Ako byť mamou a nezblázniť sa z toho rieši film Matky

Matky2 resizeUprostred leta padla prvá klapka romantickej komédie Matky režiséra Vojtěcha Moravca o tom, aké to naozaj je byť v dnešnej dobe mamou malých detí a okrem toho súčasne aj ženou, kamarátkou a partnerkou. Vzťahy a láska môžu byť popri materstve náročnejšie, ale rozhodne sa nikam nestratia. Aspoň nie natrvalo. Mužskými partnermi hlavných hrdiniek budú Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Vladimír Polívka, Václav Neužil a Štěpán Benoni.

Scenár Matiek napísala Vanda Zaplatílková Hutařová spolu so Sandrou Novákovou. „Obidve sú vo veku hlavných hrdiniek, obidve majú deti, obidve vedia, aké to je porodiť a nezblázniť sa z toho, obidve sú vtipné. Myslím, že v scenári toto všetko je,“ hovorí režisér Vojtěch Moravec. Sám je otcom malého syna, vo filme bude navyše režírovať Matky resizesvoju vlastnú manželku – práve spomínanú spoluautorku scenára a jednu z hlavných postáv Sandru Novákovú.  
Väčšina tvorcov aj producentov sú rodičia. Výnimkou je iba predstaviteľka hlavnej úlohy Hana Vagnerová. „Hanka si prešla tvrdou prípravou. Všetci sme jej dali na víkend svoje deti a pripravili sme pre ňu náročný boot camp,“ smeje sa Vojtěch Moravec.

“Našťastie, som celý život obklopená malými deťmi, takže ma ponuka na rolu novopečenej mamičky nevydesila,” hovorí Hana Vagnerová. „Zároveň aj moja postava sa s materstvom sama ešte len zoznamuje a zisťuje, že všetky jej prípravy sa ani vzdialene nedajú porovnať s realitou. Čo si ja osobne veľmi cením a teším sa na to, je práca s ostatnými herečkami, ktoré sú nielen nesmierne talentované, ale skvele si rozumieme aj po ľudskej stránke.“

Matky4 resizeMohol by to byť film o ženách v najlepších rokoch, ktoré sú elegantné, sebavedomé, múdre, užívajú si život a rozoberajú medzi sebou chlapov, vzťahy a sex. Štyri celoživotné kamarátky z pripravovanej komédie také sú, ale okrem toho všetkého sa starajú o deti alebo ich práve porodili, prípadne sú tehotné.

Ústrednou postavou je Sára s tvárou Hany Vagnerovej. Má pekný zadok, tak ho začala fotiť a stala sa profesionálnou influencerkou. Ako úplne čerstvá matka sa chystá napísať knihu, ale predstavovala si to celé trochu jednoduchšie. Petra Hřebíčková stvárňuje snobskú, ale dosť osamelú Hedviku, ktorej manžel vorkoholik je doma len zriedka. Sandra Nováková ako Zuzana je po rozchode bez peňazí, Matky5 resizeprepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. A napokon, Gabriela Marcinková hrá Elišku, ktorá má skvelého chlapa, úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia.
Film sa mal pôvodne natáčať na jar. Tesne pred prvou klapkou ale všetky plány narušila epidémia koronavírusu. „Nedá sa nič robiť, je to obrovská komplikácia pre všetkých. Film teraz bude mať aspoň viac letnú atmosféru a náladu,“ teší sa dvojica producentov Monika a Jan Schwarczovci zo spoločnosti Up&Up production. Aj oni sú rodičmi malého syna.   
Premiéra romantickej komédie Matky v kinách je plánovaná na 26. november 2020.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.