Pavol Habera zložil pieseň pre Jánošíka

palo-habera-janosikSpevák a aktuálne tiež porotca Superstar Pavol Habera nakrúcal minulý týždeň v pražskom klube Avion videoklip k piesni Láska a smrť. Vo videoklipe sleduje sám pohodlne usadený v kresle film o Jánošíkovi na veľkoplošnej obrazovke, čo mu nie je veľmi blízke: „Nerád sa na filmy pozerám sám. Najradšej sledujem film s rodinou a aj keď idem do kina, tak radšej s doprovodom..“

Priamou inšpiráciou a impulzom pre túto pieseň je film Jánošík. Pravdivá história – slovensko-poľsko-česko-maďarský koprodukčný veľkofilm o legendárnom hrdinovi, ktorý bohatým bral a chudobným dával. Na Slovensku bude mať film premiéru 10. septembra. Neveselú skladbu s ešte smutnejším textom opisuje Paľo Habera veselo: „Som si vedomý, že touto skladbou budem atakovať vrchné priečky „kremačných“ hitparád, ale musím pochváliť Daniela Heviera za geniálny text – fakt sa mu vydaril…“

Pavol Habera je nielen interprétom piesne Láska a smrť, ale aj autorom hudby. Text zložil už spomínaný Daniel Hevier, autor textov mnohých ďalších uspešných hitov Paľa Haberu. O celkové aranžmány piesne se postaral Juraj Tatár, scénar videoklipu je spoločným dielom Paľa Haberu a Tomáša Bařinu, režiséra filmu Bobule a kultovej českej reklamy Bóbika. “S nápadom zložiť pieseň k novému filmu o Jánošíkovi prišiel producent Rudolf Biermann. Keď mi pustil ukážky z filmu, okamžite som súhlasil. Po toľkých rokoch práce je jasné, že Jánošík bude skvele zrealizovaný film!“, hovorí Pavol Habera.

Jánošík. Pravdivá história je jedným z najdlhšie očakávaných filmových projektov. Podľa scénára Evy Borušovičovej ho nakrútila svetoznáma režisérka poľského pôvodu Agnieszka Hollandová a jej dcéra Kasia Adamiková. Hlavnú úlohu Jánošíka stvárnil mladý český herecký talent Václav Jiráček.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.