva sa do roviny čerpajúcej z oveľa širšieho existenciálního rozmeru ľudského života.

Zabijak (The Killer)

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

Zab resize„Je neuveriteľné, aké vyčerpávajúce je nerobiť vôbec nič... Keď nedokážete znášať nudu, táto práca nie je pre vás.“ To sú dve vety, ktorými hneď na úvod osloví diváka nemenovaná titulná postava bizarne existenciálneho, čierno-humorného thrilleru Zabijak režiséra Davida Finchera – svojráznej psychologickej sondy do mysle až zvrátene deštruktívnej, napriek tomu stále ambivalentne sa javiacej postavy. Skrýva sa v nich obsahová aj formálna premisa nadchádzajúcich udalostí. Jednak príbeh vraha, ktorý si už, ako sám vraví, poctivo „odmakal“ svojich desaťtisíc hodín prakticky s bezchybnými výsledkami... Čo sa v duchu pre publikum známych až ohraných klišé po prvom nešťastnom zaváhaní a následnej zrade zo strany vlastných zamestnávateľov stále viac odhodláva odísť do výslužby – samozrejme, po adekvátne vykonanej osobnej pomste. A ten druhý o večnom čakaní na správnu príležitosť, keď sa konečne dostaví potenciálna obeť. Triumfálna exhibícia metodickosti plánovania, realizácie akcie a čo najefektívnejšieho možného spôsobu úniku.

Fotri (Old Dads)

Hodnotenie používateľov: 3 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Fot2 resizeJackovi Kellymu (Bill Burr) sa „pošťastilo“ byť otcom až v štyridsiatich šiestich rokoch. Keď sa ho niekto spýta, prečo tak neskoro, v priaznivejšom rozpoložení argumentuje slovami, že dlho hľadal tú pravú. Spravidla je však v nálade každého otravného zvedavca rovno poslať... Kade ľahšie. Každopádne, vychovávanie malého potomka mu celkom ide a so svojou dlhoročnou manželkou Leah (Katie Aselton) s nadšením očakávajú príchod ďalšieho. Ako otec je skôr frfloš, ktorý ešte „vypiplaný starým dobrým spôsobom“ si veľmi nerozumie s aktuálnymi novotami, čo zaviedli „precitlivení, ultrakorektní, genderovo aj uhlíkovo neutrálni“ mileniáli a generácia Z. Postarším otcom je aj jeho kamarát Connor Brody (Bobby Cannavale), robiaci všetko preto, aby svojej mladšej manželke Care (Jackie Tohn) veľmi neoponoval, keď dôjde na svojvoľné prekračovanie morálnych hraníc ich malého ancikrista. To tretí z partie Mike Richards (Bokeem Woodbine) už stihol rozvod, vychoval dvoch dospelých synov, no aktuálne sa musí konfrontovať s faktom, že jeho mladá priateľka Britney (Reign Edwards) s ním čerstvo otehotnela, napriek tomu, že je po vazektómií...

Sly

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Sil2 resizePo úspešnom dokumente mapujúcom život a kariéru Arnolda Schwarzeneggra, sa spoločnosť Netflix, celkom logicky, rozhodla predostrieť pred divákov životný portrét Schwarzeneggrovho najväčšieho filmového rivala, ďalšieho predstaviteľa takzvaného „self-made“ muža, herca, scenáristu a režiséra Sylvestera Stallona. To, čo majú tieto dve ikony akčného filmu spoločné, sú ťažké začiatky, na čo apeluje dokument Sly najmä v prvej časti, ktorá zobrazuje Stallonov vzostup od chudobného spoločenského outsidera k uznávanej hereckej hviezde.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.