Červené westerny na MFF Bratislava

Bratislava_logo_resize13.ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava, ktorý sa uskutoční v termíne od 4. do 9. novembra, ponúkne svojim divákom atraktívnu programovú sekciu - Červené westerny. Bratislavský festival je jedným z piatich európskych festivalov, ktorý uvedie túto lahôdku vo svojom programe.

 

 

Červené westerny boli odpremiérované v januári na Medzinárodnom filmovom festivale v Rotterdame. Autorkou námetu a  zostavovateľkou sekcie je spolupracovníčka Medzinárodného filmového festivalu Bratislava Ludmila Cviková, dlhoročná kurátorka programového tímu Rotterdamského festivalu (od júla pôsobiaca v africkom Katare v Doha Film Institute) a známy ruský filmový kritik Sergej Lavrentiev. Sekcia Červené westerny je prehliadkou westernov, ktoré vznikli v období rokov 1924 až 1980 v bývalom východnom bloku. Ide o filmy, ktoré boli na Západe veľmi zriedkavo uvádzané a špeciálne pre túto sekciu dalo filmové štúdio Mosfilm vyrobiť nové kópie ruských filmov s anglickými titulkami.  V Rotterdame vzbudili Červené westerny veľký záujem a  u  divákov mali nesmierny úspech. Následne putovali na filmový festival do Göteborgu, potom  na festivaly Crossing Europe v Linzi, ERA Nové Horizonty vo Wrocławi a v novembri prídu aj do Bratislavy. Návštevníci bratislavského festivalu uvidia 5 filmov – červených westernov, ktoré osobne uvedie Sergej Lavrentiev.
Viac: www.iffbratislava.sk  a na Facebooku.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.