Mama (USA 2019)

MamaMa
Horor, 99 minút
Scenár: Scotty Landes. Réžia: Tate Taylor. Kamera: Christina Voros. Strih: Lucy Donaldson, Jin Lee. Hudba: Gregory Voros. Hrajú: Octavia Spencer, Juliette Lewis, Diana Silvers, Luke Evans, McKaley Miller, Missi Pyle, Corey Fogelmanis, Gianni Paolo, Dante Brown, Tanyell Waivers, Dominic Burgess, Heather Marie Pate, Tate Taylor a ďalší.
Slovenská premiéra: 30. mája 2019
Pre partičku stredoškolákov z malého amerického mestečka je kľúčom k úspešnému víkendu nájsť ľubovoľného dospeláka, ktorý im kúpi alkohol. Osamelá pani Sue Ann (Octavia Spencer) je v tomto smeru darom z nebies. Nielenže tínedžerom bez mihnutia okom kúpi prepravku s alkoholom, ale navyše im ponúkne aj pivničné priestory vo svojom odľahlom dome, aby si ho tam mohli vypiť a trochu sa pritom zabaviť. „Mama“ Sue Ann má len niekoľko drobných podmienok. Aspoň jeden z účastníkov musí zostať triezvy, aby ostatných mohol bezpečne odviezť domov. V jej dome sa nesmie nadávať a nikto nesmie chodiť hore, do obytných priestorov domu. Na prvý pohľad sú to celkom splniteľné podmienky. A tak sa miestne deti stretávajú u mamy častejšie a častejšie. Avšak do párty pohody sa pomaly začínajú vkrádať temnejšie tóny, keď sa zrazu z nadštandardnej pohostinnosti domácej pani stane zvláštny druh posadnutosti a istota, že raz príde deň, keď za to bude niečo chcieť naspäť. Z dokonalého sna všetkých tínedžerov sa rýchlo stane nočná mora a najlepšie miesto v meste sa premení v najhoršie miesto na zemi. Ona vám to predsa hovorila, detičky. Hore ste nemali chodiť... Asi najúspešnejší hororový producent súčasnosti, Jason Blum (Rozpoltený, Uteč, Halloween) naplno využil talent oscarovej Octavie Spencer (Farba citov). Jej postava vykresľuje opustenú chudinku, sympatickú svojím pochopením pre potreby mladých ľudí, a zároveň desivé monštrum, na ktoré sa postupne mení.
Foto: CinemArt SK

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.