Richard Müller, Dan Bárta na Art Film Feste

vizual_AFF2010_resizeNeoddeliteľnou súčasťou Art Film Festu nie sú len projekcie zaujímavých filmových diel. Stalo sa už pravidlom, že počas festivalu čaká na návštevníkov každý večer zaujímavý hudobný program. Môžu sa tešiť na lákavý koncert pod holým nebom v Trenčíne alebo sériu hudobných večerov vo Festivalovej kaviarni v Trenčianskych Tepliciach v rámci cyklu Každý večer naživo s Oscarom Rózsom. Vstup na všetky akcie je voľný.

V nedeľu, 20.júna 2010 vystúpi na trenčianskom Mierovom námestí Richard Müller so skupinou a svojim špeciálnym hosťom, českým spevákom Danom Bártom. Po štyroch rokoch vychádza momentálne v poradí už jedenásty album Richarda Müllera s názvom Už, ktorým sa po dlhšej pauze viac menej vracia na hudobnú scénu. Festivaloví diváci si ho budú môcť vypočuť naživo spolu Richard_M._resizes Danom Bártom, významným českým hudobníkom a textárom, držiteľom niekoľkých cien Akadémie českej populárnej hudby.

Ešte v ten istý večer bude zábava pokračovať vo Festivalovej kaviarni, kde sa na pódiu stretne Erich „Boboš“ Procházka s kapelou Sitra Achra a so špeciálnym hosťom Petrou Černockou. Speváčka, hudobníčka a herečka príde na Art Film Fest zároveň uviesť spolu s režisérom Václavom Vorlíčkom rozprávku Dívka na koštěti a predstaviť jej pokračovanie Saxana – Veltrh strašidel.

Vo festivalovej kaviarni v Trenčianskych Tepliciach si v stredu, 23.júna 2010 môžu návštevníci vypočuť unplugged koncert Petra Cmorika a jeho kapely. Niekoľkonásobný držiteľ ocenenia Zlatý slávik vydal minulý rok svoj tretí album Jedno si želám, ktorého rovnomenná titulná pieseň sa stala veľkým hitom.

Štvrtok, 24.júna je pre zmenu venovaný atmosfére orientálnej i židovskej hudbe. Vo Festivalovej kaviarni sa totiž predstaví Presburger Klezmer Band. Popredný predstaviteľ world music zaručene rozcíti a roztancuje každého v dosahu podmanivých tónov a rytmu židovskej hudby, ale aj slovenského, cigánskeho a balkánskeho folklóru.

To nie je všetko, po ostatné večery môžu festivaloví návštevníci zažiť atmosféru bluesovej Hudby rieky Mississippi, ktorú do Teplíc prinesie country a folkové duo Ľuboš Beňa a Matěj Ptaszek, fanúšikov rocku poteší vystúpenie skupiny 5HP a príjemné spojenie jazzu, folklóru a prvkov vážnej hudby predstaví Pacora Trio. Oscar Rózsa uvedie jedinečné zoskupenie hudobníkov Partnership Unlimited, ktoré bude sprevádzať všestranná speváčka Svetlana Rymarenko. A jeden večer bude venovaný aj „čítačke“ Michala Hvoreckého a jeho novému románu Dunaj v Amerike.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.