Bažant Kinematograf na Art Film Feste

Baant_resizeS prichádzajúcim letom finišujú so svojimi prípravami pred tohtoročnou sezónou aj dva pojazdné autobusy Bažant Kinematograf. Tento rok budú do slovenských miest voziť kvalitné filmy a dobrú zábavu už po ôsmy krát. Oba odštartujú svoju cestu 18. júna na MFF Art Film Fest, jeden v Trenčíne a druhý v Trenčianskych Tepliciach. Ich letná trasa potrvá až do 15. septembra.

Program premietaní Bažant Kinematografov tvorí podobne ako po minulé roky kolekcia piatich celovečerných a piatich krátkych animovaných filmov zo Slovenska a Čiech. Sú spojením dobrej zábavy i filmovej kvality zároveň. Tento rok je program zostavený zo pokoj_v_dusi_resizesnímok z obdobia posledných dvoch rokov, ktoré sa budú opäť premietať s animovanými predfilmami. Slovenským zástupcom v programe je divácky úspešný Pokoj v duši Vlada Balka, ktorý sa nedávno stal držiteľom piatich ocenení národnej filmovej ceny Slnko v sieti, vrátane hlavnej kategórie Najlepší film. Päticu vybraných titulov dopĺňajú české snímky. Jedným z nich je najnavštevovanejší film v minuloročnej českej distribúcii Líbáš jako Bůh Marie Poledňákovej s Kamilou Magálovou v hlavnej úlohe, ďalej pokračovanie rovnomenného filmu 2 Bobule Vlada Lanné, ktorého prvý diel priniesol Bažant Kinematograf v uplynulom roku, a napokon oba posledné filmy obľúbeného režiséra projektu Jana Hřebejka Nestyda i Kawasakiho ruža, bohaté na zastúpenie slovenských hercov. Ako predfilmy ich budú sprevádzať krátke animované snímky prvej dámy slovenského animovaného filmu Jaroslavy Havettovej, mnohé ocenené doma aj v zahraničí, a to Pieseň, Socha, Pomóóóc!, Prečo máme radi sliepky a Údel.

Počas tohtoročnej letnej sezóny dva autobusy Škoda RTO s logom Bažant Kinematografu zakotvia spolu na 35 zastávkach, vrátane letných filmových a hudobných podujatí. Tradične nebude chýbať úvodný MFF Art Film Fest, kde sa autobusy premiérovo zastavia v oboch mestách jeho konania, ďalej Bažant Pohoda, Vrbovské vetry a záverečný MFF Cinematik, kde sa tohtoročná trasa autobusov uzavrie. Mestá, ktoré sa tento rok môžu tešiť na návštevu autobusov sú: Piešťany, Trnava, Nové mesto nad Váhom, Považská Bystrica, Kysucké Nové mesto, Žilina, Martin, Žiar nad Hronom, Nitra, Nové Zámky, Bratislava, Šaľa, Šenkvice, Čachtice, Prievidza, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Kežmarok, Poprad, Bardejov, Svidník, Humenné, Košice, Prešov, Levoča, Spišská Nová Ves, Lučenec, Banská Bystrica, Malacky a Veľký Krtíš.

Viac informácií na www.kinematograf.sk.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.