Program papučovej noci je známy!

Logo_MFF_resizeAni tento rok nemôže na MFF Bratislava chýbať obľúbená Papučová noc. Non-stop premietanie až do rána v dvoch kinosálach. Papučová noc tento rok prebehne zo 4. na 5. decembra. Vstupenky sú už v predpredaji!

Diváci v kinosále č. 2 uvidia festivalový výber troch filmov a všetky sa budú niesť v komediálnom duchu. Nočné premietanie otvorí izraelský film Na veľkosti záleží, ktorý počas festivalu mali možnosť vidieť iba diváci v Košiciach a v Bratislave sa bude premietať po prvý raz. Film rozpráva príbeh tučného Herzla, ktorý po celý život bojoval s nadváhou. Až kým sa jedného dňa nerozhodne stať sa zápasníkom sumo. Komédia o sebaprijatí a odhodlaní získala tento rok na festivale v Karlových Varoch Cenu divákov. Nasledovať budú rumunské Rozprávky Zlatého veku, ktoré diváka vrátia do obdobia Caucescovho režimu. Film je komický, bizarný, plný mýtov vykresľujúcich surrealistické okamihy každodenného života v komunistickom režime. Autorom scenára je držiteľ Zlatej Palmy Cristian Mungiu. A Papučovú noc v kinosále č. 2 uzavrie film Fatiho Akina Soul Kitchen. Dnes už kultový nemecký tvorca zavedie diváka do reštaurácie Soul Kitchen, na kulinársku komédiu o dvoch nepodarených bratoch.

Papučová noc v kinosále č. 3 patrí už tradične filmovému portálu Kinema. Aj tento rok ponúka trojicu titulov, ktoré minulý rok bodovali u divákov. Ako prvý sa bude premietať animovaný film Valčík s Bašírom. Autobiografický hrdina Ari sa vydáva za dávnymi známymi, ktorí mu môžu pomôcť vybaviť si spomienky na krutý masaker v palestínskych utečeneckých táboroch. Druhým filmom bude úspešná komédia Woodyho Allena Vicky Cristina Barcelona o jednom nebezpečne chatrizmatickom mužovi, troch ženách a čo z toho vzišlo. A na záver uletená vojnová komédia Quentina Tarantina Nehanební bastradi v hlavnej úlohe s Bradom Pittom.

Cena vstupenky je 6, 80 eur, ktorú na Papučovú noc nie je možné získať na žiadny typ akreditácie ani permanentky, iba kúpou v priamom predaji.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.