Keď sa červenám (USA, 2022)

Turning RedTurning Red
Animovaný / Dobrodružný / Komédia / Rodinný / Fantasy, 100 minút
Réžia: Domee Shi. Scenár: Julia Cho, Domee Shi. Kamera: Mahyar Abousaeedi. Hudba: Ludwig Göransson. Slovenský dabing: Katrin Viragová, Kristina Turjanová, Michaela Miturová, Noemi Poracká, Karina Qayumová, Tatiana Kulíšková, Alex Koníček, Jakub Ružička, Zuzana Kyzeková, Romana Poláková, Dang Van, Gabriela Dzuriková, Jeanette Švoňavská, Juraj Predmerský, Miroslav Trnavský, Denisa Dopiráková, Natalia Kajzerová Vajová, Petra Gažíková Lángová, Ľubica Konrádová, Andrej Kováč, Tibor Frlajs, Michal Blaho, Eduard Zeman, Lukáš Krčmár, Max Rosa, Gréta Luprichová, Sára Suchovská, Alžbeta Karpatová
Slovenská premiéra: 7. apríla 2022
Meilin Lee je energická školáčka. Bujará, ambiciózna a nadmieru úspešná, vyniká v škole aj doma. Jej partia verných kamarátov jej vždy kryje chrbát – majú spoločnú posadnutosť chlapcami zo chlapčenskej hudobnej skupiny 4*Town, ktorá sa vymyká kontrole, ale ktorá trinásťročná dievčina to tak nemá? Doma je Mei poslušná a cieľavedomá strážkyňa rodinného chrámu predkov, ktorá spokojne pracuje po boku svojej matky Ming. Jedného dňa sa však tínedžerka Meilin začne záhadne a z ničoho nič “meniť” na obrovskú, mimoriadne emotívnu červenú pandu a deje sa to práve v tých najnevhodnejších chvíľach, keď sa Mei veľmi rozruší. Medzi Mei a jej mamou sa týmto otvára priepasť, ktorá ju prinúti sa vyrovnať so svojimi dvoma ja: oduševnenou tínedžerkou a poslušnou dcérou a faktom že sa musí vyrovnať s rodinnou kliatbou.
Foto: CinemArt SK

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.