Odporúčame na MFF Bratislava

JeanCharlesVo štvrtok (3.12.) divákom odporúčame začať filmom, ktorý im v predošlý deň možno ušiel. Je to brazílska snímka Jean Charles (11:30, K3) produkovaná Stephenom Frearsom. Režisér Henrique Goldman svoj film osobne uvedie. Príbeh vychádza zo skutočnej udalosti – v roku 2005 po bombových útokoch v Londýne polícia omylom zastrelila mladého Brazílčana v domnení, že ide o teroristu. Čoskoro vyšlo najavo, že to bol iba nevinný človek - v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Film však nie je taký ako by ste čakali. Ide o sociálnu drámu plnú ľudskosti a zaujímavých postáv, sústredenú na život brazílskej komunity v Londýne.


NamestieSaenasPenaS filmom Námestie Saens Pena (14:30, K5) ostaneme naladení na Brazíliu. Všeobecná predstavao tejto krajine je skreslená a redukovaná na extrémy. Akoby tu žili iba chudobní ľudia zo slumov a boháči, premávajúci sa na helikoptérach. Aj v Európe je nižšia stredná vrstva takpovediac neviditeľná, no pre brazílsky film to platí dvojnásobne. Film režiséra Viniciusa Reisa rozpráva príbeh rodinnej krízy a zároveň je prenikavou štúdiou prostredia, v ktorom táto rodina ako reprezentácia celej spoločenskej vrstvy žije. Námestie Saens Pena je malým filmovým pokladom.

cislo6Nový film Karena Šachnazarova Oddelenie č. 6 (19:30, K1) je ruskou nomináciou na Oscara. Ide o adaptáciu jednej z Čechovových najznámejších poviedok. Hlavnou postavou je doktor, ktorý je natoľko fascinovaný schizofréniou, až sa sám zblázni a stane sa pacientom vlastnej nemocnice. Profilová sekcia Karena Šachnazarova je žánrovo pestrá, no kvalitatívne vyrovnaná. Tento film si určite zaslúži vašu pozornosť.


PathodinVečer premietame snímku, ktorá je zmesou romance a komédie. Film Leona Prudovského Päť hodín z Paríža (21:30) je podľa môjho názoru horúcim kandidátom na divácku cenu. Rozpráva jednoduchý, no podmanivý príbeh izraelského taxikára, ktorý spieva francúzske piesne zo 70. rokov a sníva o Paríži, no bojí sa lietania. Tento film si zamilujete!

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.