Minifestival európskeho filmu 7x7

Od 21. apríla do 9. júna bude v Bratislave a ďalších slovenských mestách Minifestival európskeho filmu 7x7. Prečo 7x7 ? Festival, ktorý usporiada Úrad vlády SR, Stále zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Continental film a MEDIA Desk Slovensko, uvedie sedem mimoriadne úspešných filmov v siedmych slovenských mestách.

les-etreintes-brisees-los-abrazos-rotos-broken-hugs-20-05-2009-20-03-2009-3-g_resizeFestival slávnostne otvorí v bratislavskom kine Mladosť snímka popredného španielskeho režiséra Pedra Almodóvara Rozorvané objatia. Do sedmičky patria ešte filmy anglického režiséra Mikea Leigha Happy-Go-Lucky, brutálny príbeh o neapolskej mafii talianskeho režiséra Mattea Garonneho Gomara a francúzsky film Jean-Pierre Jeuneta Galimatáš. Česko bude reprezentovať Venkovský učitel Bohdana Slámu a Slovensko celovečerný dokument Petra Kerekeša Ako sa varia dejiny, ktorý vznikol a rakúsko-slovenko-českej koprodukcii. Príjemným prekvapením je, okrem zaujímačého programu, že všetky predstavenia sú zadarmo.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.