Filmový 3D zážitok už aj v Skalici, Poprade a Prešove

Digitalizácia kín na Slovensku pokračuje inštaláciou ďalších nových projektorov. Spoločnosť CINEMAX, a.s., prevádzkujúca najväčšiu sieť multikín na Slovensku, prináša svojim divákom už v ôsmich mestách jedinečnú možnosť zažiť na vlastnej koži dobrodružstvo vo fascinujúcom 3D svete.

Po nedávnom spustení najmodernejšej digitálnej 3D projekcie v multikinách CINEMAX v Košiciach, Nitre, Žiline, Trnave a Trenčíne sa otvárajú nové možnosti filmových zážitkov od 18. februára už aj divákom v Skalici, Poprade a Prešove. Okrem toho pribudla aj druhá digitálna sála v multikine v Košiciach.

CINEMAX postupne investuje do ďalších digitálnych projektorov, takže v prvom štvrťroku by malo mať každé z deviatich multikín siete CINEMAX jednu sálu, kde bude možné premietať filmy v digitálnej kvalite. Spomedzi 3D technológií, ktoré sú v súčasnosti na Slovensku v prevádzke, ide jednoznačne o systém najvyššej kvality.

Digitálna projekcia v tomto prípade znamená dvojnásobne vyššiu kvalitu obrazu na plátne oproti zastaranejšiemu systému Full HD. Tajomstvom celého je špičkový digitálny projektor, ktorý umožňuje premietanie všetkých komerčných filmov, nie však z klasického filmového pásu, ale priamo z počítačového servera.

Projektor je navyše vybavený prídavným zariadením, umožňujúcim 3D projekciu v perfektnej digitálnej kvalite. Jedinečnosť 3D zážitku je založená na sledovaní filmu cez aktívne okuliare, ktoré vytvárajú dokonalú ilúziu 3-rozmerného priestoru. Divák má preto dojem, že sa ocitá priamo v deji, obklopený takmer živými postavami.

Systém je prevratný najmä v tom, že je vhodný pre všetkých, teda aj najmenších divákov. Na rozdiel od predchádzajúcich 3D systémov, ako bol napríklad IMAX, totiž nespôsobuje žiadne zdravotné ani iné komplikácie. Nová generácia 3D systému vytesnila z kín aj staré, nepohodlné papierové okuliare.

Zavádzaním digitálnej technológie do kín sa tak otvára široký priestor aj pre celkom iné využitie filmového plátna. V najbližšej budúcnosti sa divák môže pokojne ocitnúť napríklad na koncerte U2 alebo predstavení Metropolitnej opery v New Yorku, a to všetko v pohodlí svojho obľúbeného kina.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.