Debut Jara Vojteka Deti už o mesiac

DETI titulna foto resizeJedno dieťa s blikajúcou helmou, jeden útek z väzenia, jedno priateľstvo s kanárikom, jeden výlet k moru. Poviedkový film o vzťahu rodičov a detí prináša na plátno oceňovaný režisér Jaro Vojtek. Jeho hraný debut Deti vstúpi do kín presne o mesiac, 25. septembra 2014.

Práve Deti sa spomedzi nových slovenských celovečerných filmov dostali do výberovej desiatky najväčšej putovnej prehliadky filmov na Slovensku PROJEKT-u 100, ktorú prináša Asociácia slovenských filmových klubov. Svetová premiéra filmu sa odohrá 15. septembra 2014 na Medzinárodnom filmovom festivale Cinematik, kde ho premietnu ako záverečný film.

Prvý hraný film oceňovaného dokumentaristu Jara Vojteka autenticky zobrazuje pokrivené rodinné vzťahy aj fakt, že s najbližšími sme si najbližší, aj keď to niekedy nezvládame. „Chcel som hovoriť o rôznych podobách vzťahov, preto som zvolil štyri príbehy. Zamýšľam sa napríklad nad vzťahom chorého chlapca, uzavretého vo svojom svete a jeho otca, ktorý sa mu napriek snahe nedokáže priblížiť, alebo sa snažím zachytiť citlivý svet dieťaťa, ktorý je surovo narušený necitlivým výsmechom otčima,“ povedal Jaro Vojtek, ktorý je divákom známy svojimi dokumentárnymi filmami My zdes, Hranica či Cigáni idú do volieb. Každá zo štyroch poviedok - Syn, Maratón, Kanárik, Otec - sa odohráva v inom ročnom období a navzájom tak vytvárajú vrstevnatú mozaiku vzťahov, v ktorých sa odrážajú nádeje, sklamania a nevyhnutné rozhodnutia. „Našou ambíciou bolo prerozprávať príbehy s autentickou silou a emocionálnou naliehavosťou tak, aby spoločne vytvorili celok, ktorý prinúti diváka premýšľať o tom, ako by asi on reagoval v situáciách, ktoré sú pre hrdinov jednotlivých príbehov neriešiteľné,“ povedal scenárista filmu Marek Leščák, ktorý s Jarom Vojtekom spolupracoval už na filmoch My zdes a Hranica. Producentom filmu je Mátyás Prikler z produkčnej spoločnosti MPhilms, koproducentmi sú česká spoločnosť Duracfilm a Rozhlas a televízia Slovenska.

Viac: www.filmdeti.sk              

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.