Členovia medzinárodnej poroty v Cannes

Cannesspravylogo resizeDnes (29. mája 2019) oznámili usporiadatelia 72. medzinárodného filmového festivalu v Cannes kompletné zloženia medzinárodnej poroty. Ako sme už informovali predsedom hlavnej poroty, teda celovečerných hraných filmov, bude mexický režisér, scenárista a producent Alejandro Gonzales Iñárritu.

Pomáhať pri rozhodovaní, kto získa Zlatú palmu a mnoho iných vzácnych trofejí, mu budú herečka Elle Fanning z Komplenaporota resizeUSA, herečka a režisérka z Burkina Faso Maimouna N´Diaye, režisérka a scenáristka Kelly Reichardt z USA a talianska režisérka a scenáristka Alice Rohrwacher. Zastúpenie dám a mužov je vyrovnané - štyri ku štyrom. Sú to spisovateľ a režisér z Francúzska Enki Bilal, francúzsky režisér a scenárista Robin Campillo, Grécko bude zastupovať režisér, scenárista a producent Yorgos Lanthimos a Poľsko režisér, scenárista a producent Pawel Pawlikowski.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.