Zomrela herečka Anne Heche

Heche AnneHollywoodska herečka Anne Heche napokon prehrala svoj boj po tragickej autonehode, ku ktorej došlo ešte 5. augusta. Presne o týždeň, teda 12. augusta 2022 ju lekári odpojili od prístrojov, na ktorých ju udržiavali iba z dôvodu možného darcovstva orgánov. Príčinou nehody bol podľa oficiálnych vyjadrení narkotiká, pričom slávna herečka bola v minulosti závislá i od alkoholu, o čom sa nebála hovoriť ani verejne.

Anne Heche sa narodila 25. maja 1969 v americkom Ohiu a nemala práve ideálne detstvo. Jej otec ju podľa vlastných slov sexuálne zneužíval, čo sa podpísalo aj na jej duševnom zdraví. Už ako šestnásťročnú ju však zaregistroval agent v školskej hre a ponúkol jej možnosť zúčastniť sa konkurzu v soap opere As the World Turns. Jej matka však chcela, aby najskôr dokončila školu, no druhú ponuku - účasť v ďalšej soap opere Another World - si už nenechala ujsť. Tým odštartovala svoju bohatú kariéru, v priebehu ktorej sa nevyhýbala ani televízii.

Najviac sa preslávila v deväťdesiatych rokoch, kde sa začala postupne objavovať vo viacerých známych snímkach. Len v roku 1997 si zahrala vo filmoch ako Sopka, Krycie Meno Donnie Brasco či Vrtieť psom, o rok na to zažiarila v komédii Šesť dní, sedem nocí, spomeňme i drámu John Q (2002) alebo komédiu Fízli zo zálohy (2010). Objavila sa aj v seriáloch ako Ally McBeallová, Everwood, Muži na stromoch alebo Chicago P.D. Jej najväčším úspechom bola nominácia na Emmmy Awards za televízny film Gracina voľba z roku 2004. V minulosti tvorila i pár so slávnou moderátorkou Ellen DeGeneres a následne sa vydala za kameramana Colemana Laffoona. Neskôr žila s hercom Jamesom Tupperom zo spomínaného seriálu Muži na stromoch a zanechala po sebe dvojicu detí.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.