Barbakan 2011 otvorí nemecký film Tri

Barbakan_2011_logo_resizeVideospot Barbakanu 2011 v mnohom naznačil, že sa aktuálny ročník nebude báť biologicky náročnejších počtov. Festival na slávnostnom otvrení aj preto v distribučnej predpremiére premietne nemecký film Tri. Režisér Tom Tykwer sa medzinárodne presadil v roku 1999 svojím tretím celovečerným filmom, s názvom Lola beží o život. Povesť tvorcu, ktorý rád experimentuje s formou rozprávania, no ponecháva ho zrozumiteľným a atraktívnym pre široké publikum, potvrdil viac či menej každou nasledujúcou snímkou.

Najvýraznejší komerčný úspech mu priniesla v roku 2006 adaptácia románu Patricka Süskinda – Parfém: Príbeh vraha. Knihu, označovanú za nesfilmovateľnú, Tykwer nielenže sfilmoval, ale tešil sa prevažne pozitívnemu prijatiu u divákov i kritiky.  O čosi horšie sa darilo jeho predposlednému dielu, akčnému thrilleru International, prijatému obomi skupinami percipientov vlažne.
tykwer-film-drei-540x304_resizeFilmom Tri si Tykwer napráva povesť. Zvíťazil v troch kategóriách na predávaní nemeckých národných filmových cien, odkiaľ si ocenenie za svoju prácu odniesol i sám režisér. Úspechy, vrátane diváckych, žne film na festivaloch po celom svete možno aj kvôli relatívne kontroverznej téme.Do života Hanny a Simona, páru štyridsiatnikov v súčasnom Berlíne, vstúpi Adam. On i ona sa doňho zamilujú, on rovnako do nich, netušiac, že spolu žijú. Aká budúcnosť čaká neobyčajný milostný trojuholník?

14_tom-tykwer_resizeFestival Barbakan poskytne na svojom slávnostnom otvrení v stredu 2. 11. 2011 o 20:00 v kinosále  Múzea SNP publiku lekciu matematiky, geometrie, biológie i sociológie. Predovšetkým ale ponúkne možnosť vidieť kvalitný film, o aké ani v nasledujúcich dňoch nebude v Banskej Bystrici núdza. Využite ju, nezmeškajte!

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.