Filmový chodník slávy otvorí Ladislav Chudík

ladislav_chudik_sita_resizeBratislavský filmový festival dnes začína tradíciu, ktorou si chce uctiť významných slovenských filmových a divadelných umelcov, tvorcov a profesionálov. Symbolický Filmový chodník slávy dnes slávnostne otvorí Ladislav Chudík. Medzinárodný filmový festival v spolupráci s Hlavným mesto SR Bratislava teda dnes (17.06. 2010) oficiálne začal tradíciu Filmového chodníka slávy. Chodník sa bude postupne tiahnuť pred Mestským divadlom P.O. Hviezdoslava. Každý rok na ňom pribudne nová pamätná dlaždica, venovaná osobnosti slovenského divadla a filmu. Prvou ocenenou osobnosťou slovenského filmového a divadelného herectva bude Ladislav Chudík.

 

Ocenenie mu odovzdali počas záverečného ceremoniálu MFF Bratislava v roku 2009 a pamätná dlaždica bude odhalená za prítomnosti zástupcov mesta a vedenia festivalu o 17.00 hod. pred Mestským divadlom POH v Bratislave.Prvá dlaždica Filmového chodníka slávy je dielom mladej slovenskej umelkyne Ingrid Višnovskej, je kombináciou červenej žuly a nerezu a je na nej podpis oceneného.
Začínajúc rokom 2010 bude festival spoločne so svojimi mediálnymi partnermi vyhlasovať nominácie, na základe ktorých môže verejnosť dať svoj hlas umelcovi, ktorý by mal byť vaktuálnom roku ocenený. Na základe hlasov verejnosti a hlasovania odbornej poroty takbude vždy počas záverečného ceremoniálu MFF Bratislava udelené nové ocenenie.
Podujatie je súčastou otvorenia 35. ročníka festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2010 a hudobne ho bude sprevádzať skupina Funny Fellows.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.