Cena pre dokument Môj otec Gulag

In_the_gulag-museum_resizeDokumentárny film režiséra Františka Palondera Môj otec Gulag, vyrobený vlani spoločnosťou Trigon Production, s.r.o. v koprodukcii so Slovenskou televíziou a ruskou spoločnosťou CNF získal 2. miesto v súťažnej kategórii Dokumentárny film na Medzinárodnom festivale televíznych filmov a programov Zolotyj buben. Trinásty ročník podujatia s hlavnou témou Človek v čase sa skončil 14.septembra v sibírskom meste Chanty-Mansijsk, ktoré je centrom rovnomennej autonómnej oblasti.

Festival je zameraný najmä na diela s historicko-náučným a etnografickým obsahom. Na 13.ročník prihlásilo 154 spoločností spolu 303 diel. Slovenská snímka sa dostala do finále najsilnejšie obsadenej kategórie Dokumentárny film. Okrem toho sa súťažilo v kategóriách História a kultúra, Etnografia a cestopisy, Videoart, Programy pre deti. Filmy zo 14 krajín posudzovala medzinárodná porota. Film Františka Palondera vzbudil mimoriadny ohlas nielen u jej členov, ale aj u divákov.

Môj otec Gulag sleduje 57- ročného Jána Antala z Kežmarku, ktorý sa narodil v sibírskom tábore Elgen nespravodlivo odsúdenej matke Irene Kawashovej. So svojou dcérou prichádza po vyše 50 rokoch na tieto miesta a pátra po svojom otcovi a tajomstve raného detstva.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.