Bratislavský filmový festival ide do Cannes!

image001(Bratislava, 12. máj 2010) Dnes sa oficiálne začína 63. filmový festival v Cannes a o necelých šesť mesiacov odštartuje svoj 12. ročník . Tento rok v nových dátumoch, už od 5. do 11. novembra v Bratislave a od 12. do 14. novembra sa presunie s výberom toho najlepšieho do Košíc.

Festival nadväzuje na nové dynamické smerovanie nastavené minulý rok novou zostavou festivalového tímu na čele s umeleckým riaditeľom Matthieu Darrasom a výkonným riaditeľom Vojtechom Kabáthom. Programovými poradcami bratislavského festivalu zostávajú Violeta Bava, Paolo Bertolin, Ľudmila Cviková, Alex Masson a Maroš Hečko.

Management festivalu tento rok posilní aj riaditeľka Medzinárodného festivalu frankofónneho filmu Bratislava Eva Porubanová, ktorá bude na pozícii General Delegate zastupovať programový tím MFF Bratislava už na Festivale v Cannes.

Festivalový tím MFF Bratislava bol v posledných mesiacoch intenzívne prítomný na dôležitých súťažných filmových trhoch a prehliadkach – Rotterdam, Berlinale, Hungarian Film Week Budapešť. Umelecký riaditeľ festivalu Matthieu Darras (nedávno menovaný ako Delegát za Strednú a Východnú Európu na festivale v San Sebastiane) dokonca zastúpil MFF Bratislava ako člen poroty na festivaloch Crossing Europe Linz (Rakúsko), Gulf Film Festival Dubaj (EAU), NexT Film Festival Bukurešť (Rumunsko) a na festivale nezávislého filmu Istanbul Indepedent Film Festival.

Festivalový tím sa aktuálne presúva do mekky filmového priemyslu na najdôležitejší svetový filmový trh na Festival do Cannes, kde v spolupráci so Slovenským filmovým ústavom tento rok po prvýkrát pripravil svoj vlastný koktail. Pätnásteho mája o 15. hodine v priestoroch Českého a slovenského pavilónu vo Village International Filmového trhu v Cannes sa tak stretnú zástupcovia Medzinárodného filmového festivalu Bratislava a viac ako sto pozvaných filmových profesionálov z celého sveta.

 

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.