Noví Rusi na festivale Cinematik

Cinematik-2009-posterRuská kinematografia má mimoriadne bohatú históriu aj súčasnosť. V rozlohou najväčšej krajine sveta vzniká niekoľko desiatok filmov ročne a to značne rôznorodých. Nakrúca sa tu všetko od malých, umelecky ambicióznych projektov až po vysokorozpočtové produkcie, snažiace sa konkurovať hollywoodskym blockbusterom.
Ruské filmy majú úspech u divákov (nie len domácich) a zbierajú festivalové ocenenia po celom svete. Tohtoročný Cinematik vám v sekcií Rusko pod lupou nepredstaví tie najžiarivejšie festivalové hity svetoznámych tvorcov, ale menej známe, určite však nie menej zaujímavé tituly.
Prehliadnuť by ste v nijakom prípade nemali ani špeciálnu pod-sekciu Noví Rusi! V rámci nej budete mať možnosť vidieť absolventské filmy mladých ruských filmárov. Konkrétne pôjde o sedem snímok (približne dvadsaťminútových) a všetky budú odpremietané naraz v rámci jedného bloku nazvaného Noví Rusi!.
Režisér Mark Rasskazov predstaví svoju snímku Rozlúčka o záhadnej žene zvádzajúcej uprostred noci muža, ktorý nemôže spať. On sa usiluje zbaviť sa jej, ale ona sa stále vracia. Existuje skutočne alebo je to iba hra jeho predstavivosti? Film Dcéra sleduje starého chorého muža na invalidnom vozíku žijúceho so svojou dospelou slobodnou dcérou. Tento príbeh kontroverzného a súčasne zábavného vzťahu uvedie jeho autorka Natalia Merkulová. Druhá nádejná ruská režisérka Elena Drumová bude prezentovať svoj film Balónová baba o mužovi zamilovanom do nafukovacej slečny. Režisér Alla Kofman príde povedať pár slov k snímke Od štvrtka do piatku. Ide o príbeh muža, jeho ženy a dcéry chystajúcich sa navždy odísť do cudziny. Uprostred ich rozlúčkovej „pelmeňovej party“ vypláva na povrch pravda, ktorá možno zmení všetky ich plány.
Okrem štvorice diel predstavených ich režisérmi v rámci bloku Noví Rusi! uvidíte: Jeden deň v živote rodiny bývajúcej neďaleko letiska (Babie leto); poetický film o predstavách a snoch malého chlapca, nakrútený v jednom zábere (Pole, klauni, jablko) a konfrontáciu lekára prvej pomoci so sebou samým (Tequila).

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.