Tim Burton predsedom poroty v Cannes

resume-57006Začiatkom marca príde do našich kín najnovší film amerického režiséra Tima Burtona Alica v krajine zázrakov. V hlavnej úlohe s kýmže iným ako s jeho obľúbeným hercom Johnnym Deppom. Nezmieňujeme sa však o ňom preto, ale dôvod pripomenúť si ho je iný. Tim Burton sa dal totiž nahovoriť a prijal post predsedu medzinárodnej poroty na tohtoročnom medzinárodnom filmovom festivale v Cannes, ktorý štartuje 12. mája a potrvá do 23. mája.

Na webstránke festivalu sa vyjadril, že keď sa hovorí o Cannes, myslí sa tým svetový film. Filmy vždy prežíva ako sen, a preto chce počas festivalu prežiť sen, ktorý sa stane realitou. Na úlohu predsedu poroty sa cíti byť pripravený lebo: „ Zvykol som pozerať aj trojdielne filmy naraz a prežil som aj 48-hodinové maratóny pri hororoch.“ Riaditeľ Canneského festivalu Gilles Jacob je nadšený, že sa mu podarilo získať takú svojráznu a nevšednú osobnosť. „ Keď jeho nežná bláznivosť a gotický humor ovládne Croisette budú to pre každého Vianoce,“ povedal a dodal: „Vianoce alebo Halloween“. My dodávame: Uvidíme...
Tim Burton nie je pre nás neznámy. Už ako dieťa veľa kreslil a svoju kariéru odštartoval ako jeden z výtvarníkov známych disneyoviek. Neostalo len pri kreslených filmoch. Kto by si nepamätal Planétu opíc, Mars útočí, slávne filmy Ed Wood a Nožnicovoruký Edward s hlavnou hviezdou už spomínaným Johnnym Deppom. Nezabudnuteľný je aj jeho Batman. Z ostatných si pripomeňme napríklad snímky Mŕtva nevesta Tima Burtona, Sweeney Todd: čertovský hráč z Fleet Street, Charlie a továreň na čokoládu, Ospalá diera.

Ostatní členovia medzinárodnej poroty zatiaľ nie sú ešte známi a ani výber filmov nie je ešte úplný. Takže si na kompletným zoznam tak poroty, filmov, ako aj hviezd musíme ešte chvíľu počkať.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.