Príde Giuseppe Tornatore

giuseppe_tornatoreJeden z najznámejších a najúspešnejších talianskych filmových režisérov súčasnosti Giuseppe Tornatore príde v júni na Slovensko, aby tu predstavil svoj nový film Baarìa. Autor oceňovaných snímok ako Kino Raj, Stano tutti bene s Marcellom Mastroiannim v hlavnej role, Malena či Neznáma, bude hosťom tretieho ročníka festivalu talianskej kultúry Dolce Vitaj, na ktorom prevezme aj ocenenie svojej tvorby.

Giuseppe Tornatore (nar. 1956) upútal pozornosť v roku 1990, keď získal Oscara v kategórii zahraničných diel jeho film Kino Raj z roku 1988. Ďalšie dve nominácie o desať rokov neskôr dostala Malena s Monicou Bellucci v hlavnej úlohe. Malena získala množstvo európskych ocenení rovnako ako Tornatoreho psychologická dráma Neznáma z roku 2006.

2V8Y6993V Bratislave Tornatoreho čaká aj Cena Elsy Morante, ktorú od minulého roka udeľujú jednému talianskemu a jednému slovenskému filmárovi. Vlani to bol Juraj Jakubisko a Marco Risi, tentoraz ju dostane aj Dušan Hanák.

Film Baarìa, ktorý mal premiéru na lanskom filmovom festivale v Benátkach, Tornatore v Bratislave uvedie osobne. Okrem neho na festival prídu aj spisovatelia Dacia Maraini a Giovanni d'Alessandro či fotograf Settimio Benedusi.

Fotografia Margareth Madè a Francesca Sciannu, predstaviteľov hlavných postáv z filmu Baarìa z benátskeho festivalu, ktorú uverejňujeme, je dielom talianskej fotografky so slovenskými koreňmi Lucie Gardin, ktorá za sériu ich portrétov získala ocenenie The Venice Movie Star Photography Award.

Foto: Lucia Gardin

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.