Zločin vstupuje do centra Bratislavy

Slovenská produkčná spoločnosť TRIGON PRODUCTION začala včera nakrúcať podľa námetov skúseného kriminalistu, ktorého čitatelia detektívnych bestsellerov poznajú pod pseudonymom Dominik Dán, nový pôvodný seriál z prostredia centra Bratislavy s názvom Kriminálka Staré Mesto. Koprodukčnými partnermi pri tomto projekte sú Slovenská televízia a Česká televízia. Projekt podporilo Ministerstvo kultúry SR.

„ Slovenská televízia veľmi rada vstúpila do koprodukčnej spolupráce na novom televíznom seriáli, ktorý pripravuje kvalitný tím tvorcov. Aj tento projekt je v súlade s trendom podpory pôvodnej slovenskej tvorby v STV,“ uviedol programový riaditeľ STV Roman Lipták.

Ani jeden z jednotlivých príbehov, ktoré rieši Oddelenie násilnej kriminality, nemá knižnú podobu. Scenáristom seriálu je skúsený televízny autor, spisovateľ a publicista Alex Koenigsmark. V jednotlivých úlohách sa predstavia Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta a mnohí ďalší slovenskí i českí herci.

Režisérom tohto seriálu je skúsený slovenský režisér pôsobiaci v Prahe Ján Sebechlebský . Kameramanom je mladý tvorca Peter Kelíšek (okrem iného.Nebo,peklo...zem, Mŕvola musí zomrieť, Pokoj v duš i- 2. kamera).

Kriminálka Staré Mesto nie je prvým seriálom v portfóliu Trigonu. V roku 2002-03 vznikol v spolupráci s rovnakými koprodukčnými partnermi úspešný šesťdielny seriál Záchranári. Napätie v činnosti záchrannej horskej služby tento raz strieda napätie v práci kriminalistov. „ Nápad nakrútiť detektívnu sériu vznikol pomerne skoro po Záchranároch. Hoci k jeho realizácii sme potrebovali pár rokov, verím, že výsledok bude stáť za to. Spojenie profesionálneho kriminalistu s overeným scenáristom, herecké obsadenie a skúsený režisér sú toho zárukou. Jednou z našich ambícií je aj povestná čerešnička na torte – a to v podobe významných hereckých osobností a hereckej legendy v jednej z postáv každého dielu.V prvej časti sa okrem osobností objaví aj Jozef Dóczy a verím, že aj ďalší nám povedia svoje „áno“, povedal na margo nového seriálu producent Patrik Pašš.

Nakrúcanie siedmich dielov prvej série potrvá cca 84 filmovacích dní, z toho necelé dva týždne v Prahe. Diváci by mali na televíznych obrazovkách seriál vidieť od októbra budúceho roku.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.