Čestné Zlaté medvede 60. MFF v Berlíne

BerlinaleJubilejný 60. medzinárodný filmový festival v Berlíne, ktorý sa uskutoční v dňoch 11. - 21. februára 2010, vzdá poctu symbolicky dvom osobnostiam nemeckého filmu – zo západného a z východného Nemecka. Festivalovú cenu Čestný Zlatý medveď za prínos do svetovej kinematografie získa západonemecká herečka Hanna Schygulla, známa z diel Rainera Wernera Fassbindera, Volkera Schlöndorffa, Margarethe von Trotta a Wima Wendersa. Druhým laureátom sa stane východonemecký scenárista a režisér zo štúdií DEFA Wolfgang Kohlhaase, jeden z mála filmárov NDR, ktorý úspešne pokračoval v kariére aj po páde berlínskeho múra.

Festival si pripomenie svoje okrúhle jubileum aj výpravnou publikáciou britského filmového kritika a teoretika Petra Cowieho The Berlinale. The Festival, obrázkovou knižkou Süddeutsche Zeitung Berlinale a špeciálnou edíciou 22 DVD s filmami, ktoré sa najvýraznejšie zapísali do histórie Berlinale.

Zmena, ktorú si najvýraznejšie uvedomíme až v samotnom dejisku festivalu: hostí po mnohých rokoch prestanú voziť limuzíny VW Phaeton a SUV Touareg. Vystriedajú ich predsa len o čosi exkluzívnejšie vehikle. Novým generálny partnerom festivalu sa totiž stala automobilka BMW, ktorá – okrem iného – poskytne modely BMW 5 a BMW 7 Gran Turismo. V tlačovom centre sľubuje zriadiť exkluzívny BMW Golden Bear Lounge.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.