Obedár sa prebojoval do finále

obedarAmerická Akadémia filmových umení a vied v správe, vydanej 17. mája, zverejnila trinásť finalistov, diela ktorých budú 12. júna odmenené na 37. odovzdávaní Výročných študentských cien - 37th Annual Student Academy Awards. Ich snímky si pozrú akademici, aby určili, komu udelia zlatú, striebornú a komu bronzovú medailu. V trinástke nominovaných skutočne figuruje aj Ľubomír Mihailo Kocka s filmom The Lunch Box (Obedár).

To znamená, že „študentského Oscara“ má istého, prekvapením bude len to, či zlatého, strieborného alebo bronzového. Spolu s ním sú na cenu v kategórii hraných filmov nominovaní Kim Spurlock za Down in Number 5 a Luke Matheny so snímkou God of Love, obaja z New York University.

V kategórii zahraničných študentských prác cenu – a s ňou prémiu 1 000 dolárov – dostane Tanel Toom z The National Film and Television School, Beaconsfield, Veľká Británia za film The Confession.

Americkí laureáti vzišli z troch regionálnych súťaží. Z každej postupovali traja najlepší a spomedzi nich členovia Akadémie vybrali finalistov. Akadémia filmových umení a vied udeľuje svoje Student Academy Awards od roku 1972. Ich držitelia si dodnes svojimi profesionálnymi prácami vydobili štyri desiatky nominácií na skutočné veľké Oscary – a sedem ich aj získali. Tohto roku to bol napríklad režisér animovanej dlhometrážnej snímky Hore Peter Docter, držiteľ študentskej ceny Akadémie z roku 1992.

Slávnostné udeľovanie študentských cien sa uskutoční 12. júna v kine Samuel Goldwyn Theater, 8949 Wilshire Boulevard, Beverly Hills. Vstupenky na slávnostný ceremoniál sú zdarma, ale treba si ich vopred rezervovať v Akadémii.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.