Minifestival európskeho filmiu 7x7

Europskyparlament resizeV stredu 4. mája 2022 sa v bratislavskom kine Cinemax Bory slávnostne otvorí v poradí už 16. ročník putovného Minifestivalu európskeho filmu 7x7, ktorý potrvá až do 18. mája 2022 a ktorý ponúkne skvelé filmy vo vašom meste zadarmo! Minifestival prináša najlepšie európske filmy do regiónov. Máte možnosť vidieť 7 skvelých európskych titulov podporených z programu EÚ Kreatívna Európa – MEDIA v 7 slovenských mestách. Začína sa v Bratislave, odkiaľ prehliadka poputuje cez Košice, Prešov, Banskú Bystricu, Nitru, Žilinu až po Trnavu.

Tento rok uvidíte oceňované tituly ako drámu Belfast režiséra Kennetha Branagha (Veľká Británia, 2021), ktorý si odniesol Oscara aj Zlatý glóbus za najlepší pôvodný scenár, životopisný historický príbeh Benedetta režiséra Paula Verhoevena (Francúzsko, 2021), romantickú sci-fi komédiu Miluj svojho robota, režisérky Marie Schrader (Nemecko, 2021), ostatný film Pedra Almodóvara Paralelné matky (Španielsko, 2021), vojnovú drámu nominovanú na Oscara Quo vadis Aida? režisérky Jasmile Žbanić (Bosna a Hercegovina, Rakúsko, Rumunsko, Holandsko, Nemecko, Poľsko, Francúzsko, Turecko, Nórsko, 2020), hviezdne obsadenú drámu o sile lásky Supernova pod režisérskou taktovkou Harry MacQueena (Veľká Británia, 2020), a napokon aj slovensko-český (2021) životopisný film ocenený Českým levom o československej atletickej legende Zátopek režiséra Davida Ondříčka.

Diváci sa môžu pripojiť k najväčšej filmovej porote v Európe, a to hlasovaním o víťazovi Ceny publika LUX, ktorú udeľuje Európsky parlament a Európska filmová akadémia – hlasovať je možné online do 25.5.2022 na stránke: https://luxaward.eu/sk#voting.  Organizátorom festivalu 7x7 je kancelária Creative Europe Desk Slovensko v spolupráci so zastúpením Európskej komisie na Slovensku, Európskym parlamentom, Europe Direct, a Continental film.

 

 

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.