Líštičky ďalej žnú úspechy

listiciky_1Celovečerný debut Líštičky slovenskej režisérky Miry Fornay bodoval nielen doma ale aj v zahraničí. Po dvoch nomináciách v kategórii Najlepší film a Najlepšia herečka v hlavnej úlohe (Réka Derzsi) a Cene reklamnej agentúry JANDL pre tvorcu do 35 rokov pre Miru Fornay za scenár a réžiu filmu v rámci odovzdávania Národných filmových cien Slnko v sieti 2010 (27. apríla 2010, www.slnkovsieti.sk) sa Líštičkam darí aj v zahraničí.

Herecký výkon Réky Derzsi ocenili na francúzskom MFF Rouen Festival a l'Est du Nouveau (www.alest.org) cenou za najlepší ženský herecký výkon. Tento francúzsky festival je zameraný na to nejlepšie z východnej a strednej Európy.

V júni Líštičky čakajú dve významné uvedenia, a to premiéra vo Veľkej Británii na prestížnom MFF v Edinburgu (www.edfilmfest.org.uk) a účasť v súťaži európskych debutov na MFF Zlíne (www.zlinfest.cz).

Film má už za sebou svetovú premiéru na MFF v Benátkach, v sekcii Týždeň medzinárodnej kritiky – Settimana Internazionale della Critica (www.sicvenezia.it) a bol uvedený na MFF Pusan (Južná Kórea, www.piff.org, v ázijskej premiére), MFF Varšava (www.wff.pl), v hlavnej súťaži na MFF Bratislava (www.iffbratislava.sk) a v súťažnej sekcii na MFF Cottbus (www.filmfestivalcottbus.de), kde film získal cenu Dialóg za prínos v oblasti Interkultúrneho porozumenia).

Líštičky mali v slovenských kinách premiéru 10. decembra 2009 a ešte stále sa premietajú vo vybraných kinách a filmových kluboch.

Viac informácií o filme: www.listicky.cz

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.