V Cannes vyčíňala búrka

Cannes_2_resizePiateho mája sa cez kúpeľné mesto Cannes, kde sa od 12. mája do 23. mája usporiada 63. canneský festival, prehnala silná búrka. Narobila veľa škôd, šesť metrové vlny zničili viacero reštaurácií a pláži. A aby to bolo ešte veselšie v Pyrenejách napadol sneh, ktorý siaha až po Carcassonne. V Ariége až 23 000 domácností ostalo bez prúdu. Po spúšti, ktorú búrka spôsobila, museli v Cannes dočasne uzavrieť známu Promenade des Anglais. Je len pochopiteľné, že usporiadatelia majú vážne obavy, čí všetko stihnú do 12. mája napraviť.

Jeden z hlavných usporiadateľov canneského festivalu, Thierry Trémaux, vidiac tú spúšť povedal: „V tomto momente sa dá len ťažko predstaviť, že o týždeň má byť všetko v poriadku, ale s pomocou ľudí v Cannes to zvládneme“.

Cannes_3_resizeDržíme usporiadateľom palce, aby sa im to podarilo, i keď predpoveď počasia nie je práve najoptimistickejšia. Vzhľadom na to, že je to len predpoveď dúfame, že sa tentoraz nesplní a všetko bude inak. Nebolo by dobré, aby sa splnili slová riaditeľa festivalu Gillesa Jacoba, ktorý pre niekoľkými rokmi povedal, že festival bez hviezd a bez slnka je veľmi smutný.

 

 

 

 

 Informácia a foto: TV Markíza
Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.