VŠMU pozýva na 1. Medzinárodnú doktorandskú konferenciu s témou Identity

VSMUlogo2 resizeDoktorandi a doktorandky Inštitútu teórie divadla, filmu a hudby Vysokej školy múzických umení v Bratislave organizujú v dňoch 13. a 14. júna 2024 1. Medzinárodnú doktorandskú konferenciu s témou Identity.

Program konferencie sa zameria na rôzne aspekty konceptu identity v divadle, filme, hudbe, literatúre, výtvarnom umení i spoločnosti. Doktorandi a doktorandky zo Slovenska a Čiech odprezentujú svoje príspevky v blokoch venovaných autorskej identite, identite spojenej s konkrétnym miestom, umeleckej reprezentácii identity ženských postáv, rodovej identite, umenovedným konceptualizáciám identity, aj identitám kultúrno-umeleckých inštitúcií. S plenárnou prednáškou na konferencii vystúpi Mgr. Kateřina Kolářová, PhD. z Fakulty humanitných vied Univerzity Karlovej v Prahe na tému Rehabilitatívne občianstvo, „minoritný subjekt“ a drina pre občiansku spoločnosť.

Konferencia sa koná v koncertnej sále Dvorana na Svoradovej 1 v Bratislave. Projekt vznikol s finančnou podporou Interného grantového programu Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Vstup na konferenciu je voľný.

Viac: https://www.vsmu.sk/novinky/1-doktorandska-konferencia-identity/

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.