Prekvapenie na Art Film Feste

vizual_AFF2010_resizeĎalší, v poradí 18. ročník Art Film Festu bude otvorený už tento piatok. Časť premietaných filmov je sústredená aj do stanu Tatra banka Cinema, medzi nimi aj prekvapenie podujatia, ktoré uvedie Gérard Depardieu.

Osemnásty ročník opäť prinesie niekoľko rekordov – či už počtom premietaných filmov alebo počtom predstavení. V 13. programových sekciách bude divákom predstavených 239 filmov zo 48 krajín, z toho až 11 je našich, slovenských. Ďalším Abrham_artfilmfest_resizešpecifikom tohto ročníka je aj vyšší počet hostí z filmovej brandže, ktorí prídu osobne uviesť svoje filmy. Art Film Fest si tak dlhodobo buduje pozíciu jedného z najvýznamnejších kultúrnych podujatí na Slovensku.

Súčasťou programu bude aj udelenie troch ocenení Hercova misia za výnimočný herecký prínos. Ocenenými sú tento rok Josef Abrhám, Milan Kňažko a Gérard Depardieu. Kameramani sú každoročne ocenení cenou Zlatá kamera. Tá tento rok poputuje do rúk Václava Vorlíčka a Stanislava Szomolányiho.

Kinostan Tatra banky doslova zastreší premietania takých filmov ako je I love you Philip Morris v obsadení Jim Carrey a Ewan McGregor, austrálsky Red Hill v réžii Patricka Hughesa a Jazero Mungo od Joela Andersona, nemecko-kambodžský film Rovnaký, rovnaký, ale iný a koprodukčné filmy Príboj a Gigant.

Ako sa vyjadril Peter Nágel, riaditeľ Art Film Fest: "Ozajstným vyvrcholením rekordného počtu premietaní 18. Art Film Festu bude práve v kinostane Tatra banka Cinema projekcia skvelého filmu ako prekvapenie, ktoré v sobotu 26. júna osobne uvedie najvzácnejší hosť festivalu - legendárny francúzsky herec Gerard Depardieu."

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.