Kamene mali premiéru na Art Film Feste

vizual_AFF2010_resize„Dojalo ma dojatie divákov,“ to sú slová známej slovenskej animátorky Kataríny Kerekesovej, ktorej najnovší film Kamene mal premiéru na 18. Art Film Feste druhý festivalový deň v Cinemaxe. Potešilo ju, že sála s kapacitou 270 miest sa naplnila návštevníkmi nielen zo Slovenska, ale aj z Estónska, Islandu, Ruska, Rakúska a ďalších krajín. “Pozitívne reakcie a pocity diváka sú pre mňa tou najdôležitejšou vecou.”

Hudobný animovaný film je melodramatickým príbehom ženy, ktorá nedokáže pochopiť mužský svet. Odohráva sa v kameňolome, kde pracuje desať mužov. Sú podobní kameňom, ktoré každodenne presúvajú v mechanickom rytme práce. Jedného večera sa 124_b_35_resizetento rytmus naruší. Do kameňolomu príde žena predáka. Vnesie do tohto priestoru cit a ľudskosť. Čoskoro však pochopí, že to nie je miesto pre jej život. Pomaly upadá do šialenstva až v slepej túžbe po láske a dieťati podľahne pokušeniu zabiť...

Katarína Kerekesová na filme pracovala až päť rokov. Spolupodieľali sa na ňom aj ďalší významní tvorcovia, ktorí ,samozrejme ,nechýbali ani na premiére. Napríklad kameraman Peter Hudák, strihač Marek Kráľovský, speváci Dada Iliašová Mazalová a Stanislav Beňačka, asistentka režisérky Ivana Šebestová, dramaturgička Katarína Moláková, kostýmová výtvarníčka Tatiana Šulíková, koproducent filmu Peter Košťál či skladateľ a muzikant Marek Piaček, ktorý priznal: “Bol to dosiaľ najkomplikovanejší skladateľský projekt, akého som sa zúčastnil.“

Animovaný hudobný film Kamene môžu diváci najbližšie vidieť na festivale Pohoda v júli a od septembra v rámci nekomerčnej prehliadky Projekt 100 v kinách na celom Slovensku.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.