Veľká vojna ako predzvesť

benatky_logo_redHoci 66. medzinárodný filmový festival v Benátkach otvorí 2. septembra premiéra súťažného filmu režiséra Giuseppe Tornatoreho Baaría, už deň predtým usporiada Biennale di Venezia filmovú slávnosť nemalého významu. grande_guerraAko predzvesť festivalu sa v historickom centre Benátok, v Arena di Campo San Polo uskutoční slávnostná premiéra čerstvo zrekonštruovanej vojnovej komédie režiséra Maria Monicelliho Veľká vojna (La Grande Guerra, 1959) s Albertom Sordim, Sylvanou Mangano a Vittoriom Gassmanom v hlavných úlohách. Pred pol storočím získal práve tento film na benátskom festivale hlavnú cenu – Zlatého leva.

Rekonštrukcia jedného z najkontroverznejších talianskych filmov všetkých čias sa uskutočnila pod vedením legendárneho, kameramana Giuseppe Rotunna, ktorý pred pol storočím film nakrúcal. Na premiére sa zúčastnia dnes už 94-ročný režisér Mario Monicelli, 86-ročný kameraman Giuseppe Rotunno a ďalší tvorcovia.

Vyhľadaj

2percenta

220x220stavoing

Táto webová lokalita používa súbory cookie pre lepšie používateľské prostredie. Ochrana osobných údajov tým nie je dotknutá.