Barbakanovský program

Barbakan_2011_logo_resizeBarbakan (2.-6. 11. 2011) - multikultúrny festival hudby, filmu a výtvarného umenia posunul svoj tohtoročný termín z tradičného začiatku na koniec jesene  a jeho aktuálny ročník pomaly klope na dvere. Pre návštevníkov má opäť pripravený zaujímavý hlavný a bohatý sprievodný program. Prvý novembrový týžden sa  v Banskej Bystrici odohrá viacero koncertov a vystupení hneď na troch miestach naraz: v Klube 77, v Cult Clube a v centre nezávislej kultúry Záhrada. Na troch stageoch zaznejú zahraniční hostia z Francúzka, Poľska, Rakúska či Česka, ale aj  zvučné mená mladej domácej scény.

Nielen hudbou žije dobrý festival.  Na plátnach kinosál sa behom piatich dní premietne  takmer sto filmov v šiestich sekciách. Tradičná Súťaž krátkych filmov predstaví  to najlepšie z krátkometrážnej filmovej tvorby osemnástich krajín sveta.  Vybraným snímkam udelí medzinárodná porota ceny v kategóriách hraný, dokumentárny a animovaný film, jedno z diel si odnesie Grand Prix festivalu. Zahraničných hostí v porote - Veeru Lehtola a Joonasa Rutanena z Fínska, a Mareka Dobeša z Českej republiky - doplnia zvučné mená domácej filmovej scény. Do poroty s nimi zasadne dokumentarista Marcel Pázman a svoje najnovšie filmy v skecii Domáca úroda prídu osobne uviesť Zuzana Piussi, Matrin Šulík, Peter Bebjak, Peter Krištúfek a ďalší tvorcovia. Milovníkom adrenalínových športov tempo do žíl napumpujú filmy zo sekcie C9H13NO3 a zimomriavky na tele spôsobí aj sekcia Mladá krv - súčasné slovenské a české hororové filmy. Najvýznamnejšie domáce festivaly (Art Film Fest, Cinema Mundi, Inakosti) sa budú ozývať v sekcii Ozveny filmových festivalov a závan čerstvého  vzduchu zo severu privanie sekcia Fresh Finn,  v ktorej mladú kinematografiu krajiny tisícich jazier predstaví dvojica porotcov.

Súčasne s banskobystrickým programom prebieha Barbakan aj v susednom baníckom meste – Banskej Štiavnici. V dňoch 2.-6. 11. návštevníkov čaká výber zaujímavých filmov a interpretov festivalového programu, ktorého kompletnú verziu možete najsť na webovej stranke festivalu už dnes.

Viac:  www.barbakanfest.sk

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.