Idioti (Dánsko / Francúzsko / Holandsko / Taliansko, 1998)

IdioterneIdioterne
Komédia / Dráma, 112 minút
Réžia: Lars von Trier. Scenár: Lars von Trier. Kamera: Lars von Trier. Strih: Molly Malene Stensgaard. Hrajú: Bodil Jørgensen, Jens Albinus, Anne Louise Hassing, Troels Lyby, Nikolaj Lie Kaas, Henrik Prip, Trine Michelsen, Anne-Grethe Bjarup Riis, Paprika Steen, Michael Moritzen, Anders Hove, Jens Jørn Spottag, John Martinus, Hans Henrik Clemensen, Erno Müller, Lotte Munk, Lars von Trier, Lars Bjarke, Marina Bouras, Birgit Conradi, Jan Elle, Louise Mieritz, Regitze Estrup, Albert Wichmann, Julie Wieth, Lillian Tillegreen, Erik Wedersøe, Kirsten Vaupel, Lone Lindorff, Claus Strandberg, Knud Romer Jørgensen
Slovenská premiéra: 5. októbra 2023
V rodinnom dome na predmestí Kodane žije skupinka intelektuálov, ktorých spája zvláštna zábava – hrajú sa na idiotov a zámerne tak provokujú svoje okolie. Na prechádzke, v reštaurácii, v bazéne, na exkurzii v továrni… Dielo s podtitulom „Idiotský film o idiotoch a pre idiotov“ už odo dňa svojej premiéry v súťaži festivalu Cannes rozdeľuje publikum a dráždi svojou explicitnosťou aj zobrazením ľudí s postihnutím.
Foto: ASFK

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.