Festival Early Melonos má viťazov!

Štyridsať štyri súťažných filmov zo 14 krajín je úspešne za nami a my poznáme to najlepšie, čo sa tento rok na festivale Early Melons urodilo. Hlavnú cenu medzinárodnej súťaže Grand Prix získal animovaný film od maďarskej študentky Viktórie Traub Rain. (Obraz jedinečného sveta, nachádzajúceho sa v každej dažďovej kvapke, kde postavy sú závislé na daždi a existujú ako metafory, až kým ich nestrhne prúd). Autorka víťazného filmu dostala od festivalu Early Melons finančnú odmenu 700 eur.

V novej videoartovej sekcii festivalu Videosekt vyhrala snímka od slovenskej študentky VŠVU Lucie Sceránkovej Vždy o osem pol piatej, o ktorej autorka povedala:
„ Pracujem tu so svojim aktuálnym prostredím, kde bývam – sídlisko Petržalka. Môj projekt je mapovaním mojej „súčasnej krajiny“. Zozbierala som rôzne mikropríbehy, s ktorými som sa tu stretla. Sú voľnými denníkovými zápiskami - vo forme textu, fotiek, krátkych videí. Snaha navodiť pocit atmosféry sídliska cez správanie ľudí na tomto „nevľúdnom“ pozadí. Vznikla „krajinomaľba“, kresby mojej „komunity-nekomunity“.
Na 2. ročníku medzinárodného festivalu študentských filmov Early Melons sme udelili aj cenu za najlepší hraný film, najlepší animovaný film, najlepší dokumentárny film a pribudli aj dve nové kategórie: Cena diváka a Najlepšia fotografia. Diváci určili za najlepší film festivalu dokument Starý otec, turisti a ja v Bruseli, najlepšou fotografiou sa stalo Spektrum žiarenia hudby v sci-fi filme od Lucie Dikaczovej.

Na festivale Early Melons nechýbali tento rok ani sprievodné podujatia a vzácni hostia. Okrem súťažnej prehliadky si mohli návštevníci pozrieť aj ďalších 80 filmov z 18 krajín sveta, ako aj projekcie filmov spriatelených festivalov Early Melons z Ruska, Maďarska, Ukrajiny, Bulharska či Slovinska.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.