Čestný Zlatý lev pre tvorcu Toy Story

benatky_logo_redV nedeľu 6. septembra ocení benátsky filmový festival prínos Johna Lassetera do svetovej kinematografie. Priekopník počítačovej animácie, režisér prvého digitálne animovaného celovečerného filmu Toy Story prevezme na benátskom Lide tohtoročného Čestného Zlatého leva. Päťdesiatdvaročný filmár v minulosti získal Oscara za krátky animovaný film Tin Toy a čestné uznanie americkej Akadémie filmových umení a vied za Toy Story. Režíroval aj snímky Život chrobáka, Toy Story 2 a Autá.John_Lasseter
Čestného Zlatého leva Lasseterovi odovzdá a celý slávnostný večer bude moderovať iná legenda svetovej kinematografie – scenárista, režisér a producent George Lucas.
Pri príležitosti ocenenia uvedú na benátskom festivale vo svetových premiérach Toy Story a Toy Story 2 prerobené do formátu Disney Digital 3D. Do amerických kín prídu na jeseň tohto roku. Súčasťou slávnostného odovzdávania Zlatého leva bude i ukážka z nového filmu Princezná a žabiak. Spoločnosť Walt Disney Pictures sa ním paradoxne po rokoch vracia k tradícii klasických 2D kreslených snímok a svetová premiéra sa očakáva 11. decembra tohto roku.
Zakladateľa a vedúcu osobnosť filmových štúdií Pixar budú v Benátkach sprevádzať kolegovia – režisér filmov Hľadá sa Nemo a WALL-E Andrew Stanton, tvorca filmov Monsters, a.s. a Hore Peter Docter, režisér snímok Rodinka Úžasných a Ratatouille Brad Bird, ale aj Lee Unkrich, ktorý v súčasnosti režíruje Toy Story 3. Do Benátok zavítajú nielen preto, aby zablahoželali Lasseterovi. V pondelok 7. septembra sa pod hlavičkou Disney – Pixar uskutoční workshop, na ktorom päť režisérov Pixaru priblíži začiatky, vývoj i súčasný stav počítačovej animácie aj svojej vlastnej umeleckej tvorby.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.