Slovenský dokument ocenený v Južnej Kórei

MountEverestbanner resizeNajväčší festival horských filmov v Ázii práve prebieha v Južnej Kórei od 2. do 11. apríla. Do medzinárodnej súťaže bolo nominovaných 30 filmov z celého sveta. Odborná porota z nich ocenila päť. Cenu Best Alpinism & Climbing Film získal dokument slovenského režiséra Pavla Barabáša. Jeho film Everest – najťažšia cesta rozpráva príbeh o štvorici mladých slovenských horolezcov, ktorí sa pokúsili vyliezť najťažšiu cestu na najvyššiu horu sveta alpským štýlom – teda bez kyslíka, budovania postupových táborov a podpory nosičov.

Pavol Barabáš: „Film Everest – najťažšia cesta je pamiatkou na mojich štyroch kamarátov, ktorí preliezli v JZ stene Everestu legendárnu BEverest Korea resizeoningtonovu cestu. Ale žiaľ, medzi veľkým víťazstvom a fatálnou prehrou môže byť len tenká čiara. Nezvestní sú už 33 rokov. Ich príbeh zaujal na mnohých festivaloch sveta porotu i divákov. Mrzí ma, že Ivan Fiala, jedna z hlavných postáv filmu, sa tohto uznania nedožil.“

Slovenskí diváci si budú môcť pozrieť dokument Everest - najťažšia cesta už budúci týždeň, 14.4.2021 v kine Lumière na platforme kino-doma.sk. Okrem filmu bude premietnutá aj repríza online rozhovoru, na ktorom sa zúčastnil režisér Pavol Barabáš, horolezec Zolo Demján a moderátor Jozef Terem. Film prináša divákom Asociácia slovenských filmových klubov, ktorá zorganizovala projekt 5 x Barabáš spolu so Slovenským filmovým ústavom a Kinom Lumière.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.