Platinová platňa pre Richarda Müllera

vizual_AFF2010_resizeNedeľný festivalový večer na Art Film Feste 20. júna patrí koncertu Richarda Müllera na trenčianskom Mierovom námestí, kde vystúpi so svojou skupinou a špeciálnym hosťom Danom Bártom. Zároveň si Müller slávnostne prevezme platinovú platňu od vydavateľstva SONY Music, za mimoriadne úspešný predaj svojho nového albumu „Už“ na Slovensku i v Českej republike.

 

Richard_M._resizeUž počas nedávneho krstu albumu 24. mája, dosiahli čísla jeho predajnosti hranicu 6 tisíc kusov, čo stačilo na udelenie platinovej platne. Odvtedy sa počet predaných nosičov vyšplhal ešte vyššie a presiahol dvojnásobok.

Richard Müller považuje svoj posledný, 11 album za jeden z najlepších vzhľadom na doterajšiu tvorbu a potvrdzuje to aj záujem fanúšikov. V elektronickej forme ho vydal už 10. mája, fyzický predaj začal o sedem dní neskôr. Spoluprácu na albume zastrešoval producentský tím Peter Graus, Tomáš Zubák, Marián Kachút a Slavo Solovic, ktorí sa podieľali aj na tvorbe hudby. Šesť textov napísal Richard Müller, štyri pochádzajú od Vlada Krausza a jeden od Tomáša Zubáka. Na albume spolupracovala aj speváčka Tina. Autorkou obalu CD je výtvarníčka Denisa Bogdalíková.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.